štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
nicoleta

ahojte ... mam 16 a som chora na stitnu zlazu beriam kazdy den euthyrox 100....jednu tabletku..... chcela by som sa opytat ze ake je to ochorenie a co to prinasa a ake ma to minusi ... pocula som ze ty co su chore na stitnu budu mat potom problemi v tehotenstve ... ze moze sa narodit nejake postihn. babo..... a kto z vas tiez je na nu chory tusim maam ju zvisenu ...

Ivka 1

Nie som Dr ale spolupracujem s lekármi,ktorých máme v poradnom zbore.Môžete mi napísať,určite nájdeme spolu riešenie na Vaše ťažkosti.

Ivka 1

Samozrejme som nemala na mysli, že nebudeš mať bábo alebo že bude postihnuté. Pri spávnej liečbe budeš určite maminou zdravého bábätka. Veľmi často mi píšu ženy,ktoré majú ťažkosti s otehotnením. Po vyšetrení činnosti štítnej žľazy,je príčina práve tam. Môžeš sa liečiť euthyroxom a pod. ale veľmi dobrý na poruchy štítnej žľazy je včelí peľ a včelia materská kašička.Sú hormonálnej povahy ale na prírodnej báze.

wia

neplašte, porucha štítnej žlazy nie je bohviečo, ale nijako to nevylučuje, že dieťa mať budeš. Ja beriem Euthyrox 50 a chystám sa otehotnieť, lekár povedal, že v tom nevidí problém. Postihnuté dieťa býva jedno z tisícky a to pre nezodpovednosť matky nie ako následok poruchy štítnej žlazy. Keď berieš lieky a chodíš na pravidelné kontroly, tak sa nemusíš báť toho, že neotehotnieš. Samozrejme pchať do seba umelé hormóny ako euthyrox nie je bohviečo, ale neviem o inej liečbe, aj keď tu stále hovoria niektorí, že stačí jesť jód...