Hrca v hrdle?

Príspevok v téme: Hrca v hrdle?
allya

Ahojte, uz asi rok mam pocit, ze v hrdle mam hrcu (necitim ju vsak stale, len niekedy). A tazko sa mi vtedy aj prehlta a mam pocit, ze mi je zle od zaludka (pritom mi nie je, ale ta hrca mi vyvolava pocit, akokeby mi malo byt zle). Bola som pred rokom na endokrinologii. Krvne testy som mala OK a na sone mi povedala, ze mam trosku zvacsenu stitnu zlazu, ale ze na to este nepotrebujem lieky, len ze mam jest vitaminy + calcium a magnesium. Mna by zaujimalo, preco si vlastne v hrdle citim akokeby hrcu ??? Je to stitna zlaza alebo co ?? Prosim, poradte mi. Dakujem

Jasnenka

Zdravym vsetkych.Velmi sa bojim.Som po prekonani dvoch hnisavych angin.Avsak pri tej poslednej po 5dnoch pocitujem gucu v hrdle.este stale beriem atb podla citlivosti.Som z toho na nervy.Sucho v krku,no strasne.sucasne ma bolia na oboch stranach krku ako keby svaly...Uz si nahovaram,ze to moze byt rakovina.Dakujem za kazdu reakciu.

Nemec

kto vie anglicky vyhladajte si to v ang. lump in throat, tu hrcu vecsinou sposobuje uzkost. cize psychika, ta hrca je sval pomaha relax teple napoje ale tak hlavne relax a pozitivne myslenie ked ze to sposobuje uzkost.

Roman Majdik

Zdravim mam nejaku hrcu v hrdle a ked si to pritlacim tak ma to boli momentalne mam to na pravej strane DAKUJEM ZA SKORU ODPOVED

d_elfinik

ahojte.ako citam vase prispevky,mam tiez tie iste problemy.pred mesiacom som bola operovana na halux.velmi som sa vtedy asi vystresovala bola som viac spotena ako doktory.po prepusteni z nemocnice,som v noci len zvracala,kyselinu,mala som tlaky v hrudi a hrcu v krku.trvalo to nejak dva tyzdne potom to preslo a teraz znova,este horsie,bola som na gastro vysetreni,zistili mi nieco ako zapal dvanastornika,momentalne beriem ganaton acontroloc tabletky,bola som aj u psychiatra,ten mi dal nejaky paretin na ukludnenie,povedal ze to je psychika.ale ja sa citim stale rovnako,nechcem sa dopovat tabletkami,ta hrca je neznesitelna,neviem nejak nechce zmiznut,neviem prehltat a ked chcem odgrgnut,tak mi strava ide hore a mam ju v ustach.poradte dakujem

iťuska

ahojte mam 17rokof a posledne 3dni nemozem dychat proste v krku sa mi urobila nejaka hrca alebo ja nwm co to je ale nemozem koli tomu dychat a snazila som sa to prehltnut ale nejde to co mam robit??co to je??prosiim nejak mi odpiste ze co to je.....lebo uz ma to welmi trapi dakujem

eviella

Ahojte, pisem sem, lebo sama som vyhladavala info na nete, kedze som mala podobne problemy - pocit hrce v hrdle, pocit hlienovej bubliny, ktoru nemozem prehltnut. Samozrejme ze som rozmyslala nad roznymi ochoreniami stitnej zlazy, citala som ze to moze byt vselico (aj chrbtica), ale odporucam kazdemu ist k doktorovi, pretoze mne zobral krv a spravil vytery (krv bola ok a vylucila vsetky vaznejsie ochorenia) ale vyter potvrdil pneumokoka. Dostala som ATB a uvidime ako sa to vyriesi. Ja som pocitovala tu hrcu aj 2-3 mesiace kym som sa odhodlala k doktorovi, tak snad sa mi v hrdle ten pneumokok moc nezabyval a vyzenieme ho von:)

Non

tiez mam tento problem.. hrca v hrdle, akoby tazoba od zaludka, mam potrebu si akokeby odgrgnut.. a tiez musim zhlboka dychat a na par chvil mi je lepsie.. poradte..

benko5

Ahojte, Mam taký problém stalo sa mi to len nedávno.ties sa mi zdalo ze mam nieco v krku a nakoniec som zistil ked somn sa pozrel do zrkadla,ze to vlastne to co visy medzi mandlami nevem ako sa to vola, tak tam sa mi spravil taky flak. Nevie niekto od coho to moze byt, nemal niekto take nieco? za prispevky vopred dakujem