Strach zo psov!

Príspevok v téme: Strach zo psov!
antipsíčkar

Vopred sa ospravedlňujem všetkým zodpovedným psíčkarom.Mám až panický strach zo psov.Mám 37 rokov a dve malé deti.Tento strach u mňa vypukol minulé leto,keď som bola s detmi na prechádzke,a oproti nám sa vyrútili dva veľké psy,a ich majiteľ nikde.Mala som veľké problémy dostať do bezpečia moje deti.Ich majiteľa som neskôr vypátrala,a tvrdil mi,že to sú šteňatá salašnícke plemeno,a majú radi deti.Od tohto zážitku mám neuveriteľný strach.Bývam na sídlisku,ktoré je pri jazere,je tu veľa psíčkarov,ale dosť bezohľadných,nechajú ich voľne pobehovať,aj keď vedia,že je tu veľa detí.Bojím sa veľmi pitbullov.Ako sa mám brániť?Sú tieto bojové plemená pod kontrolou?Pretože niekedy sú ich majitelia úplny dementi,alkoholici.Čo mám robiť pri strete s týmito psami,existuje niaka obrana?Mám naozaj veľký strach,elektrický paralizátor pomôže?Ešte raz sa ospravedlňujem zodpovedným psíčkarom,ale mám strach o deti a ich bezpečnosť.

steeven

antipsíčkar: Samozrejme. Ale nechcel by som vzbudzovat dojem, ze je to liek na vsetko a vyhrazat sa tym kazdemu psovi resp. jeho majitelovi v okoli. Je to prostriedok pre krajne pripady.

Tak k veci. Tekuta strela je pomenovanie pre spreje naplnene slznym plynom. Pokial viem, tak existuju synteticke a prirodne. Efekt by ale mal byt rovnaky. Ide predovsetkym o paralizovanie utocnika. Plyn, resp. tekutina posobi na sliznice (oci, dychacie cesty) a vyvolava reflex privretia oci t.j. pes by nemal nic vidiet a citit silne palenie, ktore moze trvat az niekolko minut, no fyzicky mu to neublizi. Na konci prilozim link na stranku, kde sa da objednat pripravok urceny specialne proti agresivnym psom.

Ak sa rozhodnes nosit tento pripravok so sebou, doporucujem nejaky trening (hoci aj na vreci so zemiakmi) dosah to ma cca. 3 metre ale treba sa stym naucit mierit!! a nepouzivat proti silnemu vetru.

Proste, treba byt pri zmysloch.

www.afg.sk

antipsíčkar

Steeven,môžeš mi bližšie povedať,čo to je ta tekuta strela.A dostať to kúpiť?kde?a ako sa to použije?Ja už nechcem zažiť ten pocit bezmocnosti,keď nie je žiadny človek na okolí,a ja tam sama s deťmi a oproti psi bez majiteľa,o ktorých nevieš čo spravia.

lena22

A este chcem povedat ze je jedno ci je to rasa s naj rodokmenom alebo nejaky bastard (to pre steevena). A je jedno ci je chovany pri honosnej vile alebo v obycajnom panelakovom byte. Je to tak trochu ako s deti ze vychova je za mnohe zodpovedna

lena22

Co sa divite ze pes je agresivny. Je pravda ze aky pan taky pes. Ved kolko brutality je v mnohych ludoch to az nechapem. A taky clovek ma agresivneho psa, lebo ho k tomu vedie

vanilyeyes

martin242 ja si nemyslim, ze by v zahranici to bolo nejako specialne so psami riesene. Ked som bola mensia, boli sme s rodicmi na dovolenke v Grecku a tam sa bezne po plazi a i po meste premavali tulave psy. Vtedy cloveka napadne hocico. Boli vsade a nikto sa ich ani neunuval odchytit.

steeven

Ahojte,

mam psa a casto snim chodim von. Moje skusenosti su take, ze agresivny pes sa stava este nebezpecnejsim, ak s te v spolocnosti svojho psa. Uz sa mi stalo, ze som isiel so svojim na bicykli a rozbehli sa za nami dvaja bastardi. To este nie je nic extra a stava sa to pomerne casto ale jeden z nich sa zahrizol do mojho psa. Nastastie ma dost hrubu srst a nic sa mu nestalo. Pravdepodobne to ani nezacitil :) ale mna to strasne nahnevalo hlavne preto, ze som sa citil v tej chvili bezmocne. Od vtedy mam pri sebe tzv. tekutu strelu (nieco ako slzny plyn s korenim) specialne urcenu na psov. Este som ju nemusel pouzit, ale ale v podobnej situacii ju pouzijem bez rozmyslania.

martin242

To už je troška extrém, samozrejme, že nejakí chuligáni kašlú na predpisy či zákony, len vravím, že zákony sú inde prísnejšie ako u nás.
U nás Ťa môže kľudne pes roztrhať a majiteľ dostane akurát tak veľké bububu.
Pre ženy s deťmi to je naozaj najhoršie, pretože ich nemajú ako brániť a nosiť zbraň pri deťoch asi práve rozumné nieje, takže zostáva len pasívne čakať čo sa stane a žiadna možnosť obrany.
To je na tom to zlé.
Keď sa pes dobre vychová a venuje sa mu, je riziko, že niekoho napadne malé, asi také, ako že vás napadne na ulici človek.
Naozaj som proti tomu, aby sa psy chovali v mestách, na dedinách v záhrade nech si ich má každý koľko chce.
Ja mám svojho psíka, lebo mu hrozilo utratenie alebo útulok. Je to starý jazvečík u detí veľmi obľúbený, takmer každý vonku ho pozná.
Je rozdiel vychovať malého a veľkého psa, na tých veľkých treba byť patrične tvrdý pri výcviku, taký pes musí poslúchať na slovo, ale keď vidím, ako páni majitelia "cvičia" svojich zúrivcov, mám o ich inteligencii vážne pochyby.

lea

Martin, ani v zahranici to nie je ruzove, vo Francuzsku maju velki problem s agresivnymi bojovymi plemenami, ja sama som v Marseilles v parku videla tlupu arabskych vytrznikov s pitbulmi, vobec nevyzerali na to, ze by splnili dake prisne podmienky, vsak tam i vela takychto ludi zije ilegalne, nieto este psy

martin242

Vo vyspelých krajinách sú na chov a držanie nebezpečných plemien veľmi prísne kritériá, majiteľ MUSÍ chodiť so psom na cvičák a musí mať o tom protvrdenie, musí mať na psa preukaz (v podstate niečo ako zbrojný preukaz) a nemôže si s ním pobehovať len tak.
U nás je to ako vravíš, bojové plemeno si kúpi skôr človek zakomplexovaný a prízemný, ktorý chce ukázať, aký je frajer a takmer vždy svojho psda nezvládne. Ja sa len hrozím, keď na ulici vidím, čoho sú schopní títo dementní majitelia a bohužiaľ sa hrozím aj toho, ako neuveriteľne nechopná je naša milá polícia.
Minule som zažil incident, keď sa proti detskému kočíku plnou parou rozbehol boxer a otec samozrejme šiel volať políciu, naozaj to nevyzeralo ako hra, majiteľ psa samozrejme išiel hneď otca dietaťa biť, ešteže tam bolo viac ľudí a k ničomu nedošlo.
Osobne by som na majiteľa podal ztrestné oznámenie za napadnutie a všeobecné ohrozovanie aj keď viem, že by to neviedlo vôbec k ničomu, maximálne by dostal 5000,-SK pokutu, to je všetko.

antipsíčkar

martin242,ďakujem za vysvetlenie.Naozaj som o tomto plemene čítala,že má skôr dobré vlastnosti,preto som nevedela,prečo má takú zlú povesť.Podľa mňa by na chov bojových plemien mali byť niake kritéria,podmienky,ktoré by mal spĺňať ich budúci majiteľ.Pretože naozaj veľakrát sa stáva,že si ich ľuďia kupujú na obranu,veľakrát sa stáva,na to,aby mali pocit moci,ale nezvládajú ich a potom sa stane nešťastie.