PSYCHIATRI

evcca

ten spravny psychiater je ten, ktory ta vie pocuvat, zbytocne nepouca, nerobi z teba "blazna", citis sa v jeho pritomnosti prijemne. ma na teba dostatok casu. spounas ho tak isto ako dobreho zubara, alebo praktickeho doktora.
neda sa povedat, ze ten a ten je dobry, kazdemu vyhovuje niekto iny.

sisina

evcca: ok, a este mi prosim ta povedz, ako spoznam, ci ide o kvalitneho odbornika? ake ma taky psychiter vlastnosti? ako celkovo posobi?

evcca

nie som lekarka. a ver mi, ze aj medzi psychiatrami su aj nie prilis silne osobnosti, pretoze aj tu funguje protekcia ako vsade inde, ale kvalitny psychiater je super, len treba hladat.

sisina

evcca: je pravdou, ze povolanie psychiatra mozu vykonavat iba silni ludia (myslim silne osobnosti)? inak, ty si psychiatricka?

evcca

ja pracujem na psychiatrii a su to obycajni ludia ako vsetci. to, ze je niekto psychiater neznamena, ze vsetkych posudzuje. ide o osobnost toho cloveka, tak ako natrafis na blbeho zubara, gynekologa, ci koznu lekarku,...mozes natrafit na psychiatra, ktory ti nesadne ako cloveku.

kika24

ahojte..ja sa chcem len spytat, ze kolko a ako sa plati u psychiatra..napr. u psychiatra vo fakultnej nemocnici v nr?

gina30

sisina neviem ci v pozit. zmysle a vobec si nemyslim ze dokazu zvladat situacie lepsie ako bezni ludia, poznam vela psychiatrov a psychologov no maju problemy ako kazdy z nas, takisto su rozvedeni takisto maju svoje boliestky a smutky a depky...

majka_

no... ja poznam 2 psychiatrov. jednemu toto povolanie fakt stuplo do hlavy a vynadal mi, hoci ma nepoznal... proste uz dedko na dochodku. a ta druha... tak ako opisuje ///, sleduje kazdy tvoj krok, hovori maximalne pomaly a tak... spravala sa ku mne ako ku fakt nenormalnej, pricom si myslim, ze taka nie som a kazdy si mysli, to co ja. proste len co prides do kontaktu so psychiatrom, berie ta ako psychopata... osobna skusenost...