asi som v tom co teraz?

sykorka

vies co, milka, poradim ti, najprv to povedz jemu a potom ho vezmi, hrdinu za ruku a nech ta podrzi, ked budes mamke hovorit tuto novinu. ty si este pochaba, ale on uz by mal byt rozumny. este k tomu podvadza. asi dnes nie je pochopene ani slovo zasnuby, tak isto ako manzelsky slub.

miladka-milka

on to vedel lenze mne to nepovedal...ja som sa to dozvedela az potom ze ma snubenicu a strasne sa hanbim uz len zato ze na isto as rozbije ich vztah :-( skusim mu to povedat a uvidim ako to vezme...
zatial dik za rady este sa zvem

marfuška anjelik

A teraz po odoslaní čítam,že má snúbenicu.Tú už musel mať vtedy,ak s tebou spal.To mu nerobilo problém ju podvádzať??Vtedy si to nevedela?? Vtedy ti nepripadalo,že ničíš vzťah?? Miladka,vidieť,aká si mladá a neskúsená. Musíš mu to povedať. A na ROVINU,ako ti to tu napísali.

marfuška anjelik

Miladka,ale tu už nejde o fazuľky ako sa hovorí.A nehnevaj sa,že budem aj na teba ostrá,teraz vravíš,nemôžem mu to len tak povedať,je to len kamarát...ale do postele si s ním ísť mohla?? To bolo len len tak?? Ste na to dvaja,povedať mu to musíš ak chceš financie aj od otca,je to rovnako jeho problém,ako aj tvoj,hoci následky vo väčšej miere znášaš ty. Alebo budeš znášať. Ale jeho z toho nevynechávaj,je to aj jeho vec,aj jeho zodpovednosť. Ak už nič iné,tak nech aspoň na dieťa,ak bude prispieva,alebo ti prispeje na interrupciu.To tiež nie je lacná záležitosť. Ale skôr ako financie mám na mysli naozaj tú zodpovednosť. Pretože ísť s 15-tkou do postele je neviem,či už dokonca nie už aj teraz trestné. A ak ťa využil ako neskúsené dievča,tak nech nesie svoj diel zodpovednosti,nemáš ho prečo ospravedlňovať,ani ľutovať. A možno sa k tomu postaví rozumne,ja ho nepoznám.

sykorka

milka, ak uz ty nie, on ma 27, a musi vediet, ze aj RAZ sa moze nieco stat. no skusat holou rukou zemiaky z ohna vyberat .... vsak mozno sa nepopalim, nie?

miladka-milka

ide o to ze sme len kamarati vedeli sme co robime..ale mysleli sme si ze raz sa nemoze nic stat...ja by som mu to povedala lenze on ma snubenicu a nechcem znicit ich vztah

sykorka

miladka, a ten kamarat bol v bezvedomi, ked ste mali pohlavny styk? asi nie. tak ako mu to povies? NA ROVINU. si uvedom jedno - ste v tom obaja rovnakym podielom 50 na 50.

miladka-milka

ako tomu chlapcovi neviem ci to budem moct povedat..je to proste len kamarat neviem co by povedal..a moja mam to urcite nevezme v pohode

marfuška anjelik

Dada,toto je vec svedomia každého toho dotyčného. Na jednej strane sa to pekne hovorí,ak ten problém nemáš. Ale ja by som osobne skôr prežila a vyrovnala sa s interrupciou,ako s adopciou. Naše zákony sú v tomto veľmi nedokonalé,je veľa párov,čo čakajú na bábätko,lenže naša legislatíva je taká,že sa to bábätko tej adopcie pre zdĺhavé konanie ani nemusí dočkať a kľudne môže skončiť v decáku. Alebo tá cudzia rodina sa rozpadne...ťažko povedať.Preto ja osobne by som bola v živote spokojnejšia,keby som sa nemusela trápiť nad tým,čo je s mojím dieťaťom,či je šťastné. Ale nechcem tým povedať,že som zástancom interrupcií. Ja som takýto problém našťastie riešiť nemusela,ale určite som za zodpovednosť a za to,aby mladí ľudia,ktorí chcú začať so sexom si najprv čo to o tom naštudovali. Mne nik o tom nehovoril,nepoučili ma doma,ale za svoje zarobené peniaze z brigády som si kúpila knižku,mám ju doteraz,volá sa tuším Žena v zdraví a v chorobe a peštudovala som si všetko.A nebola taká možnosť antikoncepcie ako je dnes,keby som prišla v 16-tich k lekárovi pre antikoncepciu,tak by ma vyhnal z ordinácie,tabletky a DANA boli výhradne pre vydaté ženy,ktoré už mali dve deti. Ale aspoň som sa poučila z knihy,ako to funguje.