IDE O ŽIVOT, PROSIM SURNE,CO PODPORUJE ABY SA CLOVEK VYCIKAL

Príspevok v téme: IDE O ŽIVOT, PROSIM SURNE,CO PODPORUJE ABY SA CLOVEK VYCIKAL
jancecka

Prosím vás, som zúfala, švagrinu prepustili z nemocnice domov a neviem si pomôcť, potrebuje kyslík, neprepísali jej ho ale ani ten jej nepomôže, lebo ona sa nemôže vycikať. Neviete nejaký účinný liek? Doktori sa jej chcú zbaviť a poslali ju domov zomrieť. V nemocnici mala cievku, tú jej vybrali, aj sa deň po jej vybratí vycikala, dnes je druhý deň a nedá sa jej. Moč sa jej hromadí v tele, čo s tým? Prosím rýchlo

cozeeeeeeee??

hospic je zariadenie paliativnej starostlivosti.paliativna starostlivost nie je liecba,ale zmiernovanie priznakov nevyliecitelnych a terminalnych ochoreni.pacientom sa davaju analgetika ak maju bolest, antibiotika ak sa stav skomplikoval infekciu, ale i kyslik a tiez by vedeli co s tym mocenim.bohuzial, mnohe su platene:-((ale za obtelefovanie aradu nedas skoro nic!!

ethel

jancecka....na prepúšťacej správe je diagnóza!Určite! Neprepustia pacienta bez záverečnej diagnózy,treba si to prečítať.Pokial sa jej moč ukladá v tele,zistíš to opuchmi dolných končatín....To,že ti lekár povedal,že nie je vhodná na cievku,je hlúposť,to som ešte nepočula.Chápem ak máva infekty moč.mechúra,ale aj to sa dá liečiť a pri "čistom"zavedení cievky je to v pohode.Ale to je presne to,čo som ti napísala v noci.O to sa treba vedieť starať,čistiť to,inak hrozí infekcia.V hospici pracujú aj lekári.Je to zariadenie v podstate pre umierajúcich,ktorí si vyžadujú pomoc zdrav.personálu.V podstate to funguje na báze paliatívnej starostlivosti.Ešte je možnosť kontaktovať tzv.službu ADOS.Ide o zdravotné sestry,ktoré chodia do domácností.Nenapísala si,či je pani chodiaca či imobilná,to je tiež podstatné.Zaujímalo by ma aj to aké lieky jej predpísali na domov....A čo sa týka kyslíka,chápem tvoj strach a nepochopenie,prečo ho nemá doma....vieš ono to nie je až taká sranda dýchať si to ako chceš,preto sú pacienti dôsledne vyšetrení.Preto ti zase odporúčam preštudovať si články o dlhodobej domácej oxygenoterapii.Paciet pri takomto dlhodobom užívaní O2 musí prevádzať aj dychovú rehabilitáciu-dýchanie proti odporu,aby vydýchal PCO2.....Keď sa ukladá v tele pacient začne byť dezorientovaný,spavý a doslova otrávený.....takže pozor na to!

mirka ff

ahoj jancecka.tak teba fakt obdivujem,mas toho az az.to aby si sa uz coskoro obavala o psychicky stav svokry.a teraz ked si ty v praci je ta svagrina so svokrou?a co tvoj manzel ako to berie on.

jancecka

Svokra? Ďalší veľký problém, vraví keď jej zomrie dcérka, vezme si život aj ona, chce byť pochovaná s ňou D:

mirka ff

porad sa so svokrou ale myslim ze tam je ten pristup ludskejsi,usudzujem podla toho co pises o tej starostlivosti.vyskusajte tam zavolat.hospic je zariadenie pre uz nevyliecitelnych ludi,pomahaju 24hodin a o chorych je dobre postarane

aloe

jancecka,je to divné, že nestanovili diagnózu.Z čoho to má, musí to mať predsa nejakú príčinu.Asi sami nevedia.Aloe Berry Nectar a probiotiká, to sú prírodné produkty, ktoré môžu pomôcť.Nádej je vždy, pokiaľ človek ešte dýcha.Aj Polia zelene by som doporučila, začať ale hneď.napíš mi:duratnakatka@zoznam.sk

jancecka

Je možnosť, že ľudia z toho hospicu zistia aj viac a budú sa snažiť pomôcť? Sú to lekári? Neviete, koľko asi berú? Mám tam zavolať? Nemám sa pred tým porozprávať so svokrou, či vôbec bude chcieť niečo takéto podniknúť?

aduliena

Je to zariadenie, kde ťažko chorí ľudia strávia svoje najťažšie chvíle. Sú pod dohľadom odborníkov, ktorí sa o nich starajú a hlavne dbajú o to, aby tí chorí netrpeli bolesťou, snažia sa im zmierniť utrpenie. A je možné sa na hospic nakontaktovať a oni budú chodiť k vám domov a pomáhať vám. Oplatí sa o tom informovať.