Pupocnikova krv

Príspevok v téme: Pupocnikova krv
umbilical cord

Aky mate nazor? Ja som to nasmu dietatku chcela dat urobit, ale moj gynekolog ma na to asi taky nazor, je to je este daleka buducnost, najmenej 30 rokov a este sa vobec nevie, ci po zamrazeni sa nestrati hodnota a ucinnost tych stem cells. Vyjadril sa k tomu asi tak, ze on ma 4 deti a nedal to urobit ani jednemu.. Tak ja neviem.

umbilical cord

Nashi, to ti verim.. Je to velmi obsiahla tema. Ja dufam, ze lekari urobia prevrat a naozaj to bude tak, ako slubuju..

nashira

Rodila som v roku 2006 a chcela som si dat odobrat pup. krv.No suma ,ktoru za to chceli bola podla mojho nazoru prehnana 30 000sk.Nikto mi podrobnosti nesprostretkoval ani neodporucal chcela som to len na zaklade vlastnych informacii.gynekolog to nespomenul ani jeden krat.Urcite by clovek"takuto poistku chcel mat i ked existuju aj darcovske banky.Citala som ,ze 15 rokov je istota ....no tych 20-30naozaj moze dojst k znehodnoteniu.Je to naozaj zlozita tema:) a obsiahla.Keby som mala tych 30 000 vtedy len tak po ruke tak si to zaplatim a dam urobit.

dvojbotka

je to pravda ...ako nahle maju lekari nejaky profit od farmaceutickych firiem tak sa clovek ktory do veci nevidi nedozvie pravdu

umbilical cord

Asteri a ostatni dakujem za odpovede.. No, ten moj gynekolog ma vobec neodhovaral od toho, dal mu knizku, aby som si o tom prestudovala, len jednoducho to sa tym snazil povedat, ze sa ludom nepredklada cela pravda.. Ale s farmaceutickym priemyslom je to tak..

tana_2

My sme to dali tiez bodaj by sme to nikdy nepotrebovali,je pravda,ze je to drahe,ale co clovek neurobi pre zdravie?Ja som pocula,ze sa to da uchovat viac ako 10 rokov dokonca,ze az niekolko generacii tak teraz neviem kde je pravda.Vyskum ide velmi rychlo dopredu nikto nevie co bude v buducnosti.

asteri

aj ja som citala seriozne lekarske studie o ucinnosti kmenovych buniek z pupocnikovej krvi. vysledok studii bol taky, ze su velmi ucinne na liecbu urcitych ochoreni, ale v cerstvom, nezmrazenom stave. po zmrazeni ich ucinnost velmi rychlo klesa. aj preto sa udrziavaju "len" 10 rokov. lekari poukazovali na to, ze jediny dokazatelny ucinok liecby kmenovymi bunkami je pri narodeni dalsieho surodenca a zaroven vhodneho darcu.
naopak, myslim si, ze tvoj gynekolog je velmi pozorny a dobroprajny. pripada mi velmi necitlive, ked sa rodickam neponuka cela pravda, len sa predklada moznost odobratia pupocnikovej krvi za nezanedbatelnu ciastku.
mimochodom, aj v gynekologickej poradni dr. zahumenskeho na mamatata.sk som sa stretla s nazorom spominaneho lekara, ze "ja by som to pre svoje deti nenechal zamrazit."
rozhodni sa sama, ako uznas za vhodne.
este podotknem, mam dve male deti, sama som stala pred takym rozhodnutim, ale napokon ma vyskumy presvedcili.
prajem vela zdravia, aby ste nic podobne v zivote vobec nepotrebovali.

asteri

aj ja som citala seriozne lekarske studie o ucinnosti kmenovych buniek z pupocnikovej krvi. vysledok studii bol taky, ze su velmi ucinne na liecbu urcitych ochoreni, ale v cerstvom, nezmrazenom stave. po zmrazeni ich ucinnost velmi rychlo klesa. aj preto sa udrziavaju "len" 10 rokov. lekari poukazovali na to, ze jediny dokazatelny ucinok liecby kmenovymi bunkami je pri narodeni dalsieho surodenca a zaroven vhodneho darcu.
naopak, myslim si, ze tvoj gynekolog je velmi pozorny a dobroprajny. pripada mi velmi necitlive, ked sa rodickam neponuka cela pravda, len sa predklada moznost odobratia pupocnikovej krvi za nezanedbatelnu ciastku.
mimochodom, aj v gynekologickej poradni dr. zahumenskeho na mamatata.sk som sa stretla s nazorom spominaneho lekara, ze "ja by som to pre svoje deti nenechal zamrazit."
rozhodni sa sama, ako uznas za vhodne.
este podotknem, mam dve male deti, sama som stala pred takym rozhodnutim, ale napokon ma vyskumy presvedcili.
prajem vela zdravia, aby ste nic podobne v zivote vobec nepotrebovali.

asteri

aj ja som citala seriozne lekarske studie o ucinnosti kmenovych buniek z pupocnikovej krvi. vysledok studii bol taky, ze su velmi ucinne na liecbu urcitych ochoreni, ale v cerstvom, nezmrazenom stave. po zmrazeni ich ucinnost velmi rychlo klesa. aj preto sa udrziavaju "len" 10 rokov. lekari poukazovali na to, ze jediny dokazatelny ucinok liecby kmenovymi bunkami je pri narodeni dalsieho surodenca a zaroven vhodneho darcu.
naopak, myslim si, ze tvoj gynekolog je velmi pozorny a dobroprajny. pripada mi velmi necitlive, ked sa rodickam neponuka cela pravda, len sa predklada moznost odobratia pupocnikovej krvi za nezanedbatelnu ciastku.
mimochodom, aj v gynekologickej poradni dr. zahumenskeho na mamatata.sk som sa stretla s nazorom spominaneho lekara, ze "ja by som to pre svoje deti nenechal zamrazit."
rozhodni sa sama, ako uznas za vhodne.
este podotknem, mam dve male deti, sama som stala pred takym rozhodnutim, ale napokon ma vyskumy presvedcili.
prajem vela zdravia, aby ste nic podobne v zivote vobec nepotrebovali.