Problem s mandlami

Príspevok v téme: Problem s mandlami
sassy

Je tomu už takmer 6 rokov, čo sa mi na mandliach tvoria hnisavé bodky tvaru šošovice. Je mi to veľmi nepríjemné, pretože keď sa vytvoria, veľmi to zapácha. Po určitom čase (2-3 dni) - ako keby dozreli a vypadnú. Na mandliach ostanú len jazvy a jamky. Nemám vybraté mandle, no ani si ich vybrať nechcem, pretože mi to moja imunologička neodporučila, kvoli astme. Mandle mám zjazvené a spadnuté. Pokaždé, keď som išla s týmto problémom za mojou lekárkou, odpovedala, že to mám hnisavú angínu. No ja si to však nemyslím. Nemávam teploty, antibiotiká nezaberajú, mávam to skoro každý týždeň. Poslednou dobou som si všimla, že sa mi tieto "gulôčky" vytvoria vždy vtedy, keď som v strese. Neviete mi poradiť, čím to môže byť spôsobené, resp. čo to môže byť? Ďakujem.

sassy

durko, zial v tomto ti neviem poradit. Viem možno tolko, co ty. Aj u mna sa tie zrnka vytvaraju vo vnutri mandli a vychadzaju na povrch. Aj ja som proti chirurgickemu zakroku. Co ti na to povedal tvoj lekar?

durko

sassy,ja mam presne taky isty problem a asi aj tak dlho ako ty.tie male biele zapachajuce zrnka sa tvoria v tych mandliach vo vnutry a vychdzju z takych otvorov na povrch mandle.dokazem si ich vatovou tycinkou dokonca vytlacit ,to mi poradil jeden lekar.niekedy to nie su pevne zrnka ale e ste taky sekret bielej farby..mne to niekedy same od seba prestane a mam dobry pocit ,ale ked napr.viacej sportujem,tak sa mi to hned obnovi..porad nieco dobre ak vies?len nech to nie je chirurg.zakrok!dakujem..

mira

Astma, hnisavé procesy, problémy s mandľami, to všetko má spoločnú príčinu. Jedávaš moc sladkostí, prípadne ovocia, sladkých tekutín alebo ovocných štiav, džusov, sladkých mliečnych výrobkov alebo čokolády, aromatických a opovzbudzujúcich látok ,zákuskov a pod.
Dýchacie cesty sú z tejto potravy zdurené, ťažko sa vydychuje, telesné tekutiny sa prekyselia, dýchacie cesty zahlienia. Lymfatický systém je preťažený, z nestrávených prebytkov sa tvoria toxíny.
Prečistenie je možné zeleninou a celými obilnými zrnami.

RNG

zapach znamena ze je to nieco hnilobne
Na kvasne, hnilobne a plesnove problemy je vyborny oreganovy olej.
Tiez GSE roztok moze byt ucinny na mnohe.