Zub múdrosti

rada

ludia, ja mam 30 rokov a este ma trapia zuby mudrosti, uz mam vsetky 4 prerazene. Nerastu hned a nie cely, ale iba po kuskoch. A mna tieto zuby trapili 6 rokov. Bolesti su individualne, raz mam pobolieval aj tyzden. Vtedy je najlepsie si umyt zubnou pastou zuby a ustnu vodu, to na chvilku zmierni bolest, ale inak pretrpiet a vydrzat. Skuste si predstavit, ze takto ako vam rastu zuby mudrosti, tak rastu malym detom zuuubky.

SunnyBunny

nie je pravidlom, že zuby múdrosti musia rásť v priemere od 18.-25. roku...mojej mame, aj sestre rástli medzi 15.-16. rokom...mama mala v škole také bolesti, že slzy jej samé stekali po tvári...ja mám tiež 15 a myslím, že jeden začína rásť...v ďasne cítim bolesť, opuchlo mi a cítim v ňom aj akési pulzovanie...tak keď je toto ešte len začiatok, tak ďakujem pekne

Marto

mna zacali boliet zuby mudrosti teras ked mam 18...najprv to bola lava strana co bola dost neprijemna bolest trvala asi dva dni....neznesitelne....ale akonahle som si dal Nalgesin s bolest klesna aj o 70%...takze sa to v phoode dalo vydrzat:)...az ustupila uplne:)....potom nastupila prava strana ..zaujimave ze cez den neboli vobec ....vzdy ked idem si lahnut a azaspavam zacne boliet...ale vzdy mi to vychadza ze po hodine, hodine aj pol prestane a spim kludne as do rana...je to zvlastne ale jedine co odporucam pri neprijemnej bolesti zubov je Nalgesin s....fakt silny liek bez predpisu a zabera do pol hodinky:)

slipi

ahojťe kto mi poradi čo mam robyť zacitil som bolesť dasna a tušim sa mi tlači zub mudrosti a boli ma to hrozne mam 20 rokov bol by som rad keby že mi daťe odpoved na imejl BmatulkoB@azet.sk dakujem

slipi

ahojte mam 20 rokov a už začinam citiť ako ma boli dasno vedel by mi nekto poradiť čo by som mal robyť viem že sa už tlači zub mudrosti ale ešte neni vonku boli ma to hrozne

mariolla

karioll2 prepac, ale ten tvoj zubar az taky velky odbornik asi nebol, ked neprajes nikomu to, ako ti vyrezal tvoju osmicku. Ja som mala dve vytrhnute a dve vyrezane. Samozrejme naraz, neviem si predstavit chodit tam na dva razy... Procedura bola absolutne nebolestiva, bol hotovy za pol hodinu a pritom jeden z vyreznych osmiciek mu dal zabrat, kedze mal korene na styri rozne strany. Ked mas OZAJ dobreho odbornika, nic necitis.

levii

mam 20r a mam uz narastene vsetky 4, horne este na 100% netrcia ale su prakticky cele von. Ziadne potiaze som nemal, ani dutiny, ani zapaly, ani bolesti len som bol nervozny ked som jazykom omakaval to hompalajuce prerazene dasno :)

karioll2

bella
pises hluposti,98% osmiciek je iba problemom,nepouzivaju sa na ziadne nahrady,a neuspia ta.mne ju davali vom skoro hodinu,a moj zubar,velmi dobry odbornik mi povedal,ze najlepsie ich je vyberat ked su este pod dasnom,nevyjdene.mojej dcere takto vybral vsetky.samozrejme na 2 krat-a nemala problem.mne nakolko som mal kusok vonku musel odrezat dasno a vypacit zo sanky.neprajem nikomu

sade8

mckormik
mesiac je dost dlha doba, nemal by si to riesit iba cez toto forum - sam vidis ze to nema riesenie - riesenie je u zubara - nemusi ti ho hned vytrhnut to rozhodne on sam ale to ze ta to boli stale taku dlhu dobu by si nemal nechat tak - zub mudrosti rastie aj niekolko rokov a moze pobolievat, ale ty to mas stale tak rychlo k zubarovi a ten to vyriesi, uvidis, predsa sa s tym nemozes takto stale trapit sam