studujete kvoli titulu?

quido

Alternativa, manzel siel na STU, aby ho nezobrali na vojnu:) Ja studujem kvoli tomu, aby som dostala nejake tie vedomosti, aj kvoli titulu, samozrejme, ta vyska platu je ina s VS a bez nej (samozrejme, ked clovek nestuduje oblubenu socialnu pracu alebo ucitelstvo).

dd

hmm..ja tiez studujem na vs, akurat teraz v maji mam koncit..a da sa povedat, ze tiez som na skole len kvoli titulu..bo s gymnaziom to nie je ktovie aka vyhra, ale vidim napr. na manzelovi, tiez ma gympel a teraz tiez studuje, ale 3.rok na vs, ze ked je clovek schopny, tak by sa dokozal presadit aj bez titulu.ako sa hovori, vs nie je patent na rozum..ale myslim, ze je to dobra kombinacia - clovek s rozumom a vs vzdelanim.moja mamina mi vzdy hovorila, ze ak budem mat titul, zozeniem lepsiu robotu, a ze mozem robit kludne aj bacu(obrazne..), ale ak budem len baca, nikdy ing nemozem byt..coz je sice tiez pravda, aale..v dnesnej dobe uz ma titul fakt pomaly kazdy a na skolach je kopu takych ludi, co sa ozaj az cudujem, co ti tam vobec robia..ale budis..a niektore tradicne povolania zacinaju pocitovat deficit pracovnej sily..takze mozno nam v buducnosti budu tie tituly tak na...ked bude treba vyuceneho murara alebo klampiara..kto vie..??

lolitkaa

na VS som isla, lebo som chcela mat vys. vzdelanie.
potom som si orobila doktorat, len preto, lebo ma doslova hnevalo, ze kazdy sa klanal sudr. inzinierom a ja som mala 5 rokov univerzity (vtedy neboli Mgr) neislo mi o titul, ale to ze nejaky strojar studoval 4 roky a bol nieco viac ako ja, co som mala 5 rokov tazkej fyziky.
Po par rokoch sa ukazal tento krok ako velmi dobry, titulovanym zdvihli platy, potom mi to zvysilo kredit pri ziskani funkcie a teraz ked som v zahranici, tak mi pravdepodobne kvoli tomu uznaju plne vys. vzdelanie. Dufam.

studentkavs

Ja som na skole, na kt. som si myslela, ze v zivote nepojdem. Ked som bola v 1. rocniku, nijakemu predmetu som nerozumela. Bola to makacka porobit vsetky skusky. Vela krat som to mala chut vzdat, ale bojovala som dalej. A nakoniec v 3. rocniku ma to zacalo aj celkom bavit, vybrala som si celkom zaujimavu specializaciu a na druhy rok uz koncim. No ale ten, kto fakt nema zaujem a ani sa nesnazi, tak to samozrejme vzda. Keby som odisla z tej skoly asi by som to cely zivot lutovala. Takze tak.

alti

OK, to je pravda, titul mat je dobre. Napr. moze byt clovek ten najlepsi uctovnik, ak nema titul musi robit u inych a aj na inych /tych s titulom/. Ale ten, kto je na tazkej skole LEN k voli titulu, bez stipky zaujmu o studovany odbor, tak tazku skolu vzda a k titulu sa nedopracuje. Alebo sa mylim?

studentkavs

Samozrejme, ze kvoli titulu. Tak si najdem lepsiu pracu ako keby som mala len strednu skolu. Studujem na tazkej skole, tak nie je celkom pravda, ze ti, ktori chcu titul idu na lahku skolu.

Alternativa

Juj, akosi rychlo rozbijate moje iluzie o tuzbe po vedomostiach :o). Fakt som si myslela, ze ti nahanaci titulov studuju na "lahkych" skolach. Na skodu nasho skolstva takych je kopec, aj s rozdavanim titulov.

filip2

Samozrejme ze studujem len kvoli titulu. Pred 5 rokmi som bol mlady a sprosty. Tu chybu by som uz dnes neurobil...
A dovolim si tvrdit, ze su skoly, kde je 90-95% ludi len kvoli titulu. Problem je v tom, ze dnes ma titul kadekto a pomaly uz aj vratnik by mal byt inzinier, aby zvladol obsluhu telefonnej ustredne.