neviem,ci ist alebo neist za psychiatrom

jude

jaaaaaaaj ani nevies ako ti rozumiem,a viem ocom pises..ale k tvojej otazke..ano je to nutne:( ja som nato prisla tiez..chod urcite,ja tiez sa tam zbieram ale estte len zbieram,neviem kde problem je :D
drzim palec

livethedream

ach jaj, dievca nestastne, nac tu vypisujes, jasne, bez k doktorovi, ak chces, mozem ti dat na jedneho super aj kontakt..vecne usmiaty optimista:) ak si uvedomujes svoje chyby a to, ze sa chces liecit, je vazn esuper, tak uz necakaj a chod si dat zivot do poriadku. drzim ti moc palce a zbytocne tu nedebatuj, chod za doktorom, nech si cochvila opat vporiadku.

mia

Mame s tym doma osobne skusenosti. Nam pomohli lieky a psychoterapia- treba to riesit urcite, psychiater je tiez len clovek, v prvom rade sa porozprava a mozno navrhne diagnosticky pobyt v nemocnici. Je to take iste ako inde. Vysetrenia, lieky. Psycholog, ak je dobry, tiez pomoze, ale to je dlhodoby proces. Sebaposkodzovanie je vlastne agresivita obratena smerom dovnutra a ulavovanie si napatia z uzkosti, strachu, alebo ja neviem z coho este.
Neboj sa, ries to.

mirka283

to že si to neurobila 2 týždne ešte nič neznamená.. nie je to také jednoduché sa z tohto dostať.. ja to už robím asi rok, väčšinou vydržím bez toho asi 4 dni.. minule som vydržala 3 týždne- myslela som si že som už z toho vonku, ale mýlila som sa. nie je to také jednoduché.. znova som to urobila, dokonca ešte horšie rany.. teraz som zase vydržala už viac ako týždeň, a včera som to znovu urobila.. už mám toľko jaziev a nehoja sa mi.... viem že je potrebné ísť za psychiatrom, ja som už dlho rozhodnutá že tam pôjdem.. hoci stále som tam ešte nebola, neviem kde je problém, ja tam chcem ísť, ale stále to len odkladám.. len aby potom nebolo neskoro...

maruš

Meggan,pôjdeš k obvodnej lekárke aj k psychiatrovi či psycholog.potrebuješ vým.lístok bohužiaľ,nemúsíš povedať prečo-"mám psychic.problémy.-potrebujem pomoc-potom vačšinou sa objednáva sa niekde objednáš-návšteva prebieha-základ.údaje o tebe,čo ťa trápi rozhovor ako sa ti dá pomôsť,psycholog ti môže dať nejaké dotazníky,psychiater si tam kratšie asi lieky,nemáš sa čoho bať -neodkladaj

aabb01

Veru, veru. Raz si možno ublížiš tak, že to bude vážne. A preto opakujem, stále dookola, treba ísť k doktorovi.

martin242

Pekne hybaj za doktorom, kým je čas a neublížiš si vážnejšie.
Neberte psychiatrov a psychológov ako nejakých cvokárov, sú to odborníci a verte alebo neverte, v dnešnej šialenej dobe ich bude treba stále viac.
Kto sa dnes odváži povedať, že je psychicky úplne v poriadku?