Ricínový olej

DodoD

ricínový olej, čo kúpite v lekárni nie je toxický... jedovaté sú ricínové semená, ktoré obsahujú toxický proteín ricín... avšak pri výrobe oleja sa zahrievaním ricín neutralizuje a olej ho už neobsahuje.

Keby bol ten olej jedovatý, nemohol by sa predávať voľne v lekárni.. v tomto sú predpisy Európskej komisie naozaj prísne, niekedy až paranoidné :-)

Kýčera

Laboška, netráp sa nad tým! Si ešte mladá, ja stará a predsa to mnou zamáva. Ľudia sme rôzní. To si len v tejto téme, keby si Ty videla aké odporúčania ohľadne liekov sa tu dávajú, tak by Ťa porazilo! Ak niekto riskuje svoje zdravie, je to jeho vec, lenže...Lenže si môže nenávratne poškodiť zdravie, dostať sa do nemocnice a celú liečbu zaplatiť z vlastného vrecka! Ak ale toto propaguje na fóre, tak sa zahráva s osobnou slobodou! Po včerajšku som si povedala, že sa začínam učiť ĽAHOSTAJNOSTI voči takýmto poznámkam, nech si každý narazí tú svoju múdru hlavičku!

laboska2611

Kycera vidis tu mame mudrcov,ktori si aj po upozorneni nedaju rady..
Ludia vy ste akoze totalne nahlupli ci ako?... My co s nim pracujeme asi vieme viac ako vy,nemyslite? My pracujeme s cistym ricinovym olejom ktory,este raz opakujem je toxicky! iAle ked pridete o oci tak sa aspon teste z toho ze mate na nich dlhe mihalnice :D
Dneska som mala tiez jednu slecnu nastrocnu ktora kupovala ricinovy olej ani po upozorneni na to ze je toxicky si nedala povedat.. Co nam uz ostava len sa na vas primitovich zasmiat...

andrejko10

Ze laborant nie je farmaceut. Ricin je toxicky, ale ricinovy olej ho neobsahuje a nachadza sa v kope kozmetiky. Urcite by som ale ricinovy olej nepil. To sa da povedat.

Kýčera

Čo sa dá na to povedať po vyjadreniach dvoch odborníčok? Len toľko, komu nie je rady, tomu nie je ani pomoci!!!

zuzankaa_22

Baby,ja pouzivam ricinovy olej asi polroka a neviem si ho vynachvalit :) mihalnice mam dlhsie,pevnejsie a ovela menej mi vypadavaju...davam si ho na noc aj na obocie,takze ja odporucam!! :) v nasej lekarni kupujem 100ml flasticku za 1€ :) takze cena super

laboska2611

ahojte,robim v labaku v lekarni...viem ze ricinovy olej by sa NEMAL pouzivat nakolko je ,,toxicky,, Ale pouziva sa aj do iplp (vyroba masti a pod) a zeny ho pouzivaju aj na mihalnice... No pri styku s ocami by to nemuselo dobre dopadnut... Takze urcite sa tomu vyhnite...
Co sa tyka toho upozornenia,zeny byvaju upozornene na to ale vacsinou su to zakaznicky ktore si nedaju poradit ,lebo ,,vraj to niekde precitali ze to pomaha,alebo vraj to pomaha jej kamaratke a pod...takze tak