Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

mozgova obrna-prejavy

Príspevok v téme: mozgova obrna-prejavy
orionka

ako sa prejavuje mozgova obrna u dietata.lebo po dlhsej dobe som stretla znamu a ma 3rocneho syna a vobec nerozprava,iba vydava pazvuky,sice reaguje na rozkaz,urob to alebo ono a doteraz ma plienky a musia ho aj krmit a drzat salku.ze dva mesiace dozadu im lekari povedali ze ma mozgovu obrnu.tak mi ho je luto.ziju v biednych socialnych pomeroch.je daky specialny ustav pre taketo deti?myslim ze tam by bolo chlapcovi lepsie.

orionka

viem ze s nim od narodenia chodili na dake kontroly do bratislavy a ona,ta znama je z detskeho domova,muza ktory 4roky nikde nerobi,6rocnu dceru a 4mesacnu dceru a ty su zdravy ale ten syn ze ma aj paducnicu,mal nieco so svalmi sam sa pustil chodit az ked mal 2,5roka..on je asi cely chori a ta soc.situacia no na zaplakanie

aduliena

Orionka,
detská mozgová obrna má viac príznakov, najlepšie to posúdi neurológ. Detská lekárka by ich k nemu mala s dieťaťom poslať, ak sa jej niečo nepozdáva. Existujú rôzne ústavy, ale úprimne ti poviem, pre dieťa je lepšie, keď je s rodinou, keď sa mu venujú, aby napredovalo vo vývoji. Lebo v ústavoch sa deťom nevedia tak dobre venovať, je ich veľa a personálu je málo. Ak žijú v biednych sociálnych pomeroch, majú nárok na rôzne dávky, treba to len vybaviť. A ak je to dieťatko naozaj postihnuté, takisto majú nárok na rôzne príspevky preňho, napríklad na špeciálny kočík,stravovanie, príspevky na opotrebovanie šatstva a obuvi atď. Treba to len vybaviť na úradoch.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

mozgova obrna-prejavy - Fórum - ZDRAVIE.sk