Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemožné sa vyprázdniť

Príspevok v téme: Nemožné sa vyprázdniť
in*

Už od štvrtku sa nemôžem poriadne vyprázdniť. Môj problém súvisí i so zmenou prostredia avšak už som 2hý deň doma a stále nič. Včera som celý deň preležala v bolestiach brucha, pociťovala som tzv. pichanie v strednej časti brušnej dutiny - od žalúdka až k podbrušku. Dnes je bolesť miernejšia, ale stále to pichanie...
Chcela by som sa spýtať, či tieto príznaky súvisia iba s nevyprázdnením sa, alebo môže tu byť i iný problém? A tiež by ma zaujímalo čo vám pomáha, aký liek si mám zaobstarať.
Ďakujem za odpovede.

Jo-jo

Nemozu sa vipraznit. 5dni ked idem na wc. Trva to asi. 1hodinu a pôl. Ked to je tak mna boli. Pod srdcom. Pomozete. Mi nejak. Poprosim o radu

Emenia

Rady ak sa nemôžete vyprázdniť:
1. Ráno jedzte ovsené vločky s chutným jogurtom, alebo ovsené kaše- je to mňam a vláknina
Jedzte ovocie a zeleninu- pomáhajú strukoviny
2. Pite veľa tekutín a dobré sú aj čaje na trávenie
3. Prinajhoršom liek na trávenie
4. Hýbte sa
5. Nejedzte moc sladkostí a vyprážaných ťažkých mastných jedál

Rady Posledná Pomoc
1. Mne pomáha keď si na záchode predtým ako sa idem vyprázdniť, poskáčem - možno aj 20-30 skokov, tak aby ste cítili že už to ide
2. Keď si sadáte, dajte si pod nohy podložku asi vo výške 20 cm a na ňu si položte nohy a tak sa lepšie vyprázdnite
3. Chvíľu predtým čupte alebo kľačte/ majte zohnuté nohy

Ja sa niekedy nevyprázdnim ani 10+ - dní..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nemožné sa vyprázdniť - Fórum - ZDRAVIE.sk