Pupocnikova krv

Príspevok v téme: Pupocnikova krv
umbilical cord

Aky mate nazor? Ja som to nasmu dietatku chcela dat urobit, ale moj gynekolog ma na to asi taky nazor, je to je este daleka buducnost, najmenej 30 rokov a este sa vobec nevie, ci po zamrazeni sa nestrati hodnota a ucinnost tych stem cells. Vyjadril sa k tomu asi tak, ze on ma 4 deti a nedal to urobit ani jednemu.. Tak ja neviem.

nashira

Ale Umbi ma hodnotu tam pisali ,ze pochybnosti su po 15 rokoch uskladnenia ak sa nemylim....????No kazdopadne by ma zaujimalo ked chce clovek darovat pup. krv ci aj za ten odber plati.A este som citala ,ze je vysoka pravdepodobnost,ze by sa dala pouzit pupocnikova krv od surodenca ,ale nie 100%.

asteri

a este som zabudla. vyskumy vraj hovoria, ze ak dieta napr. v dvoch rokoch ochorie na leukemiu, tie jeho vlastne kmenove bunky mu budu aj tak neucinne na liecbu ochorenia, pretoze uz si nesu "pokazenu" geneticku informaciu. takze takto.
mna prave to mrzi, ze to nestoji malo a vacsinou mlade rodiny nemaju peniaze nazvys. je to velka bezcitnost, ze sa zaraba prave na nich.

umbilical cord

Zmrzlinka, lenze nema co lutovat, lebo ta zamrazena pupocnikova krv praveze nema hodnotu, takze by sa mohlo stat, ze by vobec nepomohla

umbilical cord

A este som zabudla dodat, ze nam povedal, ze ak by sme boli ochotny tu pup. krv darovat ihned po narodeni malej, lebo su vraj cakatelia a to nam odporucal.. Ale s tym zamrazenim bol velmi skepticky..

umbilical cord

Asteri a presne to povedal aj moj doktor, ze po zamrazeni sa rychlo straca ucinnost.. Napriklad v USA bol tento isty pripad, ze sa narodili 2 jednovajecne dievcatka a jedno z nich malo leukemiu a prave jej pomohla pupocnikova krv od sestricky..

asteri

zmrzlinka, to je presne to, o com pisem. ze v "cerstvom" stave su omnoho ucinnejsie, ako v zmrazenom.
len potvrdzujes, co som napisala.

asteri

u.c., aby som uviedla na pravu mieru, ja som ti pisala, neviem ci to nezaniklo v tom kontexte. mna prave tie zahranicne vyskumy vyuzitia kmenovych buniek presvedcili o tom, ze sme pupocnikovu krv nenechali odobrat, ani pri jednom z dvoch deti. percentualne vychadza vyssia sanca pomoct choremu dietatu tak, ze znovu otehotnies, a pre choreho surodenca sa odoberie material z novorodencovho pupocnika.
nie je ferove, ze sa u nas nepodavaju pravdive informacie. vacsinu informacii som ziskala zo zahranicia.

zmrzlinka76

Moja spoluziacka ma 7 roc.dieta,ktore ochorelo na leukemiu a poradili jej v nemocnici ze by ho mohla zachranit pupocnikova krv surodenca.Tak otehotnela vlastne iba koli tomu aby zachranila svoje dieta.Babatko porodila,krv odobrali a to starsie 7 roc.zachranili.Lutuje ze nedala krv odobrat tomu prvemu uz skor a toto druhe sa muselo narodit vlastne ako zachranca svojho surodenca.Je dobre ze nieco take existuje,aj ked vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody,cena je velmi vysoka a malokto si ju moze dovolit.

umbilical cord

Robim si o tom taky vyskum zatial, takze uvidim, nasla som vela stranok kde aj pisu, ze to pomoze len vo velmi malej %%
v podstate, ze je mala percentualna moznost, ze tie kmenove bunky telo akceptuje..

evitka001

Náš syn má 3 roky a krv sme mu tiež dali odobrať. Vtedy to stálo 24.900 Sk a teraz platíme každý rok 600 Sk za uskladnenie. Asi 2 týždne po odbere nám prišiel presný rozpis koľko krvi odobrali, na aké choroby sa dá použiť a do koľko kg hmotnosti dieťaťa je to množstvo použiteľné. Zaplatili to svokrovci. Myslím, že veda napreduje rýchlo, a zoznam chorôb u kt. sa krv bude dať použiť bude stále narastať. Krv sa dá použiť aj u súrodencov a rodičov, nahrázda vlastne transplantáciu kostnej drene pri urč. ochoreniach. Asi je to dobrá investícia i keĎ dosť drahá, ale je to taká poistka, keby niečo.