Zákal sklovca

Príspevok v téme: Zákal sklovca
livethedream

ahojte, chcem sa spytat tych z vas, kto maju zakal sklovca tak ako ja, opisem vam to: v pohlade obcas vidite akoby take cierne pavucinky, najma na svetle...

tak ako si to liecite? mne ocna povedala, ze dnes to ma kazdy druhy clovek, ze sa nevie, ako a preco top vznika toto ochorenie, ale ze ani ako sa to lieci, ze to moze zmiernit akurat iodid draselny a sodny2%, co predavaju take kvapky v lekarni. ak niekto z vas tieto kvapky uziva, chcem sa spytat, ci je naozaj potrebne si to kvapkat kazdy den, ci sa to niekomu uz zlepsilo pomocou tychto kvapiek, alebo aj nejaku inak?

Súvisiaci obsah

Efozj

Pozeral som na príbalový leták toho jodidu draselného a sodného. Nemá niekto skúsenosti, ako je to pri používaní, keď nosím kontaktné šošovky? Stačí, keď medzi kvapkami a nasadením šošoviek dodržím nejaký časový odstup, alebo nosenie šošoviek musím počas celej liečby úplne vylúčiť?

makomp

mám sklovcoý zákal viac ako 5 rokov, kvapky mi nepomáhajú, mávam časté chronické zápaly klbov...minulý rok som sa konečne dopátrala príčine...je to chlamydia pneumonia, aj toto lekári bagatelizujú, má to takmer každý človek a štandardná liečba len tlmí prejavy. Pred dvoma mesiacmi som opäť prekonala zápaly a následkom liečby je enormné zhoršenie zákalu veľmi obťažujúce, už nielen bodky ale takmer hmla, ak mi očná znovu poradí si zvyknúť budem musieť zmeniť lekára, nevie niekto poradiť empatického odborníka?

makomp

mám sklovcoý zákal viac ako 5 rokov, kvapky mi nepomáhajú, mávam časté chronické zápaly klbov...minulý rok som sa konečne dopátrala príčine...je to chlamydia pneumonia, aj toto lekári bagatelizujú, má to takmer každý človek a štandardná liečba len tlmí prejavy. Pred dvoma mesiacmi som opäť prekonala zápaly a následkom liečby je enormné zhoršenie zákalu veľmi obťažujúce, už nielen bodky ale takmer hmla, ak mi očná znovu poradí si zvyknúť budem musieť zmeniť lekára, nevie niekto poradiť empatického odborníka?

valky01

ak chcete pomoct najst liecbu na tento problem -> www.oneclearvision.org

staci ak prispeje kazdy, kto ma so zakalkami problem malou ciastkou a bude sa robit seriozny vyskum, lebo ten sa este stale doteraz nerobil

RNG

10% roztok MSM vo vode tiez moze pomoct, zvysi permeabilitu ocnej bulvy a je to zaroven silne polarne rozpustidlo.
Aj 1% roztok acetyl L carnosinu(Can C najdes v Swansonvitamins.com alebo inde) moze pomoct ocistit oko od floaterov

Milan 1986

Dobry den mam problem s ocami velmi podobny problem s ocami na jednom oku vidim neskutocne mnostvo sedych pavucinkiek a drobnych bodiek.Uz ma s toho boli aj hlava aj ked pozrem napriklad na lampu prebehne mi taka hmla na urcitom bode.Pavucinky plavaju presne tak ako sa ja pozeram a nejeden krat musim odvratit zrak aby som ich nevnimal.Z roka na rok je toho viacej.Kto ma podobny problem neh mi prosim napise na JAyforlover7@centrum.sk alebo nejaku radu moja ocna mi vravi ze su to zakaly ale ako sa ich zbavit ??

sade8

nedrzia ale mohli by

ja viem ze do zdravia treba investovat no v mojom pripade to asi nepojde

tak zostanem asi pri tom co je pre mna dostupne, ale dakujem ti RNG

RNG

sade, v dnesnom globalnom svete sa veci objednavaju cez internet. Nemozes predsa ocakavat, ze miestne obchody budu drzat miliony roznych tovarov, co sa na svete vyrabaju.
Ja pouzivam napr enzym firmy NOW (Super Enzymes), ktory kupujem cez internet z Swansonvitamins.com