stale len sladkosti :(

Príspevok v téme: stale len sladkosti :(
sunnysweetie

ahojte
ja sa uz idem z toho zblaznit..
co mi poradite?
mam totalnu pazravost na sladkosti..
ine ani nemusim jest,len sladkosti a stale dookola len sladkosti..hlavne cokoladu,moze byt aj horka a cukriky..
aky vitamin mi moze chybat,ked mam stale neuveritelnu chut na sladke???
telo aj hovori nie,ale mozog-ked uvidi sladkost,uz aj ju rozbalujem :(((
poradte pls.
dik :D

radca

Mozno ti pomoze to, ze abnormalne chut na sladke je vlastne dosledkom kandidozy, alebo inej choroby. Niektore patogeny maju tuto schopnost.

flower

ahojte:) skuste si pozriet tieto rady a mozno vam nejake z nich pomozu:) takze:
rada c. 1 – spravne stravovanie – chut na sladke je castejsia, ak sa nespravne stravujeme. ked poklesne hladina cukru v krvi, zaciname mat chut na sladke. poklesu zabranime tak, ze budeme jest casto a pravidelne a tym, ze do jedalnicka zaradime potraviny s nizkym glykemickym indexom – napriklad celozrnne potraviny, zelenina, niektore druhy ovocia a ine.
rada c. 2 – nahrady za sladke – sladkosti mozeme nahradit ovocim, popripade susenym ovocim, tycinkami musli alebo nejakymi nizkoenergetickymi pochutkami.
rada c. 3 – sladke prec z oci – zasadne nenakupujte sladkosti do zasoby. ked nas chyti chut na sladke, mali by sme siahnut po niecom zdravsom, najidealnejsie by bolo po cerstvom ovoci.
rada c. 4 – stres – velakrat je chut na sladke sposobena stresom. ak mate najvacsiu chut na sladke prave pocas stresoveho obdobia, namiesto toho, aby ste si dali nieco sladke, chodte sa niekde odburat, napriklad si zaplavat, zabehat, zatancovat. na svoju chut aspon zabudnete a urobite nieco ucinne a zdrave pre svoje telo.
rada c. 5 – chrom – uz to tu bolo spomenute, ale ja len doplnim, ze tento stopovy prvok pomaha udrzovat hladinu krvneho cukru a tym je ucinny v boji proti chuti na sladke.
rada c. 6 – ked uz teda neodolame:) - ak uz skutocne neodolate, snazte sa jest sladke v malom mnozstve a skuste si vybrat sladkosti, ktore nie su az prilis nezdrave. radsej kvalitnejsie a o nieco menej nezdravsie.
tak vam prajem vela stastia:)

mia

ako si na tom s konzumaciou ovocia? ja som tiez jedavala sladke na kvanta, teraz si rano dam dva kusky ovocia a chut na sladke je o polovicu mensia

sunni

aj ja milujem sladké, a tie šibačkové koláčiky, mňam. No ale potom mám problémy s bruchom - nafukovanie, meteorizmus, som aj malátna....že by to ten cukor? Asi

amybeag

Moze ist aj o premnozenie kvasiniek a plesni v traviacom trakte. Tieto velmi oblubuju cukor. To nie vy ale oni chcu nieco sladke, lebo by neprezili. To nie je vasa slaba vola a sila prezitia tychto mikroorganizmov.

poliewoocka

Ja by som den bez sladkosti neprezila ani pri tom najvacsom sebazapreni.Shame on me:) Ale co uz...zijeme len raz.Ale ak to prerastie...sunny skus ten chrom.

ups...

tak vas nepotesim ale najskor mate cukrovku....ta sa prejavuje tym ze mate nenormalne chuti na sladke...takze odporucam skocit k lekarovi....ale najskor ta cukrovka :-(

janko polienko

To nic baby este ste na tom lepsie ako ja. Ja uz totiz zeriem sladkosti aj vlastnym detom!Nedokazem sa ovladat,ked to vidim hned to musim zjest.V sobotu som napr.nakupil plno sladkosti,kexikov,cokolad a v nedelu uz nebolo nic tak som detom pojedol velkonocne zajaciky.

katkaaa

Ahoj sunny,akoby som tu tvoje správu písala ja.Ja som uplne taká istá,bez čokolády nevydržím ani deň.aj všetko iné sladké,vobec nepotrebujem nijaké iné jedlo.ráno si hned musim dat nejaky keksik s kávou.V robote nemám čas na jedlo a ked idem do bufetu,tak hned uvidim zakusky a kupim si zákusok,zasyti ma to a mam pokoj.Na chvilu,potom zasa.V aute,v kabelke musim mat poruke vzdy nejaké cukríky...už som zo seba zufalá...všade sa dočítaš,ze chom.berem jednu tabletu hned nalacno,potom si okolo obedu rozpustim sumivu tabl.ale vobec to nepomáha,ta moja pažravost sa nedá ovládnut.