Závislosť od chatovania (pokec)

Iski

Chcela som sa aj ja podelit o moju skusenost. S byvalym manzelom som sa zoznamila na soc. sietach, skor ako bol pokec. Boli sme spolu 9 rokov, z toho 7 rokov manzelia, jedno dieta. Tento tyzden sme sa rozviedli. Pred svadbou aj po nej som si myslela, ze ked ma nasiel, uz s tym nebude pokracovat. Aj mi to slubil, lebo ja som si to nepriala. Lenze klamal, a tajne chodil na pokec. Flirtoval so zenami, bol vtipny, dokazal ich namotat, a dokazoval si tak muznost. Po 4 rokoch manzelstva som prisla na to, ze chatuje. Dala som mu na vyber, my, alebo pokec. Sluboval ze nas miluje a ze s pokecom prestane. Klamal opat. Neprestal, len to lepsie skryval a lepsie klamal. Po 2 rokoch som zistila, ze ma podvadza. Stretaval sa s desiatkami zien, ktore poznal z pokecu. K nevere sa po dostatocnych dokazoch aj priznal.
Este rok som sa mu snazila odpustit a pomoct z tejto zavislosti, ale nezvladli sme to ani ja, ani on. Vzdal sa nas, a vratil sa ku svojej zavislosti - pokecu. Zlomil mi srdce, a mojmu synovi tiez. Bohuzial... aj to je zivot.

Iski

Chcela som sa aj ja podelit o moju skusenost. S byvalym manzelom som sa zoznamila na soc. sietach, skor ako bol pokec. Boli sme spolu 9 rokov, z toho 7 rokov manzelia, jedno dieta. Tento tyzden sme sa rozviedli. Pred svadbou aj po nej som si myslela, ze ked ma nasiel, uz s tym nebude pokracovat. Aj mi to slubil, lebo ja som si to nepriala. Lenze klamal, a tajne chodil na pokec. Flirtoval so zenami, bol vtipny, dokazal ich namotat, a dokazoval si tak muznost. Po 4 rokoch manzelstva som prisla na to, ze chatuje. Dala som mu na vyber, my, alebo pokec. Sluboval ze nas miluje a ze s pokecom prestane. Klamal opat. Neprestal, len to lepsie skryval a lepsie klamal. Po 2 rokoch som zistila, ze ma podvadza. Stretaval sa s desiatkami zien, ktore poznal z pokecu. K nevere sa po dostatocnych dokazoch aj priznal.
Este rok som sa mu snazila odpustit a pomoct z tejto zavislosti, ale nezvladli sme to ani ja, ani on. Vzdal sa nas, a vratil sa ku svojej zavislosti - pokecu. Zlomil mi srdce, a mojmu synovi tiez. Bohuzial... aj to je zivot.

Iski

Napisem aj ja v skratke svoju skusenost. Som cerstvo rozvedena, po 7 rokoch manzelstva + 2 roky pred manzelstvom (9 rocny vztah). Zoznamili sme sa na soc. sieti (skor ako bol pokec, ale podobne). Ale myslela som, ze ked uz sme boli svoji, ze s tym prestal, aj mi to tvrdil. Mame spolu syna. Po 4 rokoch manzelstva som zistila ze chatuje. Dala som mu na vyber, my, alebo pokec. Slubil ze prestane a ze miluje nas. Ale klamal. Po dalsich 2 rokoch som zistila, ze ma podvadza. Zvadzal zeny na pokecy a stretaval sa s nimi. K nevere sa po dostatocnych dokazoch aj priznal. Este rok som sa mu snazila odpustit a pomoct z tejto zavislosti... ale bohuzial... vzdal sa nas a vratil sa k nej. Zlomilo mi to srdce, a mojmu synovi tiez. Tazko sa s tym vyrovnava... ale taky je zivot, niekedy.

dudi 22

Mám závislého priateľa. RP je jeho jedinou moznosťou s niekým sa porozprávať.Nemá žiadne sebavedomie.Odniesla si to kompletne jeho rodina.Niečo podobné ako alkohol.Pribudla v jeho správaní agresia.
Denne je na RP 6-8 hod.

lost

Asi som narazil na limit maximalnej dlzky prispevku (ten prvy) :D

(teda pokial nema... co som tam asi napisal.. jaj tak teda (teda pokial nema 18-20 a menej rokov, to sa este da povazovat za detsku mentalitu, ak take nieco vyvedie) ale cest vynimkam.

Cize kratky zaver: socielne siete si ako ryba Fugu (pokial sa nemylim je to ta prudko jedovata ryba, schopna zabit az 30 ludi, pokial je zle naporcovana), takze si treba vzdy davat pozor :)

lost

oprava: "zabit" cas" sa da aj produktivnejsie ako azet. (skor som to myslel tak, ze ked NAOZAJ nie je co robit a je clovek prave sam, ale NAOZAJ posledna moznost :P )

A dalsie nebezpecenstvo hadzania 100viek foto na net je to, ze vam ich lahko ukradnem a potom budem predstierat ze su moje, ked by som uz naozaj chcel dat foto online, do stredu a hlavne cez tvar by som tam napisal moj nick, nieco ako "lost - azet.sk" ... uchyl co ich ukradne bude mat vela zabavy opravovanym tychto neopravitelnych fotiek... :D

lost

bst- "pre niektorych som mozno blby, kedze dnes sa nosi len take ze facebook a podobne hluposti" - presne to si hovorim aj ja, ale veselo pokracuj v ignorovany takych ludi :D

Moj nazor na socialne siete (azet,facebook,ine) je taky ze maju iste dobro a iste zlo a neutralne veci.
Dobro spociva v tom ze tam clovek relativne lahko najde cloveka ktory mu moze pomoct.
Neturalne - nieco ako "zabit" cas, ale tu by som si velmi daval pozor na to aby to neprerastlo do zavislosti. (Nieco ako alkohol - ak ma clovek nad sebou kontrolu, je to povedzme OK) - slabej povahe by som toto zaradil do sekcie ZLO.
Zlo - bohuzial prevysuje dobro, kedze tieto siete su ako pokusenie, a cloveka to dnes pokusa na kazdom kroku, tak vela ludi tomu podlahne. Dalsia vec je ze tieto siete posluhuju ako dennicek pre istych ludi, otvoreny celemu svetu - velmi dobre a lahko zneuzitelne. Dalsia vec je ze je to nebezpecne pre deti a slabe povahy, kedze bez ohladu na fotku,video, alebo aj zivu webkameru, je vysoko pravdepodobne ze nemame istotu kto sedi na druhej strane. Mohol by som menovat aj ine, ale nema to vyznam.

Poznate ten vtip o facebooku, je ze to databaza pre FBI ? ;) (zostavena dobrovelne samotnymi pouzivatelmi)
Boli pripady, ked sa zamestnavatel dozvedel informacie o uchadzaca o zamestnanie prave z facebooku - no to je dost dobry a urcite pravdivejsi zivotopis ako ten ktory si clovek napise sam :)

Vacsina ludi si vobec nie je vedoma nebezpecenstiev na Internete (zlata nevedomost ze je anonymny).

A k tomu azetu - ten kto podlahne raz, tak je vysoko pravdepodobne ze podlahne znova, ale da to sa liecit.
Clovek si proste musi uvedomit hranice, kedy prestat.

Osobne na azet chodim len vtedy ak si o niekom chcem nast informacie :D (ked to tam niekto vylepi, tak preco nie ;) )
Ked som mal 15-16, tak som tam chodil, avsak nastastie bez uspechu (som neskutocne vdacny Bohu za toto, ze som neupadol do sveta Azet :D )
Sice som cely den na ICQ (tj ked nespim a som doma, PC mi bezi od rana do vecera) ale nepocitujem zavislost - mozem kedykolvek vypnut PC/ICQ, a ked chce niekto komunikovat cez azet, tak tam skocim, ale na dlhsiu a osobnejsiu komiunikaciu preferujem Skype/ICQ, kedze je to aspon o nieco bezpecnejsie ako azet.

Vsimol som si ale, ze ludia su na Internete (ovela-ovela) viac odviazanejsi a odvazanejsi. (pocitujem to aj na vlastnej kozi, kedze v realite som viac hanblivy, na druhej strane mi Internet dodal vyssie sebavedomie, ktore som preniesol aj do reality, cize klesa aj ta plachost :P ) Bohuzial ak to clovek neovladne, tak je to velmi skodlive.
Cize to co si dovolia online, by si pravdepodobne offline nedovolili, a mozno preto robia to co robia (podvadzanie cez azet). - tak ale zase je to o sebakontrole, je to ako ked je na zemi pohodeny nezamknuty bicykel, hovori sa ze "prilezitost" robi zlodeja, cize mozno by sa dalo povedat ze azet je ta "prilezitost" pre podvody (vo vztahu a vseobecne), avsak stale to nie je ospravedlnitelne (teda pokial nema

bst

ludia nemozem nenapisat. zbytocne hovorit rozpravky, ale mozem povedat ze suhlasim so vsetkym co sa tu pise o tom, ake zla sa ukryvaju v takejto internetovej komunikacii. moj osobny pribeh je asi taky, ze mne pokec nasiel lasku z velkym L, s ktorou sme spolu uz tri roky a je to medzi nami viac nez skvele. aj my sme si uzili problemov z pokecom, a to hlavne mojou vinou, ale mame to stastie, ze mojej holke sa podarilo vyliecit ma z toho. laskou a doverou, podotykam. ked som videl aky ma ku mne pristup a ako namna posobi, ja som vazne prestal na pokec chodit, zrusil som si tam konto, prestal som navstevovat vsetky komunikacne stranky. casom sa to vyvinulo tak, ze uz ma vobec netaha rozpravat len tak na nete, a vdaka tomu sa zlepsila aj kvalita mojho zivota. jedine co sem-tam vyuzivam je ICQ, aj to len pre zopar kamaratov a pre NU. pre niektorych som mozno blby, kedze dnes sa nosi len take ze facebook a podobne hluposti, ale ja mozem povedat ze stastnejsi zivot si neviem predstavit. a dolezitejsie je ze to tak vidime obaja. laska, vernost a pokoj vo vztahu sa zacina az za pokecom. ak mi niektori neverite ze sa to da, mozem komukolvek napisat aj detaily....

eirien

to smejko0055:
ako stiha moja mama domace prace? tak zo zaciatku moja mama uplne vsetko doma ignorovala a vtedy, ked som vazne nemala cas na varenie a upratovanie (pocas ucenia sa na statnice), a prave vtedy si ona s kludom chatovala, ja som sa chcela ucit, no ale tak bolo potrebne poupratovat, navarit, aby mal otec a ja co jest a pod. teraz sa to uz z casti zlepsilo, ale aj tak chatuje do rana (do tretej, stvrtej).
Vztah sa zmenil, ona ma obvinuje, ze ju spehujem a pritom aj jej kamaratka (rovesnicka) si mysli, ze moja mama je zavisla, no ale vacsina ludi nevidi, ze co ona robi do rana doma. napr. viem, ze chodi na pokec, viem aj jej nick a ona hovori, ze tam vobec nechodi a je tam castejsie ako ja, ma pridanych vela muzov a bojim sa, ze ked je v tej "krize stredneho veku" urobi nejaku blbost. Viem, ze je dospela a ja by som sa do toho nemala co starat, ale jednoducho je tazke sa na nieco take pozerat, a otec ju stale brani. Inak rozdava svoje cislo chlapom z pokecu a toho sa tiez obavam. ako neriesim uz to, lebo akokolvek som sa jej pokusala pomoct, tak ma vobec nepocuva.
Internet jej nevypnem, pretoze ma vlastny notebook, a kebyze ho skryjem, tak ma asi zabije. Napr. aj pri peceni kolaca stiha chatovat (toto som este v zivote nevidela).
Zamestnat ju? Snazila som sa ju presvedcit, aby navstivila nejake kurzy (napr. anglinu), ale zatial nemala zaujem. ale ze vraj pojde na nejaky jazykovy kurz vo februari, tak mozno to pomoze.
jej denny harmonogram: rano vstane, ide von, vrati sa, zapne notebook, notebook zapnuty, nieco medzitym spravi (ide na prechadzku, resp. uvari/napecie/...), potom opat internet az do nejake 3:00-4:00. a dookola.