zväcsena stitna zlaza

tinuša

Čafte, nie som si istá, či mám problémy so štitnou žľazou, ale obvodna lekárka ma poslala na endokrinologiu kvoli jednemu mensiemu kolapsu, ktory ma chytil doma a ja som v tom momente netusila, co sa so mnou deje, srdce mi islo vyskocit z hrude a dostala som daky panicky strach, ze odpadnem, mamina mi dala na ukludnenie lexaurin a lekarka povedala, ze v dobre spravila, zatial neviem vysledky, ale odkedy som mala tieto haluze, tak je stale daco ine so mnou, unavena som, tazko sa mi pozera, dokonca mi strplo celo, aj som bola na pohotovosti, oni mi dali magne B6, vraj zo stresu, ja fakt neviem co mam robit, mam toho dost pred bc a neviem ako to zvladnem, ked sa citim zle a neviem, co mi je...

termixxx77

Nazdar, bol som dva dni vkuse snowboardovat, taky vykruteny do jednej strany som pretazil krk, svalovica, a zrazu mam akoby zvacsenu stitnu zlazu na jednej tej pretazenej strane, citim to pri prehltani a je to neprijemne, zacinam mat strach ze to neni len svalovica ale nejaky ten problem so stitnou zlazou lebo uz je to tri dni co sa to prejavilo a ziadna zmena. Ma niekto nejake skusenosti?

RNG

Zvacsena stitna zlaza na Slovensku znamena spravidla nedostatok jodu.Je to velmi caste hlavne v oblasti Zitneho ostrova(struma, golva, hrvol).
Ostatne problemy stitnej zlazy su podstatne zriedkavejsie.Radove.

cokoladka neprihlesene

AHOJ bessie ! ano poviem ti co to znamena. zvacsenie stitnej zlazy moze byt aj bez prizbakov, to sa nazyva jednoducha struma.alebo mozes mat priznaky ako je nepokoj , nervozita , nespavost, zmeny nalad,prejuvuje sa to dobrou chutou do jedla, ale stale chudnes.zle znasaju teplo a casto maju hnacky ci buusenie srdca, nemusia sa objavit vsetky priznaky a nemusia ziadne,chory robia casto rychle pohyby, rychlo rozpravaju, mozu casto plakat, su nesustredeni , pulz je rychly ale v krvnom tlaku moze byt rozdiel medzi tvoma hodnotami, normalny je 120/80. vznika dosledkom toho ze stitna zlaza ma zakladne hormony tyroxin a trijodtyronin ale to ty nemusis tak vediet, teba zaujima co to znamena, cize na funkciu spravmu funkciu je potrebny hormon tyreotropin ktory nie vzdy je v potrebnom mnozstve preto vznikaju poruchy stitnej zlazy.v tvojom pripade ide oto ze ten spominany tyroxin a trijodtyronin je vyzsi ako tvoj organizmus porebuje, cize je zvysena jeho tvorba.preto su aj priznaky take.moze vznikat z troch pripadoch. 1. ak mas chrobu gravesova...adt, to znamena ze su tem urcite zvlaste protilatky, 2, alebo mas tzv. uzlove strumy, kde ale niesu zname priciny, a po 3tie, moze byt ak si uzivala zvysene davky hormonu stitnej zlazy ktore sa podavaju na liecbu,ale to len ak je opak cize znizena funkcia. ale kedze tebe to zistili len teraz preto pojdes na vysetrenie a zistia ti vsetko o pricine. je to skratka ze sa ti tvori viac tych hormonov, ako by trebalo a takto nato telo reaguje, dlhe co?