Mlieko a rakovina

ratata

co ti dava mlieko okrem vapnika? mlieko nie je ani pitny rezim, lebo je to povazovane ako jedlo. A rovnake mnozstvo vapnika dostanes aj z urcitych druhov zeleniny. Ale ked uz mliecne vyrobky, tak radsej acidofilne mlieko, bryndzu a urcite nie mlieka, ktore vydrzia mesiac.

ratata

hej denz, mas pravdu a preto obmedzujem sladke, mlieko, teplene upravovane veci ktore byt nemusia, radsej si chrumkam cerstvu neupravenu zeleninku.

Denz

usiko- podla mna je viac chore jest pecene jedla,varene jedla,cukriky,cokolady,ochutene vody.....
nic z toho v prirode nenajdes.
a kazdy z nas nieco s toho urcite konzumuje.

usiko

ja nic, ale ak je mlieko take zdrave ako niektori tvrdia, a ak uvazime ze pocas sociku, ked bolo lacne, sme ho mali vysoku spotrebu, tak teraz by nebolo tolko osteoporozy u starsich ludi, ako je......kedze ich mlieko malo zasobit vapnikom....

...pravda je, ze propagacia mlieka je marketingovy tah, clovek sa jednoducho nauci v davnych dobach, ze ho vie spenazit a teraz uz len treba podporovat trh....pitie mlieka je neprirodzene, ani zvierata v dospelosti nepiju mlieko inych zvierat, pretoze je to cele chore....

...osobne si myslim, ked vkrocim omylom napriklad do masiarstva a vidim klobasy, tlacenky /v ktorych su zrolovane koze a porobny sajrajt/, slaninu /co je odpad z bravcoveho tela, kde sa zhromazduju vsetky skodliviny/ alebo ine veci.....ze clovek by kupil a zozral aj ho...no, len keby nersmrdelo......a zial, je to tak....

ele

ratata pravdaze mu predovsetkym cerstvu zeleninku davam na obedy. A mlieko z krabice mu nikdy nedam. Zatial len tie od nestle v kelimkoch pre dojcata, tie su dufam nezavadne. Ja mu budem na miesto mlieka ryzove alebo ovsene davat, alnatura ma dobre.

ratata

ele, urcite mu radsej davaj zeleninove kase a ovocne, od malicka treba babatka naucit na zeleninku a ovocie a vobec nie na biely cukor, mlieko... Tie dnesne mlieka uz ani nie su mlieka, idu z krav preplnenych hormonmi, ktore normalnu travu poriadne ani nevideli, k tomu rozne upravy

Denz

ele- je to ,,normalne"....je kopec onemocneni ktore su s inych jedal ako mliecnych.
Je to porucha organizmu....nie mlieka a ostatneho.

ele

Ked mlieko resp. kazein dokaze toto spravit s organizmom aj ked len u 3 % obyvatelstva, nieco tu asi nebude s kostolnym poriadkom..
Podla mna aj u zdraveho cloveka to moze podnecovat presne tie iste defekty ako u Marii..

ele

Denz, lenze ja ho este popritom stale kojim a dlho este aj budem, takze sa mi to zda zbytocne mu davat este aj mliecne vyrobky. Smola ze mu tak chutia, zatial papa len tie pudingy pre dojcata a mliecne obilninove kase, kysle mu moc nechuti ani ovocie :(