zniceny vztah

Príspevok v téme: zniceny vztah
toby

po rokoch sa nam rozpadol vztah, partnerovou neverou. teraz chce odo mna urcit pravidla navratu - podla nich sa rozhodne. stale ma strach a pocit hanby z toho, ze to vobec dopustil. na druhej strane, je ako schyzofrenik, lebo raz chce ju a raz mna. neviem, co dalej a ci mu vobec uz budem doverovat. ma niekto podobnu skusenost? prosim poradte

sii

ja viem ze ide o zlozitejsiu vec mozno som uviedla zly priklad. Lenze princip je ten isty. On sa nesmie citit ulacany ci kontrolovany toby musi dosiahnut aby to robil dobrovolne, rozumies. Aby jej dobrovolne zavolal, aby dobrovolne nesiel s kamosmi na pivo a aby sa neobzeral za suknami, nie preto ze mu to niekto zakazal ale preto lebo to tak chce on. o to tu ide. Treba zmenit taktiku

sii

ano rozpravala som sa vies v takejto situacii jej nepomoze rozkazovanie.
Ja svojmu chlapovi tiez nerozkazujem napr. aby osusil riad ale idem na to asi tak milacik myslis ze ma menej boli chrbat od umyvania riadu ako od osusovania? Lubis ma?
to bol len priklad ale chlapi su velke decka a toto je rec ktorej rozumeju. Aspon pri mne to stale zabralo. A toby nema inu moznost pretoze ho lubi. A skusku to urcite stoji.

toby

joli, je to jeho kolegyna z prace. o to je to tazsie.
sii, dakujem za tvoje slova, myslim, ze mas pravdu, ziadne pravidla nepomozu, treba len zahrat na city. ak su este v nom, tak ako ma o tom presviedca, tak by to mohlo zabrat.

sii

nie taketo pravidla mu neklad na chlapov musis ist psychicky. Take daco ho bude zbytocne zvadzat na nespravne chodnicky. Proste hraj mu na city ak ta lubi tak sam od seba pride na to co robil zle. Proste sa ho spytaj ci ta lubi, alebo ci to je len zvyk, co hlada u tej druhej? Co nedostava od teba? Formou otazok! Ze nici vsetko krasne, vrat ho do doby ked to klapalo, spominaj ake to bolo krasne atd. a ze vsetko takto len nici?? Spytaj sa ho ci su mu kamosi prednejsi ako ty, ked dava na ich dementne reci. Rozumies co tym chcem povedat. Proste hraj na city a ako som povedala doprajte si po diskusii cas na premyslanie. Potom uvidis ci to zaberie. A zahraj to na neho tak ze ta nezaujima co robi kde robi a skym, ale ze mu doverujes a on sa musi rozhodnut ci bude zradzat tvoju doveru alebo nie uvidis sam od seba ti bude volat. To musis hrat na psychiku, pravidlami nic neziskas.

toby

od nasho rozchodu uplynuli 4 mesiace. myslim, ze dost dlha doba, aspon na to, aby sa ako tak zabudlo. svadba sa planovala cirka od noveho roku. porozpravat sa a dat pravidla, ale ake? napr. nebudes chodit s kamosmi na pivo, budes mi o piatej kazdy den telefonovat, ci ako? ja vazne neviem, co mu mam k tomu povedat. vzdy sme mali otvoreny a doverny vztah, nechcem byt teraz ako harpia, ktora ho obmedzuje a kontroluje. aj ked by si to zasluzil.