Lekárske skratky

sssisssa

jajkafr dakujem ti ze si mi to tak rozpisala, dost mi to pomohlo. nevies nahodou co by som mala mat zvysene keby som mala alergiu na kravske mlieko? lebo mam potvrdene intoleranciu laktozy aky medzi nimi je rozdiel dik

jajkafr

Le+dif. = leukocyt (biele krvinky) diferencované
zvys. Mo = zvýšené monocyty (súčasť bielych krviniek)
v celul. imunite zvyš. CD3 a CD4 - celulárna (bunková) imunita zvýšné hodnoty CD3 a CD4 znížené CD19 (pravdepodobne ide o nejakú poruchu imunity)
IgE zvýšené - znamená že si alergička IgE sú imunoglobulíny (obranné látky) IgE sa zvýšujú najmä pri alergických ochoreniach
KM - IgA - znamená, že ide o alergiu na kravské mlieko
Záver: dyspepsia protrahovaná diferenciálna diagnostika - disbalancia celulárnej imunity zvýšené IgE + IgG intolerancia kravského mlieka
podľa toho záveru ide pravdepodobne o to, že máš protrahovanú dyspepsiu (dyspepsia = nejaké príznaky ochorenia tráviaceho traktu napr. pocit na zvracanie, hnačky, zvracanie... ktoré trvajú dlhodobo=protrahované) a pri diagnostike sa zistila porucha bunkovej imunity a intolerancia na kravské mlieko čo znamená že tvoj organizmus nevie správne spracovať kravské mlieko a považuje ho za telu cudziu a nebezbečnú látku a bráni sa napr. tým, že máš hnačky, zvraciaš....

sssisssa

mohol by mi niekto pomoct precitat tieto skratky a vysvetlit ich?

Le+dif.:zvys.Mo, v celul.imunite zvys. CD3 a CD4, zniz CD19. V humor. imunite IgE-zvys., IgG-zvys,. KM-IgA-17,4/mierna elev./.
Zaver: dyspepsia protrah.-dif.dg. Dysbal. cel.im.-gr.levis. Zvys. IgE+IgG Intoler.KM-gr.levis.

diky

jajkafr

kukuru
HT - pozit. - môže znamenať hocičo... v akej súvislosti ti to napísal lekár do správy?
ako HT sa označujú Hepatálne (pečeňové) testy, Hemogoagulačné testy (zrážanlivosť krvi), alebo možno aj homansov test to je jedno z vyšetrení...

jajkafr

ahoj
S-BILC- je celkový bilirubín v sére čiže v krvi
IgE - imunoglobulín E je to látka, ktorá je zvýšená pri atopii čiže nejakej alergii alebo oslabenej imunite... robí sa tiež vyšetrenie špecifických IgE zvýšenie hovorí o alergii na určitú látku napr. kakao, pele...
S-ASLO - antistreptolizín O v sére, čiže protilátky, ktoré produkuje streptokok
M54.6 - je lekárska diagnóza bolesť v torakálnej chrbtici čiže v hrudníkovej časti chrbtice
CRP - znamená C-reaktívny proteín jeho vyššie hodnoty značia zápal v tele akýkoľvek, ale napr. pri vírusovom zápale môžu byť jeho hodnoty v norme alebo mierne zvýšené...

farmaceutka1

huz, NSA p.p. znamena nesteroidne antiflogistika podla potreby. Nesteroidne antiflogistika su latky s ucinkom proti zapalu a bolesti, napr. Ibalgin, Veral, Voltaren, Aflamil, je ich strasna spusta.