Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vegetarianstvo???

smejko

Inac falefel mam uz po 18 takze by som mala mat vyvoj zakladny za sebou...uz sa moze rozvyjat len mpja inteligencia a vseobecny rozlad ale to masom neovplyvnis:)

smejko

ved toto ja som rozmyslala ci si nemam tiez dat rybky obcas...zdravotne problemy zatial nemam ale v podstate je to ine ako maso uz len z toho dovodu ze hydina a dobytok su umele,nemaju vybeh,su krmene hormonmy na podporu rastu aj antibiotikami....a potom tie exporty a bolest...ale ryby v podstate ich je vela a netrpia tak...teda nevravim ze zralocie plutvy a tak to uz je dost chore podla mna ale taky tuniak...neviem dost dilema...niekde som nasla ze to je forma vegetarianstva..ze vraj piskatarianstvo a pesco vegetarianstvo...asi si to musim ulezat v hlave:)

falafel

Sme veg niekolko rokov a ryby konzumujeme. zacali sme bez nich, ale prinieslo nam to zdravotne problemy. nase deti konzumuju aj maso. ziadne salamy, parky a pod. len hydinu a v skolskej jedalni aj hovadzie a bravcove. ak este nie si dospela, ryby urcite nevyradzuj z jedalneho listka. a aj nad bielym masom by si mala uvazovat. aby si sa spravne zdravo vyvijala.

poliewoocka

Ahoj smejko,
Vegetarianstvo ma viacero podob.Clovek je vegetarian zo zasady,ked mu maso jednoducho nechuti,citi odpor voci zabijaniu zvierat,nevidi zmysel pojedat zivocichy,stravuje sa rastlinnou potravou(v ktorej musi byt zastupeny dostatok bielkovin).Moze ale prijimat aj zivocisne bielkoviny ako vajicka,mlieko a pod.Vegani uplne odmietaju zivocisne bielkoviny.
Biele maso,morske potvorky a ryby patria k najlahsim druhom masa,cervene ma v sebe vela bielkovin a je tucnejsie.Je diskutabilne ci je rybie maso "maso",avsak pre vegetarianov splna kriteria.Poznam par vegetarianov,ktori jedia ryby.Je to lahky zdravy pokrm,ktory obsahuje vela mineralov-antirachiticke vitaminy,fosfor a mnoho dalsich.Kazdy clovek by mal jest rybu aspon 2-3 x do tyzdna.A na co su vhodne bielkoviny?Zakladnou zlozkou je aminokyselina,na ktoru sa pocas travenia rozlozi.Tieto amk su potrebne na opatovne vybudovanie telovych bielkovin.Ak by sme neprijimali bielkoviny,nase telo by sme velmi ochudobnovali.V potrvae je to rozdelene-najdolezitejsie su sacharidy-najlepsie je prijimat polysacharidy,potom tuky-ratlinne nech prevladaju a bielkoviny.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vegetarianstvo??? - Fórum - ZDRAVIE.sk