štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
nicoleta

ahojte ... mam 16 a som chora na stitnu zlazu beriam kazdy den euthyrox 100....jednu tabletku..... chcela by som sa opytat ze ake je to ochorenie a co to prinasa a ake ma to minusi ... pocula som ze ty co su chore na stitnu budu mat potom problemi v tehotenstve ... ze moze sa narodit nejake postihn. babo..... a kto z vas tiez je na nu chory tusim maam ju zvisenu ...

aljoska

monika,nemusíš sa ničoho báť.Znecitlivenie sa nerobí,lebo je to iba vpich ihlou,ako keby ti brali krv.Akurát mi to pretreli dezinfekčným roztokom,urobili punkciu a bolo.Mala som trocha nepríjemný pocit ked som videla tú striekačku s ihlou,ale naozaj to nie je nič strašné,trvá to len krátko.A nebolí to ani potom.Tak hlavu hore,držím palce.

monika z mt

Prosím info ohľadne činnosti šítnej žľazy.
Mám nález z sona, kde mi zistili uzliny na štítnej žľaze.
Prosím info. ako prebieha vyšetrenie.
ˇUdajne je to odber ihlou s krku.
Je to v lokal. anestéze.
Alebo ako to vlastne prebieha.
Prípadné ine inf. ohľadne vyššie uvedeného.

Ps. : P R O S Í M LEN KOREKTNÉ Srdečná vďaka.

mira

Kosa, a poznaš tu situáciu v Dánsku, ked bol nedostatok potravy vo vojne /alebo tesne po nej ? podrobnosti si nepamätám, ale mohla by som nájsť/. Riešili ho tak, že prestali obrusovať zrniny. Stav obyvateľtva sa radikálne zlepšil. Ktoré choroby dokázateľne zmizli, tiež by som musela pozrieť, pa.

kosa

mira,
KEDYSIK to hovoris o este donedavna fungujucom systeme vo Svedsku(po druhej europskej vojne to este nejako fungovalo), a aj v Cine ( starodavnej a nie tak davnej) fungoval zdravotny system na principe, ze lekar mal peniaze vtedy ak jeho pacienty NECHOROVALI ak chorovali tak ich musel vyzdraviet na vlasne naklady.

mathilde

vážení, dávam do pléna další námet na rozobratie - štítna žľaza a 5 tibeťanov. čo si o tom myslíte?

mira

Problemy s omega 3 maju ludia stravujuci sa zapadnym sposobom stravovania pojedajuci veľke mnozstvo nasytenych mastnych kyselin, cukru a nie makrobiotici stravujuci sa tradičným "primitivnym" sposobom.
Vysoke davky potrebuju reumatici, srdciari, diabetici, ľudia vseobecne trpiaci civilizačnými chorobami,nie zdravi a vitalni makrobiotici.
Je chore, ked chori radia zdravym to, co si precitali v zdrojoch ovplyvnenych potrebou byznysu a nedokazu vyriesit vlastnu chorobu vzniknutu nezdravou stravou s prebytkom masa, ovocia, mliečnych vyrobkov a spusty priemyselne vyrobenych pridavkov.
Verit vlastnej skusenosti sa mi vzdy oplatilo. Kedysi by lekar, ktory je sam chory zostal bez vyplaty, ta mu bezala len ked vsetci jeho zverenci boli 1OO % zdravi.

RNG

mimochodom , tu sa nazyva repkovy olej canola, lebo povodny repkovy olej nebol vhodny na ludske pouzitie pre vysoky obsah erucickej kyseliny, ktora vytvara lezie na cievach a podstatne prispieva k porazkam. Neskor vyslachtili repku s nizkym mnozstvom erucickej kyseliny, ktoru patentovali pod menom Canola(Canadian oil)
Ja som ale stale s tym olejom nespokojny, lebo aj 1% erucickej kyseliny je skodlive.A repkovy olej nedostat inac, nez chemicky extrahovany a tepelne a chemicky upravovany("stabilny")
Ja som len za panenske oleje, z principu.