Problem s mandlami

Príspevok v téme: Problem s mandlami
sassy

Je tomu už takmer 6 rokov, čo sa mi na mandliach tvoria hnisavé bodky tvaru šošovice. Je mi to veľmi nepríjemné, pretože keď sa vytvoria, veľmi to zapácha. Po určitom čase (2-3 dni) - ako keby dozreli a vypadnú. Na mandliach ostanú len jazvy a jamky. Nemám vybraté mandle, no ani si ich vybrať nechcem, pretože mi to moja imunologička neodporučila, kvoli astme. Mandle mám zjazvené a spadnuté. Pokaždé, keď som išla s týmto problémom za mojou lekárkou, odpovedala, že to mám hnisavú angínu. No ja si to však nemyslím. Nemávam teploty, antibiotiká nezaberajú, mávam to skoro každý týždeň. Poslednou dobou som si všimla, že sa mi tieto "gulôčky" vytvoria vždy vtedy, keď som v strese. Neviete mi poradiť, čím to môže byť spôsobené, resp. čo to môže byť? Ďakujem.

mnagamno

no ludia,vsak mne je to jedno ci si date vybrat mandle alebo nie,chcel som len pomoct..ak sa chcete zbavit toho zapachu z ust,tych bielych hrudiek tak jedine vybratim mandli..alebo budete s tym zit..a preco ste vsetci tak proti vybratiu?to vam je lepsie zit s tym zapachom?ved to je hrozne..ziaden partnersky zivot..a kopu neprijemnych a trapnych situacii ked sa hanbite sami za seba..ja som to nenavidel..by som urobil hocico len aby som sa toho zbavil..teraz som stastny a len nechapem ako som mohol tak dlho to trpiet..

nelinka

Sassy,ja mám tiež ten istý problém už
15 rokov.Pochodila som rôznych krčných
doktorov a každý mi povedal, že mám sa
s tým zmieriť a vytláčať, keďže to dosť zapácha. Raz mi to bolo aj tak vysvetlené, že by to mohli byť biele
krvinky, ktoré sa bránia voči infekciám.Ale určite to nie je angína
a ani si nedaj vybrať mandle.

mnagamno

ludia ten problem budete mat stale kym si nedate vybrat mandle..toho sa nezbavite..jedine operaciou,lebo mandle uz mate zjazvene po anginach a tam v tom sidlia bakterie,a vysledok su capy..zapach z ust..vase mandle uz neplnia imunitnu funkciu,prave naopak,su zdrojom infekcie..castokrat aj vytter vyjde negativny,pretoze tie bakterie nie su na povrchu ale vnutri mandli..navyse pri dlhodobom stave ako opisujete sa mozu pridruzit aj dalsie choroby..moze to viest k zapalu srdcoveho svalu a inych organov..cim skor ich vyberiete tym lepsie pre vas..ja som tiez skusal vselico,antibiotika..tak na tyzden 2 sa to zlepsilo ale nikdy uplne nevyliecilo..sa to pise niekomu kto to nezazil co to je..ja som to mal tak viem..je na vas ci chcete takto dalej fungovat,podla mna sa to neda..ved ale to viete aj sami

mnagamno

ahoj,tie iste priznaky som mal aj ja,jedna sa o chronicky zapal mandli..daj do googlu tonsilitis chronica,podla mna je na to jednine riesenie a to operacia,vybratie mandli,tonzilektomia.chod na krcne a spytaj sa na to..bol som na operacii mandle mi vybrali a teraz je uz vsetko ok

durko

ale je to urcite neprijemna zalezitost ,o to horsie,ze to ze ti zapacha z ust si ty sama ani neuvedomis ;( ale je mi jasne,ze zasek bude kludne obdobie a mne stupne sebavedomie.jedine co nam zostava je zuvat zuvacku a tie capy pravidelne vytlacat aby sa nehromadili a tym aj zapach.

durko

sassy,bol som u mojej obvod.lekarky a urobila mi vyter z hrdla no a ked skoncil vysledok negat.tak to jednoducho uzatvorila,ze to je len prechodna imunitna reakcia a riesit to mam najskor nejakou ustnou hygienou.ten doktor co mi poradil to vytlacanie bol ale odbornik na gastroenterologiu a teda neviem ci je to spravne.?