Pobyt v psychiatrickej liecebni

Summer_

Ahoj... ja som bola viac ako 2mesiace koly anorexii a bulimii. Prvy tyzden ziadne navstevy ani mobil, telefonat od mami len v urcitu hodinu. Po tyzdny ak posluchas, dostanes mobil a postupne aj vychacky.
Jedli sme tam 7x denne, sestricky si vsetko zapisuju a podla toho kolko zjes mas vychacky. Cvicili sme 2x denne /cas podla toho kolko ma kto kil/ mas tam rozhovory so psychiatrickou a spolocne sedenia so psychologom a ostatnymi babami. Rano sme vstavali 7:00 a vecer sme museli o 22:00 lezat v posteli. Nasadia ti antidepresiva, pripadne lieky na zaludok ak mas problem s travenim.
Mne osobne tam bolo dobre, mali sme tam fajn baby a celkovo som sa citila ze som KONECNE medzi ludmi ktory moju chorobu chapu lebo ju maju aj oni.
Domou som sa ist bala, lebo v nemocnici som sa citila ako v takom ochrannom panciery, ale doma moje nejedenie nechapali.
Inak mi to dost pomohlo, dnes je to 9mesiacov co som doma a citim sa lepsie, jem a naucila som sa vnimat ine hodnoty v zivote ako nejaku trapnu vahu. Takze ja odporucam!

slavka567

Ja som bola na detskom celkovo 6 krát a na dospelom raz, keď mi dávali elektrické šoky. Z detského oddelenia mám dobré aj zlé spomienky, veľa záleží na tom, aký je personál, pacienti a doktori. Režim na detskom bol nasledovný: 6.30 budíček, 7.30 raňajky, 8.00 - 11.30 škola, 12.00 obed, 12.30 - 15.00 poobedňajší odpočinok, 15.00 - 17.30 - príprava do školy, resp. družina, 17.30 - večera, 18.30, príprava na spanie. Cez školský rok je to v podstate dobré, že nevynecháš školu, ale cez prázdniny je tam príšerná nuda, aj keď sme sem tam chodili do telocvične, vonku, ale väčšinu dňa sme nič nerobili. V júli som tam bola iba dva dni,ale zdalo sa mi to celú večnosť. Dávajú tam aj body buď červené, keď si dobrá, alebo čierne, keď si zlá. Sestričky, pacienti boli raz dobrí, raz zlí, samozrejme aj ja. Je to nemocnica ako každá iná, netreba sa hanbiť ani báť, aj keď nie je to tam dajak výborne, ale zase ani strašné. Prajem Vám, aby ste sa tam už nikdy nedostali, na prvom pobyte som sa pýtala domov. Je to podobné ako väzenie, ale s tým rozdielom, že tam nie ste za trest, ale pre chorobu a to treba rozlíšiť.

mony20

fantomka, myslis na psychiatrii kvoli anorexii alebo celkovo? Ja som bola uz viackrat aj s anorexiou aj s inym. Je velky rozdiel v KTOREJ NEMOCNICI ale fakt velky..... Na detskom to bolo o 100% lepsie. Vzdy platia urcite podobne pravidla.. Napriklad na zaciatku pobytu asi tyzden dva mas uplny zakaz navstev. Mobily bud vobec nemas alebo je na vysetrovni a dovolia volat len v urcenych hodinach. Jedlo je 5 krat denne, KONTROLUJU co zjes. Mas tam svojho psychoterapeuta, vacsinou ti nasadia antidepresiva, su tam aj nejake trapne aktivity a komunity,plavanie ale velku cast dna na dospelom nic nerobis...
Pre mna osobne to bolo strasne,.. citila som sa doslova jak v dozivotnom vazeni, ale niektore kamosky vravia ze im tam bolo fajn..