Strach zo psov!

Príspevok v téme: Strach zo psov!
antipsíčkar

Vopred sa ospravedlňujem všetkým zodpovedným psíčkarom.Mám až panický strach zo psov.Mám 37 rokov a dve malé deti.Tento strach u mňa vypukol minulé leto,keď som bola s detmi na prechádzke,a oproti nám sa vyrútili dva veľké psy,a ich majiteľ nikde.Mala som veľké problémy dostať do bezpečia moje deti.Ich majiteľa som neskôr vypátrala,a tvrdil mi,že to sú šteňatá salašnícke plemeno,a majú radi deti.Od tohto zážitku mám neuveriteľný strach.Bývam na sídlisku,ktoré je pri jazere,je tu veľa psíčkarov,ale dosť bezohľadných,nechajú ich voľne pobehovať,aj keď vedia,že je tu veľa detí.Bojím sa veľmi pitbullov.Ako sa mám brániť?Sú tieto bojové plemená pod kontrolou?Pretože niekedy sú ich majitelia úplny dementi,alkoholici.Čo mám robiť pri strete s týmito psami,existuje niaka obrana?Mám naozaj veľký strach,elektrický paralizátor pomôže?Ešte raz sa ospravedlňujem zodpovedným psíčkarom,ale mám strach o deti a ich bezpečnosť.

steeven

Len tak mimochodom. Take decko, co taha psa za usi alebo chvost by som asi vyfackal a hned aj jeho rodica. Ako to moze niekto dovolit? Dieta si potom mysli, ze to moze robit s kazdym psom. Je to nezodpovedné (zo strany rodica).

mirkaaa

deddy, tu ide o princip ludi, anglicania si potrpia na svojom milacikovi co sa tyka vodenia na vodidku, zbieranie hovienok, ale nahubok som tu nevidela na ziadnom psovi a pustia si tu pri vodicke kopu ras, aj staforda tu mali pusteneho aj boxera a ten pes pride ku tebe a co oni to beru ze ta ho pohladkas a konec, vies keby ludia na slovensku mali take zmyslania ako oni, fakt ako si vycvicis tak mas, a co sa tyka rozmaznanych bytovych psov ani neviem kto to tu spomynal cca. yorki or civava ti ublizi viac ako pitbul minule suseda ukusol yorki no tak skor si treba dat pozor na teriera asi ako na pitbula, ja mam tiez znameho co ma pitbula a je to ako dieta on si lahne a skrabkaj ho, nikdy nikomu neulizil, KED SA MAJITEL VENUJE PSOVI OD NARODENIA RESP. OD OKAMIHU KED HO DONESIE DOMOV, TAK BY SME SA NIKTO NEMUSEL NICOHO OBAVAT,

antipsíčkar

deddy,ja som pri tom zážitku najprv spanikárila,tie psi k nám pribehli,motali sa okolo nás,snažila som sa nedívať do očí tým psom,a snažila som sa ostať pokojná,šli sme pomaly ďalej,opačným smerom ako psi,oni sa stále okolo nás motali,šli popri nás,bolo to v záhradkarskej oblasti,v jednej záhradke bol človek,ktorého som nepoznala,ale prosila som ho,či nás vpustí dnu,pretože sa bojím,od tiaľ som už volala manžela,a oni sa niekde statili.Celá som sa triasla,aj deti,ktoré som potom keď som sa ukludnila presviedčala,že sa psíky o nás báli,a preto nás strážili po ceste.No je to strašný pocit,najhoršie,že majiteľ nikde,a dosť to dlho trvalo.Teraz ich učím,že pokiaľ vidia psíka,ktorí nemá majiteľa,nepoznáme ho,tak sa k nemu nepribližujeme.S manželom sme ich presvedčili,že mamka robila zbytočne paniku,lebo mamka je taká,všetkého sa bojí.Neskôr som zistila,že je to salašnícky bertiér?neviem či je to tak správne,že to boli prakticky ešte šteniatka,aj keď 60 kilové.Tak sme v tom mali šťastie.No snažím sa,aby sa nepreniesol ten strach na deti.

miaa

no my ho berieme fakt všade,lebo aj k našim na dedinu ked chodíme sa prejst s malým,tie psy sú ako besné,vyskakujú na brány..fakt odvtedy sa bojím,ja som vtedy revala nech si okamžite chytia toho psa,ved keby sa malemu dačo stalo..no tep som mala na 300.aj manžel bol hotový.ten spray sme kúpily v polovníckych potrebách.

antipsíčkar

miaa,to musel byť strašný zážitok,keď sa pes rozbehne oproti kočiaru.Majiteľa toho psa by som,ja neviem,mam zlosť na toho majiteľa,viac ako na toho psa.Moja kamaratka mala boxerku,a ona bola veľmi zlatá,deti všetkých kamarátiek si s ňou mohli robiť čo chceli,ťahali ju za ucho,pchali jej prsty do ňufáka,a ona tak odhodlane stála,ani sa nepohla.Ale manžel mojej kamaratky ju cvičil,chodil s ňou pravidelne na cvičák.Ja si idem teraz objednať ten sprey anti-dog,dúfam,že ho nebudem musieť nikdy použiť.

deddy

neda mi aby som sa do tejto debaty nezapojila, kedze nedavno som pisala pracu o pohryzeniach psami,
necitala som vsetky prispevky, len tak zhruba, a kedze mam babku ktora ma taktiez panicky strach zo vsetkych psov okrem toho mojho, takze tieto problemy viem brat s nadhladom.
naprv, martin242, je uplne ine mat psa na dvore alebo v byte, psom ktori su na zahradach sa ludia nevenuju tak, ako sa venuju psom v bytoch, vonkajsie psy nemaju vacsinou absolutne ziaden vycvik ani vychovu, a pohryzu cloveka ovela castejsie ako psy z bytov.
.
taktiez btove psy su bud rozmaznane psiska, ktore stekaju a hyrzu co im pride do cesty, alebo su vychovane tak aby sa s nimi dalo bezproblemovo zit.
vsetko zavisi od majitela, ako a ci sa psovi venuje
taktiez nie na kazdeho psa treba byt tvrdy, nemozno byt na psov agresivny, tie to vycitia, je dolezite psov brat ako psy a nie ako ludi, pretoze psy ziju v hierarchii nie v demokracii.
a taktiez nie kazdy velky pes je agresivny, skus si vsimnut takych malych yorksirov ci bielych skoro maltezakov, alebo ratlikov, tie su taktiez agresivne a malokto povazuje za potrebne ich vychovat

vanilyeyes grecko nie je zapadna krajina ani natolko vyspela, skus si vsimnut anglicko, tam je vychova a vycvik psa na dost vysokej urovni

a taktiez zovseobecnit jedno plemeno na zaklade jedneho jedinca, sa mi nezda uplne vhodne,

antipsickar, je prirodzene ze sa bojis o deti a plne to chapem, zaujimalo by ma ako tvoje deti chapu psov, a taktiez ako im t vykreslujes psov, pretoze je dost pravdepodobne ze si na nich preniesla svoj strach, co je prirodzene, avsak ak sa ti to natolko az nepodarilo,a deti budu mat teraz alebo v buducnosti zaujem o psy, tak skus sa vyvarovat viet ako "nechod k nemu lebo ta uhryzne/zozerie", ale miesto toho sa daju vyuzit vety ako "vidis tento pes tu nema pana a nesmies ist k nemu, lebo by sa ta mohol zlaknut"
.
a k utulkom, tie nemaju za ulohu, odchytavanie psov, hoci, oni to vacsinou robia, napr. v KE existuje asanacna sluzba, ktora si vsak svoju pracu nerobi tak ako by mala, utulok stoji na mieste, a stara sa o vyhodenych a opustenych psov
.
a co robit ked k tebe pribehnu psy? NIKDY sa nepozerat do oci,kedze ps to beru ako vyzvu na boj, nekricat, neutekat, nezdvihat ruky, zohnuta ruka v lakti sa vacsinou vyuziva pri sportovej kynologii pri obrane, avsak s rukavom, no mohla by to byt jedna z moznosti
Raz som citala o nejakej tzv. kortnacej polohe. skrcit sa, hlavu zohnut,dlanami si chranit zadnu cast krku, a predlaktim boky hlavy.
u deti je najohrozenejsia cast tvar a dospelych najma ruky a nohy,

miaa

ja mam tiež dieta a raz sma boli s manželom a s malým v parku ked z ničoho nič po nás vypálil velký boxer,valil sa na nás s brechotom a hned na kočiar,malý mal vtedy 5 mesiacov,no mali sme čo robit,neuhryzol nas ale hrozne sme boli z toho zážitku vykolajeny.ja ako milovníčka zvierat,mam odrazu príšerný strach zo psov a bez spraya antidog sa ani nepohneme z domu.bohužial majitelia by mali byt zodpovednejší,hlavne takých rás ako je pitbul rotvailej doberman a velke agresívne plemená.ale samozrejme nie všetky su utočne,mali sme pitbula a ten bol ako cukrík,doslova.

ethel

..vsuniem sa do debaty...aj o dobermanoch sa hovorí,že patria medzi agresívne plemená a boli využívané v koncentrákoch....mala som dobermana 10 rokov a najmierumilovnejšieho psa som vživote nestretla ako bol ten môj!!! Ten pes za celý svoj život ani nezaštekal na cudzieho človeka!Deti ho mohli ťahať za uši,nohy...a nič...aj cudzie deti!Všetko je to dané majitelom-ako si vychováš,taký bude!!!

martin242

Ja kvôli bezpečiu nosím so sebou plynovú pištoľ Walther P-22, paradoxne som ju zatiaľ nemusel použiť na agresívneho psa, ale na agresívneho človeka.

U niektorých plemien psov je agresivita podmienená šľachtením, takéto plemená sa pomerne ťažko zvládajú, lebo chuť bojovať majú už v génoch.

antipsíčkar

Ďakujem,ja sama neviem či by som to vedela použiť,ale bol by to pocit istoty,mať niečo také pri sebe.A samozrejme,že by som to musela skryť pred deťmi,aby si nahodou s tym neublížili.