FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Zub múdrosti

Téma je iba pre registrovaných

Do témy môžu prispievať iba registrovaní a prihlásení návštevníci.

Pridať do obľúbenýchOdpovedaťObnoviťHľadať "Zub múdrosti" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    zubkaaa26.03.08 14:30??.??.52.4

Komu rastie zub múdrosti? Alebo ako ste to prežívali, mali ste nejaké ťažkosti? Ja sa s tým trápim už asi rok a zdá sa mi že začína rásť aj na druhej strane. Pobolieva ma ucho, zvačšená uzlina...

• 96jozo9618.12.13 13:08??.??.127.42

Dobrý deň. ja mám taký problem. Pred chvíľou som došiel zo zubara. Robila mi jeden zub, a medzi rečou som sa jej posťažoval že ma poslednu dobu častejšie boli cela ľava strana zubov skoro celá, 2 znich mam blombovane na tej lavej strane a zvyšok su zdravé, pýta som sa jej či to nemôže byť kazom, pod plombou alebo čo, tie bolesti su nešpecifikovane niekedy to 2 mesiace vobec neboli a potom pride tyžden kedy ma začnu bolieť skoro všetky na tej lavej strane. neni to až taka silna bolesť, ale nič prijemne to neni. Povedala mi že na pravej aj na ľavej strane HORE mi rastú 8 mičky zuby mudrosti. ale nijako sa neda ovplivniť kedy mi vyrastú konečne. lebo zatial tam nevidno nič, iba ako keby"opuchnute dasno".. To mam teraz akože trpieť tie bolesti? Neviete mi niekto prosím vás poradiť? Moja zubná doktorka sa volá Kataniková

• Lilly.Parker02.04.13 22:53??.??.145.70

Ahojte,mám 15 a asi mi rastu 2 zuby múdrosti. Mama tvrdí že to je to. Ale nie som si istá. Už to trvá asi 2 roky. Začne ma bolieť dasno vľavo vzadu. Bolí ma tak mesiac, prestane a potom začne zas o pár mesiacov.Bolí to ako ked rastie nový zub.A bolí ma z toho sánka. Teraz ma začalo bolieť aj pravé a veľmi ma to bolí. Hlavne pri jedení.Neviem či ísť k zubarke nech mi to prereže alebo čo mam s tým robiť. Nevie mi niekto poradiť?? Ďakujem..

• Miška 250425.04.12 09:30??.??.225.242

Ahojte, pred pol rokom mi vyberali zub múdrosti dolu na ľavo a stále mám na tej strane na krku zväčšenú uzlinu, ktorá niekedy bolí. Zub bol veľmi hlboko, museli mi ho vybrať chirurgicky. Nemáte skúsenosti či tá uzlina môže byť stále zväčšená v dôsledku extrakcie zubu?Ďakujem za odpoveď

• zonka05.04.12 18:14??.??.36.5

Ahojte mate tu niekto skusenosti s KAMADENT stomatologickou ambulanciou? mozte mi dat aj info kolko vas vyslo vyberanie nevyrastenej 8micky? dakujem

• kubineck028.03.12 12:31??.??.130.82

Dobrý deň,

Mne včera vyberali prvú osmičku, vľavo dole.

Mal som strach, ale nakoniec v pohode operovali ma v Martinskej nemocnici veľmi prijemní ľudia.

Hneď ako to prestavalo byť mŕtve, čiže to len tak trnulo dal som si antibiotikum AULIN.

Odporúčam si to zohnať veľmi silný liek a je 100%, samozrejme budete niečo cítiť ale je to len minimum. Potom si kúpte repík na vyplachovanie. V Júli idem na ďalší zákrok a už sa báť nebudem... :) Takže žiadne stresy operácia trvá cca 30 - 45 min a jediné čo je na zákroku nepríjemné je zvuk tej hnusnej vŕtačky alebo brúsky...

• ATIDE/ESMERA24.03.12 20:51??.??.121.229

daj si ibalgin, aj celý deň cez deń aspoň 3 až 4, zaberie to, a kolko ma bude ten uzb po vybratí bolieť,t eda to meisto? stačia 4 dni na prejdenie bolesti?

• JaoslavG24.03.12 19:10??.??.234.147

Mám 16 rokov a prvý zub múdrosti je už vonku na ľavej strane dole . A najviac ma bolí ďasno trochu jazyk a uzliny ale dá sa to vydržať . Neviete ako sa dá zmierniť bolesť ??

• ATIDE/ESMERA20.03.12 22:41??.??.121.229

A som žena :D

• ATIDE/ESMERA20.03.12 22:40??.??.121.229

OK, ale ešte sa mi pripomeň, môj mail je: esmeraesmera@gmail.com To len keby dačo,r adšej napíš Ty, lebo ja si to nezapamätám a stratís a mi Tvoja adresa, do emsiaca bud tu aj iné témy založené...:D

• zonka20.03.12 22:21??.??.36.5

Dakujem atide mohla/mohol neviem ci si zena ci muz sa mi ozvat ako ti to dopadlo na aulo@centrum.sk? ja pojdem najskor v juni po skuskach.budem vdacna pomoze mi to v rozhodovani.

• ATIDE/ESMERA20.03.12 11:44??.??.121.229

Ja Ti poradím, MUDr. Čech starší aj mladší v Peišťanoch, je na Kúpeľnom ostrove, ak to enmáš moc ďaleko, ale k nemu pacienti cestujú aj napr. z Trnavy, je dobrý, aj men bdue vyberať asi tak v apríli osmičku, čo rastei krivo v jasne :D Nájdi si na googli, volá sa to Dental Studio 2011

• zonka19.03.12 23:44??.??.36.5

Ahojte tiez by som si asi mala dat vybrat spodne zuby mudrosti lebo rastu kolmo v dasne a krivia mi zuby.viete mi odporucit skutocne schopneho zubara? bojij sa ze narazim na masiara co nebude vedet co robi ,(((((

• Vrabčátko07.03.12 21:11??.??.241.9

Mne tiež rastie horný zub múdrosti a nepocitujem nič .. mne v lekárni na bolesť zubov doporučila taký gél Kamistad a to znecitliví bolavé miesto :)

• majči09.02.12 18:02??.??.243.250

Mne horné narástli pomerne rýchlo, ani som o tom nevedela, ale s dolnými to bolo horšie... rástli, rástli, bolelo, bolelo ...prestalo to, no predvčerom to začalo zas, no v horšej podobe. Ďasná okolo dolnej pravej 8čky úplne odchádzajú, a celú pravú stranu tváre mm napuchnutú. Čítala som, že sa to prejavuje aj fyzickou, či psychickou únavou a presne to sa mi stalo, pretože zaspím už o pol 8, a to som bez liekov. Babka mi odporúčila ,,propolis", kt. pomáha pri popáleninách, vredoch zápaloch, ... a! zmiernil bolesť, pretože mi umŕtvil líce aj ďasno, a teda bolesť je preč a zub rastie viacmenej bezbolestne. Takže odporúčam v prípadoch, ktoré nie sú tak vážne, ako veľké hnisanie a podobne ...

• SF07.02.12 16:27??.??.2.245

@kachnička spodne maju ovela horsie dosledky ako vrchne, vrchne sa vacsinou ani netrhaju, ak maju dostatok miesta pre rast, samozrejme potrebuju aj spravny smer a patricnu dentalnu starostlivost (cistenie zubov). Zatial co spodne 8-micky obycajne musia ist von z dvoch dovodov: 1./ lebo rasu po "leziacky" a 2./ lebo tlacia do ostatnych zubov a uplne "krivia zuboradie" + mozu sposobovat zapaly zubnych nervov (moj pripad).

@jojo95 rozhodne ak je bolest uz v takomto stadiu, tak k lekarovi, aby to nebolo este horsie..

@simka111 nie je to normalne, to treba prebrat so zubnym ortopedom - mozes si takto uplne poskodit celustne klby

btw, mna osobne tiez caka vyberanie spodnej lavej osmicky, ktora sa nalezato opiera do sedmicky (tym vznikol zapal korenov na sedmicke co sposobovalo brutus velky zapal lavej uzliny, celustneho svalu, atd.. nakonieco to vyriesili ATB + korene zo 7. museli ist vsetky von, resp uz boli uplne rozpadnute. Zub bol predtym nesmierne citlivy na tlak, teplotu, sladke/kysle, usta som mohol otvorit len velmi bolestivo..)

• gemerka06.02.12 18:53??.??.220.1

ja ešte nemám zub múdrosti, ale neteším sa na to.

• simka11106.02.12 18:50??.??.89.114

Mám 4 zuby múdrosti, je normálne, že sa mi zle otvárajú ústa, že ma bolia čeľustné klby pri kusaní a že mi niekedy puká pri uchu????

Niekde som sa to už pýtala, ale neviem kde :)

• Janka06.02.12 17:57??.??.80.81

Tak dnes mi pán doktor vysekával osmičku z kosti a poviem vám ten zážitok nikomu neprajem.

• jojo9506.01.12 13:30??.??.161.126

Ahojte, chcel by som sa spýtať na možno netypický príklad ( presne neviem je to môj prvý zub múdrosti). Ako mi narástla 8-čka (dole vpravo), natiahla na seba kus mäsa z ďasna a spod ktorého oboch strán mi rastie ten zub a pritom je spojené s ďasnom. Zub samotný boli len malo, a kvôli tomu ďasnu ma bolí celá pravá dolná časť úst a jazyk. Neviem či s tým mam ísť lekárovi alebo počkať či sa mi to pretrhne. Je to s tým ďasnom normálne? Poraďte, prosím.

• kachnička12.12.11 20:09??.??.220.33

Ahojte, práve mám problém s týmito neposlušnými zúbkami :( ,,,. Moja stomatologička mi chce vytrhnúť horný na ľavej strane... :( ale problém je, že ten ma vôbec nebolí....ale na pravej strane dolu je to katastrofa...nemôže sa prerezať a ďasno mám dosť zapuchnúté... no zub ma však nebolí len ďasno :( poraďte prosím...Ďakujem s pozdravom Katarína :)

Téma je iba pre registrovaných

Do témy môžu prispievať iba registrovaní a prihlásení návštevníci.

Článok dňa

Inzercia

15% zľava na kontaktné šošovky.

15% zľava na kontaktné šošovky.

Kontaktné šošovky s 15% zľavou od wallet.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

DERMOXEN s rastlinnými výťažkami je určený pre mužov aj ženy v každom veku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch