Ahojte, zdoverte sa, alebo sa len tak vyzalujte

krisha

ja mam toho este riadnu kopu a je to taka o nicom robota, zasoavam pri tom, ale snazim sa to co najskor spravit, mam este jednu plnu krabiczu papierov a dnes to chcem stihnut, lebo zajtra jej uz uzavierka a mam plno blbosti nedoriesenych. Aspon ze ide predlzeny vikend:-D

krisha

ahojte, mam moooc roboty, ale ja tak mi neda aby som vas necitala.-D
Sedmi. a co ked micka chytila tu tvoju chorobu???:-D skus jej dat dietku, asi ju boli brusko

jancecka

chúďatko mačiatko D: my čo máme doma psa tiež mu nechutia tie drahé granule, chodí vyjedať šrotik kačičkám :D neviem v čom je problém, aj ste boli u veterinára?

sedmikraska

Ahojte Ventil a kde si bludila? A ako bolo?
Jancecka do zimy je este casu dost a cim zimsie bude tim viac sa buedete k sebe tulit a to by bolo, aby to nebolo :D
My sme teraz doma riesili, len nasu macicku, lebo je este stale nejak divna a grckala atd. kupila som mu teda dost drahe granulky a nejak mu nesmakuju :(

jancecka

ahojte baby, ventil, kdeže, nezabudli sme na teba :D ďakujem za povzbudivé slová ale myslím, že kresťanom nevadí samotné umelé oplodnenie ako fakt, že sa pri ňom oplodní viac vajíčok a ak sa ujmú, tak do tela ženy vložia len jedno a ostatné zabijú D: je to zložitá situácia, prosila som o pomoc RNG a s mojím optimizmom, ktorý je teraz trošku utláčaný verím, že sa mi podarí do zimi otehotnieť. Nechcem ani pomyslieť na to, že nie. Ďakujem ti moc a som rada, že si sa sem vrátila :D ty si to všetko začala :DD

sedmikráska no ahoj, teším sa na to užívanie si, tomu ver :D teraz mám dokonca mať mesačnú abstinenciu takže musíme si s manželom zvyknúť :D a ešte aj chodí na týždňovky a neskutočne mi chýba D:

ako sa máte? dúfam že nitko nemá nijaké problémy a moje problémy sa čoskoro rozplynú

ventil

no, baby, dúfam, že ste na mňa úplne všetky nezabudli. bola som strášne dlho mimo sr, na internet som sa dostala vždy iba na chvíľku, a to som rýchlo vybavila našich, aby pokojne spávali. no ale idem radšej k vašim problémom. teraz som si tu prečítala jančečkin príspevok a nevychádzam z údivu. to ešte aj v dnešnej dobe existujú ľudia, ktorí odsudzujú umelé oplodnenie?! je to neuveriteľné. v mojom okolí je veľmi veľa detí, ktoré sa narodili týmto spôsobom a nikomu ani na um nepríde sa nad tým pozastavovať. je to úplne normálna záležitosť, akurát to stojí trocha viac peňazí. moja priateľka má nádherné 2-ročné dvojičky - dievčatká. každý deň sa z nich vytešuje celá rodina a keby im niekto povedal, že to bolo neprirodzené počatie, asi by všetci len prevrátili oči. osobne si myslím, že keby si pán boh neželal, aby sa deti takto rodili, tak by to proste nebolo možné. mohli by sa ľudia aj na hlavu postaviť, neišlo by to. to by ma teda zaujímalo, čo by mi povedal pán farár, keby som sa ho spýtala, ako je možné, že v dieťati počatom umelým oplodnením je duša. ako sa tam mohla dostať, keď je to proti bohu?!ani ja nie som ateista, ale verím v troška iné veci než veria bigotní katolíci. pripadá mi to niekedy rovnaké ako fanatickí moslimovia. každý fanatizmus je len na škodu. myslím si, jančečka, že si robíš úplne zbytočné problémy. vôbec neuvažuj nad tým, čo kto povie. okrem toho si myslím, že sa nemáš čo nikomu spovedať. dieťa je v prvom rade vecou rodičov. tí rozhodujú o tom, či ho mať a ako sa oň postarať. a človek musí vychádzať z reality svojho organizmu. keď máš nepriechodné vajcovody, ale maternicu v poriadku, o čom tu treba špekulovať!ja by som možno tie tri mesiace počkala, ale potom už ani deň. skús si na googli nájsť fórum, kde si vymieňajú skúsenosti rodičia detí počatých umelým oplodnením. uvidíš, že sa zbavíš takýchto pesimistických nálad.
dr. jajboli a maaria, vam sa ako dari? ja som to tu ešte neprezrela, iba včera som dofrčala na slovensko. a hneď dnes taka smutna novina, že zomrel dočolo... tak sa ohlaste kde ste kto a napište kade sa ponevierate po akych temach.

sedmikraska

no ahojte po dlhociznej dobe :D
Citala som si len par stranok dozadu a vidim, ze Jancecke sa nedarilo najlepsie. Neboj babatko pride a este si to aj s muzikom krasne uzijete :)

jancecka

inak čo sa zmenilo za ten čas keď som tu nebola? Máte nejaké novinky??? závratné novinky??? kde sú ostatní?