verite alternativnej medicine?

Príspevok v téme: verite alternativnej medicine?
opatrna

mam dlhodobe zdravotne problemy a lekari mi nevedia pomoct. absolvovala som mnozstvo vysetreni a kazdy tvrdi, ze s takymi vysledkami sa este nestretol. navrhuju mi invaliditu. mam 30 rokov a dve male deti. som z toho zufala. obvodna lekarka mi odporuca, aby som skusila alternativnu liecbu. neviem, ci to mam risknut. verite vy alternativnej medicine?

očko

Opatrná, napíš mi na email a poradím ti lekára naturálnej medicíny, s kt. môžeš konzultovať svoj stav.
akosinova@centrum.sk

RNG

zairuska, neexistuje len jedna jedina medicina na svete, je ich plno a kazda ma svoje klady a zapory.
Lekar vychodnej mediciny je tiez absolvent medickej fakulty, ale s inym ucebnym programom.
Su aj lekari nasho typu mediciny, ktory absolvovali klasicke zapadne studia, ale pridavaju k tomu prvky inaksie=alternativne, vsetko striktne na vedeckej baze.
Vseliaki nevzdelani liecitelia su len na urovni samanov, nie lekarov. Ale dobry saman aj tak vylieci az 85% ludi, co je dokaz toho, ze viera v liecitela lieci do znacnej miery(tzv placebo efekt)

pozor

zairuska, ty mas trocha skreslene a idealizovane predstavy o schopnostiach nasich lekarov. mozno si mala stastie. kazdy na takych o akych pises ty nenatrafil.

zairuska

ja taky pripad nepoznam. mne aj nasej rodine lekari vzdy prisli na vsetko. len treba najst tych spravnych lekarov. ked to nevie jeden, moze to vediet niekto iny. ale je to aspon odbornik ktory vie co robi a nemoze ti uskodit.

aleale

A vieš si predstaviť že pri určitých chorobách sú lekari bezmocní? Lebo ich ani nevedia zistiť. A celá štatistika je k ničomu keď lekár zistí že nevie čo s pacientom

zairuska

ja vobec nechapem, preco ludia chodia vselijakym liecitelom. ved medicina je uz na velmi vysokej urovni. naco teda riskovat. to nedava zmysel.

neverim

pred dvomi rokmi som bola v brne u jedneho liecitela. vsetci mu hovoria "PAN MILAN". bol to otrasny zazitok, vela ludi, tmavy byt na okraji mesta. prve co sa ma opytal ci som veriaca, lebo ak nie, tak mi nemoze pomoct. povedala som ze ano. dal mi nejake dva caje a biely prasok. z cajov som dostala alergiu a skoncila som v nemocnici. a ten prasok som uz radsej ani neuzivala lebo som sa bala. on vyzeral velmi nesympaticky - az mi nahanal strach. uz by som take nieco nikdy nevyskusala.

RNG

Medicina je veda, nie viera.
Nie je dolezite ci niekomu veris alebo nie, ale ci ma dostatocne dokazy na to, ze jednotlive prostriedky pracuju statisticky alebo nie.
Teda vo forme oficialnych lekarskych sprav, viacnasobnych, od reputabilnych zdrojov.Prevedenych na znacnych poctoch pacientov.

induš

ano, to je správny postreh. tiež by som išla len za zdravotníkom alebo niečo podobné. určite by som neverila napríklad elektrikárovi alebo ekonómovi a tak. aj s takými profesiámi totiž dnes liečia, len neviem ako!

akonato

ja by som si najskor predtym ako by som isla k alternativnemu liecitelovi zistila ake ma vzdelanie a ci je aspon zdravotnik. ved dnes do toho uz fusuju aj taki ludia, ktori nemaju vobec ziadne vedomosti o ludskom organizme. ako ti moze taky clovek vobec pomoct?