ROZVOD ???

Príspevok v téme: ROZVOD ???
otazka

som zena s jednym dietatom, vydata 11 rokov a uvazujem nad rozvodom. muz je stale lenivejsi, vyvolava hadky a v poslednom case sa zacal kamaratit s alkoholom. vysedava pri telke a do rodinneho rozpoctu prispieva minimalne. byvame vsak v rodinnom dome, odkial moja dcera nechce odist. aj mne sa tu paci. jedine muzove plus je to, ze ked sa nahodou nieco pokazi, vie to opravit. ale aj to iba vtedy, ked uz hrozi vazna havaria. inak sa o nic nestara a dom pomaly chatra. jedine, coho sa bojim, ze si po rozvode nebudem s takymi mimoriadnymi situaciami vediet poradit. ma niekto z vas skusenost s rozvodom? je vam po rozvode lepsie, alebo to lutujete? ako zvladaju zeny muzske prace po rozvode?

kamos

Podla toho co pises, tak svoje odpovede, prisposobujes tak, aby si vzdy vykreslila manzela v tom najhorsom svetle. Tvoja otazka je teda uplne zbytocna, lebo sa zda, ze si uz predom rozhodnuta. Preco sa teda pytas?

ohon

no vidis, skoda ze si nedala na rodicov. alebo ze si toho chlapika nepriviedla este pred tym tvojim tehotenstvom. mozno by boli vedeli uz vtedy co ta caka. len ci by si si ty dala od nich poradit. ja sa tiez priklanam k tomu rozvodu, aj ked je asi velka hlupost najskor sa zosobasit a potom rozviest. tusim ludia beru tieto veci na lahku vahu a malo rozmyslaju. preto je lepsie spolu najskor par rokov zit, overit vztah a az potom planovat deti.

otazka

madison, dakujem. moj otec sice nevie zatlct ani kliniec, ale vzdy vsetko vybavil. uz je stary, ale ked som este byvala s rodicmi, nikdy sa nestalo, ze nieco nefungovalo viac ako 1 den. otec je vynijakuci organizator a velmi rad riesi problemy. samozrejme ze aj o nas dom sa postarali rodicia. ich vztah je do dnesnych dni perfektny. otec nevydrzi chvilu sediet. uz je samozrejme na penzii, ale pracuje v zahradke a cez zimu cita a obskakuje mamu. pomaha jej vo vsetkom. bolo s nimi sice krasne detstvo, ale takychto idealnych vztahov je malo. ked som priviedla domov mojho muza, mama zalomila rukami, lebo hned vedela, ze budu problemy. ale uz som bola v druhom stave...

madison

11 rokov je dosť dlhý čas poznať svojho partnera v dobrom i zlom.Ale"keď to nejde,tak to nejde"...situáciu treba riešiť.Keď nepomôže manželská poradňa,
rozhovor s manželom bez emócií,ale s vysvetlením čo bude nasledovať ak sa nezmení je treba situáciu riešiť a neplytvať energiou na zbytočné hádky a stres.Len vtedy zistíš čo dokážeš keď budeš situáciu naozaj riešiť aj s dôsledkami,že budeš odkázaná sama na seba.Daj si do pomeru manželove klady a zápory.Nezabudni na svoje vlastnosti dobré i zlé.Ak si šikovná a sebestačná baba načo Ti je lenivý a neschopný chlap?Kde si dala lásku a všetko čo s tým súvisí?Asi máš príliš ideálne predstavy o mužoch alebo Tvoj ocko bol úžasný domáci kutil.Ver mi: väčšina chlapov je pohodlných,nechcem povedať lenivých.P.S.:kto Vám postavil dom?Želám Ti veľa múdrosti !

otazka

teda, neviem, ci som sa spravne vyjadrila, ci je to psychicke tyranie, ale ja to tak vnimam. dceru stale buzeruje, lebo ja sa nedam a on sa chce stale presadzovat ako hlava rodiny. ll-rocnej dcere napr. vykrikuje, ze ja s nim nespavam. co ona s tym ma, ved take veci sa pred detmi vobec nepreberaju.ja ziadneho frajera nemam, lebo vztah s mojim muzom mi nacisto odobral chut na sex. predtym som bola dost naruziva, nikdy by som neverila, ako sa moze clovek zmenit. lenze som aj dost unavena. ved vsetko robim sama. starost o dom, pranie, zehlenie, upratovanie, varenie, nakupy atd. a chodim do prace, ktora je velmi narocna na sustredenie aj cas. chcem byt aj s dcerou, takze som prakticky chronicky nevyspata. taky clovek si na sex ani nepomysli.

seda

no financne na tom zle nie ste, takze ja by som ti povedala do toho, mate kde byvat tak sa nenechajte tyrat. Zavolaj pravnikovi, on ti poradi najlepsie.

zuzulka

Ak vas obe skutocne psychicky tyra tak podla mna nie je o com, moze to na tvojej dcere zanechat dozivotne nasledky. Ja ako dcera som moju mamu nutila ako decko k rozvodu, otec nas tiez psychicky tyral a ona sa k tomu odhodlala az ked som mala 17r a bolo neskoro.
urcite vsak predtym skus manzelsku poradnu,psychologa, cokolvek, aby si nemohla povedat ze si skusila bojovat.hlavne vsak musite byt dvaja co chcu!