už toho mám dosť

Príspevok v téme: už toho mám dosť
mrkva

Uz ma dost dlho trapi moja mama. Ma toho v praci vela, dokonca aj ked pride domov z roboty, tak sa len naje a sadne za notebook a zase robi. Dost casto je podrazdena a samozrejme, ze si to dost casto zliznem ja. Ked jej chcem nieco povedat, tak ma odbije, ze co zase od nej chcem, ze nema cas. Dokonca mam pocit, ze sa viac zaujima o starsiu sestru ako o mna. Jej sa hned opyta, ako bolo v praci, co ma nove, mna len vynimocne (bud ked ma normal naladu alebo sa ukludni). Uz mi to riadne lezie na nervy. Sprava sa niekedy ku mne akokeby som bola 5 rocne decko, pritom mam 21r. Ked minule s ocom nieco riesila (zase nervozna) a som sa ozvala, aby nenadavala pri mne, tak mi doslova povedala, ze mam zavriet "pystiska". Myslite, si ze to je normalne ??? Ked ma dobru naladu, je fajn, ale vacsinou je nervozna z prace. Viem, ze ma toho v praci dost, ze nestiha, ale tak doma by sa mohla upokojit nie ? A vsimnut si, ze nie je doma sama. Stale mi vytyka, ked nieco chcem alebo ked je doma "neporiadok" ze som doma a nic neporobim, hlavna vec, ze kazdy tyzden sama upratujem cely byt, chodim na nakupy ... toto ju nezaujima, vraj to je samozrejmost...ale to, ze mam starsiu sestru a ona nic nerobi, lebo chodi do prace, dokonca ani cez vikendy nic nerobi, to je v poriadku.. ale ja mam stihat sa ucit aj do skoly, aj upratovat aj vsetko ostatne. Len mi nehovorte, ze sa s nou mam o tom porozpravat, lebo zase na mna zrukne, co chcem.

jablonka

mrkva a co robi mamka, ked si nosi tolko prace domov? a cez sestru sa to neda nejako riesit, alebo cez otca, ak mas s nimi nekonfliktny vztah?
ozaj, uz si upratala dnes? vyprala, vyzehlila? aby si si to nezlizla... :o)

mrkva

jablonka nasi maju v poho vztah, sem tam vymena nazorov ako v inych rodinach. No a ma aj zdravotne problemy, bola uz aj na operacii pred rokom, uz je to lepsie, no stale sa sem tam nieco objavi.
kocurikk este studujem som este len v 2. rocniku na VS, takze to este chvilu potrva, kym sa osamostatnim :(

kocurikk

mrkva..myslim ze jedinym riesenim je osamostatnit sa..Studujes este?Ak ano, budes to musiet este nejaky cas vydrzat..ak nie, utekaj odtial..Nikdy nikdy sa to nezmeni..Viem o com hovorim..mam to doma..Mama sice nema stres z prace..ale aj tak sa ku mne spravaju otrasne a este zvaluju na mna ze ja nie som dostatocne mila dcera..Nuz nechce sa mi byt dostatocne mila dcera..ked ma stale niekto z niecoho obvinuje,ziape a nadava "podobnymi peknymi a este aj mnohymi inymi slovami" ako tebe..Skusala som rozhovor..hadky..nema to vyznam..Nikdy, nebudu mat iny pristup..Mam 24 rokov a je uplne bezne ked mi je povedane aby som drzala hubu, ked preto ze sa mame nepacia moje nausnice a na jej vyzvanie si ich odmietnem dat dolu mi povie ze som sprosta krava a veci podobne..ze mi šmirovali po veciach a musim skakat na ich povely..inak su hadky a psychosceny..Takze zapamataj si nikdy sa to nezmeni..

jablonka

mrkva, a si si ista, ze tou upatostou na pracu nezakryva iny problem? nevie starsia sestra viac? ako je to s vasimi? maju dobry vztah? ako je na tom mama zdravotne? nema nejake tazkosti, ktore sa snazi zakryvat tym, ze sa vyhovara na stres v praci? kolko rokov ma tvoja sestra? s nou si sa nebavila o vztahu s mamou? a ak ju berie mama ako rovnocennu partnerku, nemohla by jej ona trochu pootvorit oci v tom, ze jej spravanie k tebe je ine ako by malo byt, ako bolo niekedy a pod. a co otec? on sa ta nezastane?
.... viem, vela otazok..... aj psycholog by sa ta pytal.

tob3

musis si u nej vybudovat respekt, poznam to, rozhovor pomoze, ale malo, je to beh na dlhu trat, ja som tiez najmladsia a aj ked mam zivot najviac pod kontrolou, stale som len dieta, a to mam 29....takze silne nervy a trpezlivost, chovaj sa ako dospela a daj najavo,ze take výrazy ako drz pysky je trosku mimo. Budes si ju musiet trosku vychovat :))

envy1234

mrkvicka, a ako to chces riesit inak? podla mna treba vycihat, kedy bude mamt mamina dobru naladu a v klude sa o tom s nou porozpravat...