Lekárske skratky

jajkafr

ahoj
nepíšeš referenčné hodnoty, ale podľa týchto čísel predpokladám, že tieto hodnoty sú poznižované... znamená to poruchu imunity v zmysle oslabenia preto môžeš byť tak často chorá. Imunoglukán je jeden z liekov, ktorý pomáha zlepšiť imunitu organizmu skús ho brať a uvidíš čo bude ďalej. Lekár ti môže nasadiť aj iné lieky na posilnenie imunity, ktoré sú len na lekársky predpis, ale o tom už musí rozhodnúť on. Držím palčeky a skoré uzdravenie prajem

Pompadour66

Dobrý deň! Včera mi došli výsledky z celulárnej imunity.
Lekárka povedala, že mi nemôže nič naordinovať, lebo mám totálne rozhádzaný imunitný systém.
Hodnoty sú nasledovné:
CD3 : 70,0
CD4 : 53,0
CD8 : 14,0
IRI : 3,79
Cd19 : 17,0
Cd16+56 : 13,0
FA a FI v norme.
Alergo krvné a kožné testy nevykazujú alergiu, sú v norme.
Mávam opakovane zápaly HDC a v decembri som mala zápal pľúc. Doslova sa na mňa všetko nalepí. Imunoôogička mi poradila brať Imunoglukán, len ten vraj nie je kontraindikovaný. Ešte by som doplnila, že krv mi brali na tieto testy po preliečení sinisitídy Zinnatom. Kto mi poradí, čo s tým? Vopred ďakujem. :-)

jajkafr

Denz
v čom to je jednoduchšie nájsť si takú tému? ja som na to ešte neprišla :(
a myslím si, že každý zdravotník by mal vedieť prečítať aspoň tie jednoduchšie a najčastejšie používané skratky... a ja tiež neviem preložiť všetko nie som lekárka

jajkafr

sssisssa
tak možno ide aj o alergiu vysaď všetky mliečne výrobky a keď ti bude dobre a nebudeš mať problémy tak ich ani nenasadzuj späť je to ťažké držať poctivo nejakú diétu sama mám okrem iného aj potravinovú alergiu a niekedy nemôžem odolať potravinám na ktoré mám alergiu aj napriek tomu, že viem, že mi po nich bude zle, ale za pokus to stojí a občas ak dostaneš neodolateľnú chuť a zješ čosi mliečne v malom tak toľko pretrpíš, ale určite to nepreháňaj... držím palčeky a prajem veľa odhodlania
inak kravské mlieko sa dá nahradiť aj sójovým ak nemáš alergiu na laktózu tak môžeš piť aj kozie mlieko sama musíš prísť na to, čo môžeš a čo nie

sssisssa

jajkarf

tak ja uz pri konzumacii syra mam tazkosti preto som vysadila vsetko mliecne okrem vyrobkov ktore uz su v nejakej potravine ako pomocna zlozka..
ale hlavne co mi sposobuje strasne bolesti je mliecny tuk a laktoza, ked napr si dam nejaku sladkost kde je susene mlieko tak take tazkosti strasne az nemam nechapem tomu.

Denz

jajkafr- ale ak by si mala vlastnu temu....bolo by to pre mnohych jednoduchsie si ta najst .....
lebo tak to len hadzu do nejakych tem.
a si tu asi jedina co sa tomu rozumie...:)

jajkafr

Denz
ďakujem... no nenapadlo ma to ... nezvyknem tu zakladať témy keďže študujem v odbore ošetrovateľstvo väčšinou čítam tieto príspevky a ak viem tak napíšem odpoveď aby som pomohla :)

jajkafr

sssisssa
nie je začo rada som pomohla
no keby si mala alergiu na kravské mlieko zvýšené by si mala špecifické IgE čo sú bunky ktoré špecificky reagujú na alergén
a rozdiel medzi intoleranciou a alergiou je v tom, že pri intolerancii organizmus neznáša určitú zložku potravy čo sa prejavy najmä hnačkou, zvracaním, bolesťami brucha a pri alergii ide o odpoveď organizmu, ktorá je trošku vážnejšia môže vypuknúť aj do vážnej alergickej reakcie (anafylaktického šoku) alergia sa prejavuje väčšinou nádchou, svrbením v nose, kýchaním, slzením očí, svrbením podnebia, bolesťami brucha, zvracaním, sťaženým dýchaním, kašľom... tieto príznaky sa môžu objavovať súčasne, ale môžu sa objavovať aj len niektoré z nich...
no a rozdiel medzi intoleranciou a alergiou je asi v tom, že ak máš intoleranciu a vypiješ mlieko tak sa nestane nič až také vážne kde pri alergii môžeš dostať vážnu alergickú reakciu... pri intolerancii ľudia väčšinou dobre tolerujú mliečne výrobky ako syry, jogurty, kyslé mlieko pri alergii pacienti netolerujú všetko kde je mlieko čiže musia držať bezmliečnu diétu.