Pohyby plodu v tehotenstve

Príspevok v téme: Pohyby plodu v tehotenstve
trubka

prosim poradte mi niekto...som v 19 tt. a ešte stale necitim pohyby babatka.podla doktora je vsetko v najlepsom poriadku.ked som bola naposledy na ultrazvuku babatko sa hybalo ako dive, taky maly mrvic. kazde rano ked vstanem sa skumam ci to je uz ono. mam pocit ze citim take kopanie ale nie som si ista ci to je ono. nechcem si namyslat a potom to bude pohyb criev. kedy ste pohyby pocitili vy???toto je moje prve tehotenstvo. a este by ma zaujimala taka mozno smiesna vec.kedy vam zacalo rast brusko?ja som v piatom mesiaci a moje brucho vyzera skor ako sadlo na bruchu. moja kamoska v tomto tyzdni uz mala riadne bengoro:), ja viem ze u kazdej zeny je to individualne, ale citim sa strasne tehotna a chcela by som aby to vsetci videli...vopred dakujem ta odpovede...vela stastia vsetkym tehulkam a aj narodenym babatkam:)

kari6

Ahojte, možno sa vám bude zdať moja otázka smiešna, ale nedá mi to. Robila som si dva tehotenské testy, obidva s negatívnym výsledkom, menzes dostávam každý mesiac, lenže mám pocit akoby som cítila pohyby. No to by som musela byť už min. v 16 tt. Je to podľa vás možné?

iva333

ja uz cakam druhe dietatko a pri prvom som citila pohyby uz okolo 18 tyzdna ale iba ked so lezala v klude,neboj nic teraz sa nevies dockat velkeho bruska a potom si budes hovorit ako este dlho (-:

ZUZANAzNR

ja som pocítila prvé pohyby v 19. tt. ale v 16. tt som cítila také slabé šteklenie - iba raz. ale doktor povedal že to nemôže byť pohyb. Ale výrazné kopnutie som cítila v 19. tt. Odvtedy už len také pohyby a nie výrazné kopnutie. ja som v 5. mesiaci a mám brucho, ale to asi aj preto, že som nikdy nebola ako modelka :-)

janka

Trubka, tiež som prvorodička a pohyby som začala cítiť v 19 tt, ako bublinkovanie a v 20 tt som prvý krát dostala od malej riadny kopanec. Až som plakala od šťastia. Tak vydrž, ono to o chvíľu príde samo.
Teraz som v 38 tt, a niekedy mám pocit, že malá ani nespí, toľko sa vrtí a mrví, kopká... Niekedy to teda riadne zabolí.
A kedy začalo rásť bruško? No nato sa nepamätám, ale myslím ,že v 4-5 mesiaci. Je to však u každej ženy individuálne.
Drž sa, pá

biba123

ahoj trubka, neboj, naozaj je to úplne v poriadku. Ja som tiež prvorodička a môj malý sa začal hýbať v 20.tt. Je to taký pocit, ako keby Ti pracovali črevá : )) ale neboj, dá sa to dostatočne rozoznať : )) či sú to plyny alebo bábätko . )) a s tým bruškom som bola tiež na tom rovnako. Aj ja som sa sťažovala, že mi nerastie, no teraz sa všetko dalo do poriadku, keby niečo nesedelo, lekár by Ti určite na sone povedal. Takže ešte máš do 7 mesiaca čas : )) potom si budeš hovoriť, že by si ho radšej mala menšie . )) držím palce ...

samuelka

prvorodicky citia pohyby okolo 20tyzdna,ale myslim ze rozoznas pohyb criev od ineho pohybu,hlavne ked budes v klude lezat tak to lahsie rozoznas.no a stym bruskom,neboj sa ked prides do siedmeho mesiaca bude ti rast ako z vody.tak vela stastia!ja som v 32tyzdni a viditelne mi brusko rastie az teraz a nakonci budeme aj tak vsetky tehulky ako "parne lokomotivy".mrkni sa na stranku www.mamaaja.sk tam je o tehotenstve vela info