Bolest v oblasti brucha, nafuknutost a teploty...

Príspevok v téme: Bolest v oblasti brucha, nafuknutost a teploty...
miso

V oblasti brucha (niekde v okoli zaludka) sa mi uz dlhsie objavuje paliva bolest a citim sa nejako nafuknuty. Okrem toho mavam skoro kazdy vecer teplotu (nic zavazne... 37-37,2, zvycajne mam teplotu o stupen nizsiu). Uz som bol u doktorky a cakam na vysledky krvy (z prvych len vieme, ze mam zvysenu hladinu billi rubinu) a len tak mimochom by som rad vedel, o co by sa vlastne mohlo jednat? Vylusenim mliecnych vyrobkov, cohokolvek studeneho a pravidelnejsim prijimanim stravy sa bolesti a teploty skoro uplne vytratili, no doetraz som nafuknty. Vraj to moze byt nejaky zapal, co si myslite vy?

m.ladusa

Prosím Vás poraďte mi.Už vyše roka trpím zažívacími ťažkosťami. Podstúpila som kolonoskopiu, bola negat. Na sone mi nezistili žlčníkové kamene, ale polip do 2 mm. Pred mesiacom mi gastroenerologička zistila Candydu a nasadila NIZORAL. Podstivo som ho vybrala, uplne vynechala sladkosti, skoro uplne vynechala prílohy ako je ryža, zemiaky, knedle, biele peč.Načítala som si Vaše rady a zabezpečila oregánový, kokosový olej a Citrovital, ktoré som však mohla užiť len 2 x, pretože také hnačky a bolesti som nemala, ani pred vyčistením sa na kolonoskopiu. Musela som to vysadiť. Odniesla som vzor.stolice na Mykol, ale kým sa dostanem "na rad" prejdu aj 2 týždne a mňa už dobré 2 týždne denne bolí oblasť žlčníka aj pri uživaní Pangrolu a denne mám zvýšenú teplotu 37.1 2. Som z toho znepokojená a psychicky vyčerpaná. Môžete mi seriozne poradiť prosím? Ďakujem

harisova

prosim o radu! už dlhši čas ma picha v pravo pod rebrom,sonografia potvrdila pozapalove zmeny pankreasu a dalej to sa neriešilo.....pichanie stale pretrvava neviem čo dalej?

RNG

nafuknutie mozu sposobovat len plyny. A tie sa tvoria kvasenim.
A kvasit v zaludku moze len pri nedostatku kyselin.
Dostatok kyselin kvasne bakterie potlaci.
Da sa doplnit Betainom HCl.
....
Nafuknutie v crevach je z nedostatku enzymov, ked jedlo miesto toho, aby boli latky z neho vytazene, hniju.
Enzymi sa tak isto daju doplnit.
Cast enzymatickej cinnosti vykonava aj zlc, cize pri zapchatych zlcovodoch mozeme mat poskodene travenie.
Zapchate zlcovody aj pecenove kanaliky znamenaju aj, ze sa telo zamoruje, lebo v zlci pecen vyhadzuje rozne nepotrebne latky z tela.
Na cistenie zlcnika je caj Chanca piedra, rozpusta aj zlcove kamene.
......
Na rozpustenie tuku v pretucnelej peceni pomaha pravidelne branie lecitinu, sucheho granulatu.
Extra ucinny na odtucnenie pecene je doplnok calcium D-glucarate.
....
Na cistenie a regeneraciu pecene pomaha (klinicky ucinne) protokol dr Berksona so silnym vytazkom aktivnej latky z ostropestreca marianskeho, znovu:
900 mg sylimarin
600 mg alfa lipoicka kyselina
400 mcg organicky selen.

aloe

Na zápal pankreasu liečili našu starú mamu, pre nedostatok miesta v nemocnici ju poslali domov.Prírodnými doplnkami výživy sme dokázali, aj na počudovanie pani doktorky,zlepšiť jej stav natoľko, že jej vysadila 3 liekov!Po mesiaci,čo je vynikajúce!Aloe Berry nectar pije, užíva včelí peľ a antioxidant Lycium plus. Firmu nemenujem kvôli reklame, ale :duratnakatka&zoznam.sk

nafuknuty

ja by som pockal na vysledky krvnych testov, lebo zapal pankreasu nesposobuje zvysenie bilirubinu

mne nikto nikdy nepovedal, preco som mal zapaleny pankreas, pocas 20-tich rokov liecenia zapalu pankreasu, jedno mi ale pomohlo s mojou chronickou bolestou pankreasu, zacali ma boliet krize a ako som si ich dal do poriadku, na fyzioterapii, bolesti pankreasu uz nemam, a to je co povedat po 20 rokoch zivota s chronickym zapalom pankreasu a brania pankreolanu,

nafuknute brucho mozu sposobovat aj zlcnikove kamene alebo zapaleny pankreas

zvyseny bilirubin naznacuje mozny problem s pecenou, steatoza-ukladanie tuku v peceni, alebo hepatidida, alebo ina porucha pecene, ja sa najradsej spolieham na doktorovu diagnozu

na znizenie bilirubinu existuju vynikajuce slovenske bylinne lieciva, ako FLAVOBION a ine, su na recept, a su zhotovene z vytazkov pestreca marianskeho, ktory obsahuje silymarin, co je hlavnou zlozkou tychto lieciv, ktore si mozte najst v tomto linku

www.nobel.sk

tema steatozy sa tu uz preberala: www.zdravie.sk
a steatoza sa lahko vyliecit zmenami v stravovani, konzumaciou rybieho masa a vela, vela zeleniny, salatov a hlavne zelenej zeleniny

a nasiel som co si pre trpiacich so zlcnikovymi kamenmi- ako sa zbavit zlcnikovych kamenov bylinkovym cajom:
www.plus1den.sk

RNG

Zapal pankreasu ta pripravi o velku cast pankreatickych enzymov, tj potraviny v tebe doslova hniju a netravia sa poriadnew. Enzymi sa daju doplnit a pankereas sa da roznymi doplnkami regenerovat. V prvom rade treba ale znicit dovod zapalu(bakterie, virusy, mykoplazmy, kvasne kultury) potom odstranit zapal(protizapalove doplnky) a potom sa uvidi, nakolko bol pankreas poskodeny, ci treba permanentne doplnat enzymi a ci treba brat doplnky na regeneraciu pankreasu.