Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

DIALÝZA

bibiiiii

ako to poznam ja,tak niekto ma problem v tom napajani na ruke ,to musia dat pod kozu nejake pripojky,opakujem ze neviem odborne o tom pisat.No a niekomu sa to nepodari a musia to viac krat opakovat,lebo to sa napaja na zily.Ale mozno ona by problem nemala.Skusit treba vsetko.Pytaj sa s nou k nefrologovi.

jancecka

nenavrhli, možno jej to nepomôže, možno ani nemôže dialýzu prijať, sú aj také príprady? že sa nehodia na dialýzu? Ale ja v tom vidím riešenie, aj keď len vyskúšať

bibiiiii

jancecka,dialyze predchadza nefrolog.MYslim si,ze musia do ruky nad dlanou dat nejake pripojky k zilam aby tam potom mohli napojit dialyzacne hadicky.Neviem sa odborne vyjadrit ale tak som o tom pocula.Lekari ju uz odpisali ked jej dialyzu nenavrhli?Je to smutne.

jancecka

musela by som doma pozrieť do papierov a doma nemám net, teraz som v práci, a prídem sem až v pondelok, ak bude nutné tak dobehnem k našim, len svokra mi to tak laicky povedala, ako to bolo povedané jej, jedna komora je väčšia a jedna menšia a ona cih má prehodené, to čo má byť väčšie je menšie a naopak, ale takto to môže povedať doktor? nijako nevysvetliť? A ked sa spýtaš,povie, aj tak by ste tomu nerozumeli

jancecka

to hej, ale stávajú sa aj zázraky, nie? Inak vývod neprichádza do úvahy, viete aká je slabá psychika chorého človeka, ktorý nechápe do dôsledkov čo sa okolo neho deje. Najlepšei by bolo tak, že prídeme, 8 hodín tam budeme s ňou, ona si posedká a to bude mať ako keby brala infúziu, nie? Hádam to nebolí, či hej? Musíme sa informovať u urologa, ale podla mna beznádejne

samko r.

iektorých napichnú, niektorí majú trvalé vývody na pripojenie. Známy mal jeden vývod na krčnej tepne. Teraz má už ľadvinu od darcu a predstavte si tá sa voperuje nie k ladvinám čiže do zadu, ale z predu v okolí pupku. Ešte povedal, že 10 max. 20 rokov má pokoj a potom znovu transplantácia, alebo dialýza, príp. smrť. Sú to potrestaní ľudia na celý život.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

DIALÝZA - Fórum - ZDRAVIE.sk