Nemožné sa vyprázdniť

Príspevok v téme: Nemožné sa vyprázdniť
in*

Už od štvrtku sa nemôžem poriadne vyprázdniť. Môj problém súvisí i so zmenou prostredia avšak už som 2hý deň doma a stále nič. Včera som celý deň preležala v bolestiach brucha, pociťovala som tzv. pichanie v strednej časti brušnej dutiny - od žalúdka až k podbrušku. Dnes je bolesť miernejšia, ale stále to pichanie...
Chcela by som sa spýtať, či tieto príznaky súvisia iba s nevyprázdnením sa, alebo môže tu byť i iný problém? A tiež by ma zaujímalo čo vám pomáha, aký liek si mám zaobstarať.
Ďakujem za odpovede.

Jo-jo

Nemozu sa vipraznit. 5dni ked idem na wc. Trva to asi. 1hodinu a pôl. Ked to je tak mna boli. Pod srdcom. Pomozete. Mi nejak. Poprosim o radu

Emenia

Rady ak sa nemôžete vyprázdniť:
1. Ráno jedzte ovsené vločky s chutným jogurtom, alebo ovsené kaše- je to mňam a vláknina
Jedzte ovocie a zeleninu- pomáhajú strukoviny
2. Pite veľa tekutín a dobré sú aj čaje na trávenie
3. Prinajhoršom liek na trávenie
4. Hýbte sa
5. Nejedzte moc sladkostí a vyprážaných ťažkých mastných jedál

Rady Posledná Pomoc
1. Mne pomáha keď si na záchode predtým ako sa idem vyprázdniť, poskáčem - možno aj 20-30 skokov, tak aby ste cítili že už to ide
2. Keď si sadáte, dajte si pod nohy podložku asi vo výške 20 cm a na ňu si položte nohy a tak sa lepšie vyprázdnite
3. Chvíľu predtým čupte alebo kľačte/ majte zohnuté nohy

Ja sa niekedy nevyprázdnim ani 10+ - dní..

....................

ak ide o silnejsiu bolest isla by som k lekarovi, moze ist o akutnu blokadu.ak mavas stolicu pravidelne denne, ak si nemala 2 dni, mozes mat mierne bolesti a napate brucho,ale ak ide o doskovite, tvrde s bolestou a hned od zaciatku vtedy by som nevahala a isla k lekarovi,ide o vyssie spominany akutny stav a ten je pricinou zapchy/a zastavenia vetrov-co sposobuje nafuknute brucho.ak mas zapchu kvoli zmene prostredia, snaz sa rychlo "udomacnit"a uvolnit.pi vela tekutin,lezanie neprospeje.guttlax kvapky by mali ucinkovat v rozsahu od 4-12 hodin, skor pocitaj s 8 a viac.a takisto glycer.cipok, pretoze pri zadrziavani stolice,ta tvrdne najpv v okoli konecniku, tak cipok to nastartuje.pravidelne uzivanie lecitinu pomoze udrzat crea v "pohybe".ak chces uzivat vlakninu, napr.psyllium, nezabudni,ze treba pit velmi vela vody pocas liecby, pretoze inak ma opacny ucinok,zatvrdzuje a moze sposobit obstrukciu.

in*

jaja, ďakujem Ti za radu. Určite vyskúšam. Dnes som si dala ten Guttalax a trochu mi to pomohlo no aj tak sa necítim dosť vyprázdená. Tento Tvoj "recept" sa mi pozdáva, do budúcna ak sa osvedčí, budem prektizovať.

jaja

in, poumývaj si dobre ovsené vločky, tak asi 3 veľké polievkové lyžice a zalej ich asi 3/4 l vody a uvar si odvar. Var to podľa toho aký hustý ten odvar chceš mať. Potom si ho preceď. Tiež si uvar čaj aníz a fenikel spolu a zmiešaj si ho z odvarom z ovsených vločiek. Odvar je bez chuti a čajík ho trochu aromatizuje. Na noc vypi väčšiu dávku a popíjaj tento nápoj aj cez deň. Vločky nevyhadzuj, môžeš si ich zmiešať s jogurtom, alebo s postrúhanými jabĺčkami, s pudingom. Môžu sa zahustiť aj polievky. Je to veľmi dobré aj pre malé detičky. Ja mám dvoch chlapcov a nikdy netrpeli vetrami, alebo zápchou.
In, ak by Ti to nepomohlo, čo málo pravdepodobné napíš mi na e-mail a môžem poradiť aj iný spôsob, ktorý mám vyskúšaný. Ja verím, že Ti to pomôže.
A naopak zasa pri hnačkách sa používa rýžový odvar a ruským, teraz už asi len s čienym čajom. Takto sa dá veľmi dobre regulovať stolica.

tinusska

ja ked citim naozaj bolesti brucha po dvoch dnoch a neda sa mi ani akymkolvek tlacenim vykakat, dam si glycerinovu cipku a za 5 min uz aj splachujem. tiez si ich so sebou beriem, ked niekam cestujem. ale fakt si ich picham len v nutnych pripadoch...