priatelka sa nestara o deti !!

Príspevok v téme: priatelka sa nestara o deti !!
5matej

ahojte, chcem sa opytat ci tu niekto nema podobnu skusenost, alebo ze co robit??..priatelka prednedavnom potratila..bola v tretom mesiaci..vlastne uz sa to stalo druhykrat..predtym asi rped rokom potratila v piatom mesiaci...mame uz dve male deti..ale od toho posledneho potratu uplne o ne stratila zaujem, absolutne sa o ne nestara, vlastne ani sa s nimi nerozprava, neprihovara sa k nim, proste nic..som z toho na nervy, nestiham sa starat o dve male deti aj pracovat aj vsetko..co robit?

zena

S tým ďalším dieťaťom určite počkajte, je to na ňu priveľa, dve deti, škola a ešte aj tie potraty. Určite by mala ísť k lekárovi, ak nechce, aspoň v lekárni si vypýtaj nejaké voľnopredajné lieky na depresie, ale najlepšia by bola jednoznačne terapia. Je to na ňu moc veľa, veľký tlak.

aduliena

Matej, tak to, čo tu píšeš, je zlé a smutné. Ona potrebuje pomoc, aby sa s tým vyrovnala, ale ty na to nestačíš, potrebuje odborníka. Porozprávaj sa s ňou, aj keď to nechce, skús ju nahovoriť. Povedz jej, že tam pôjdete spolu, že jej pomôžeš, aby sa mala lepšie, že ju deti potrebujú a aj ty ju potrebuješ atď. Musíš ju presvedčiť, lebo takto sa trápite všetci a hlavne deti. Sú ešte maličké a potrebujú mamu.

5matej

ano urcite chceme dalsie dieta..teda chceli sme, teraz uz ani sam neviem..a ja chapem ze je to hrozna trauma, ved ani pre mna to nie je jednoduche..a pampeliska poziadal som ju o ruku minimalne dvakrat, dokonca aj prstienok nosi uz asi 2 roky ale nejako sa do toho nehrnie a ja ju nutit nemozem..a co sa tyka toho, snazim sa pri nej stat, ved robim vsetko co mozem ale ja musim pracovat (nastastie mam pracu ktoru mozem vykonavat aj doma) ale takto to neide donekonecna..ona iba sedi, spi..nic nerobi, dokonca uz ani v skole sa neukazala asi mesiac (studuje na vs)..proste ziaden zaujem, opytam sa jej nieco odpovie mi jednym slovom alebo vobec..milujem ju velmi, aj svoje deti strasne lubim..ale toto sa neda donekonecna..aj by som ju niekde vzal aby si oddychla, ale nemame kde dat deti, ona rodicov uz nema, moji ziju v zahranici..proste nemame kde nechat deti a zase nechcem take male deticky tahat niekam..a pochybujem ze ona sama by niekam sla..rad by som siel s nou, ale neda sa...

weary

mam sice len 15 rokov cize mnohi si moj nazor asi ani nebudu vsimat lebo ,,nie som dost stara,, aby som take veci chapala...
ale aj ked sa viaceri z vas zasmeju chapem co ta zena po potrate musi prezivat...moja kamaratka mala 20 rokov a potratila..upadla do depresie lebo je tazke nielen zdravotne prekonat ale aj psychicky...a 5matej..samozrejme ze teraz z nej nebude extra gazdina co sa o vsetko postara a este ked prides bude usmiata..ved kamaratka sa potom asi pol roka nevedela postarat ani sama o seba nie to este o ostatnych...
a ked sa normalna dospela pracujuca zena moze starat aj o styri deti a pracovat preco by si to aspon na cas nezvladol ty?..lubis ju?...ak ano tak by si mal vediet co robit...
drzim vam obom palce..

angeles

dokaze jej ako ju milujes ze to bude zase vsetko v poriadku, zajdite si cela rodinka na veceru neake rozptylenie...ale hlavne nebud ticho a rozpravaj sa s nou...naozaj si musela vela vytrpiet...

pampeliška

2-rocne a 3-rocne dieta a este pokusy o dalsie? A to vsetko bez manzelstva?
No ani sa jej necudujem, ze bola podrazdena (ja mam jedno 2,5rocne a niekedy som zrela na psychiatriu). Je toho na nu vela. Vezmi si volno, postaraj sa o deti a ju posli zrelaxovat s nejakou kamaratkou. Asi potrebuje oporu a vyrozpravat sa, ale s tebou to nevie. Samu ju nenechavaj, ked ma take uzkostne stavy.
Najlepsie by bolo, keby sla k psychologovi, ale ak myslis, ze nepojde (darmo to tu budeme riesit, ked je ten typ, co ku psychologovi nepojde, nedonuti ju), dajte deti k starkym alebo sa postaraj ty a nech si oddychne. Starat sa o takych drobcov je hrozne unavne. Ked je utrapena, nevladze. Je to pochopitelne.
A skus ju este raz poziadat o ruku. Nie pompezne, staci len mile gesto, urobit pekny vecer, veceru alebo len zmrzlinu do postele a prstienok. Potrebuje ta. Stoj pri nej.
NEzazila som potrat, mam len jedno dieta, ale len, ked tu citam, co vsetko prezila a co je na jej pleciach, je mi z toho tazko. Ako musi byt jej, co to vsetko preziva...

[zruseny12]

TO JE PRAVE TO,CO CHLAPI NEMOZU POCHOPIT,ALE BOHUZIAL ANI NIEKTORE ZENY...ked 2x za sebou potratila...ved v zene sa deju vseliake veci,je to zasah do organizmu,a stale sa v zene nieco meni pri tehotanstve, pri potrate...a nie kazdy je taky silny aby ostal stale taky aky bol predtym...zase ta druha strana ma to tazke vydrzat s tym clovekom...je to velmi tazke,ale ked ju mas rad tak vydrz chvilu...cas to vyriesi...hladajte nejake vychodisko,nech berie vit.skB na ukludnenie,alebo nech pije nejake caje...mozno casom ju to prejde...len musis mat trpezlivost a pomoct jej v tom,nenechaj ju v tom samu,lebo to by bolo pre nu velmi zle...prajem vela stastia....

aduliena

Tu nejde o to, či sa vezmete alebo nie. Keď ste sa tak dohodli vzájomne, je to na vás. Ale v každom prípade by tvoja partnerka mala vyhľadať odborníka, to nie je sranda, že stratila záujem o deti. Je to pre ňu hrozná trauma, že potratila, preto by bolo vhodné, aby navštívila odborníka, ktorý by jej pomohol sa s tým vyrovnať.