ZUBY a buducnost-ako je to s Vami?

Príspevok v téme: ZUBY a buducnost-ako je to s Vami?
poliewoocka

Umyvam si zuby rano aj vecer pastou elmex,niekedy vymenim za inu ako signal,colgate a dontodent.Vecer si cistim aj medzizubne priestory dentalnou nitou,cistim si aj jazyk.Pocas dna zujem zuvacku.Nemam ani jeden kaz,zuby rovne.Chodim na prehliadky pravidelne.Aka je sanca,ze sa mi zuby pokazia?Budem neskor trpiet nejakymi poruchami?Rodicia mi povedali,ze cas spravi svoje a prirodu neovplyvnim...ja nechcem mat problemy so zubami:(

lusylla

aano fluor je jedovaty pre organizmus vo velkom mnozstve,to mas pravdu...ale fluoridovy gel predsa neprehltas,cize posobi len tam kde ma-cize na sklovinu..a to,ze ti zkrehci sklovinu je riadna kravina..neviem od koho si to pocula:-))))a ty mila poliewoocka si moze svoje zubky udrzat zdrave po cely zivot,ak sa budes o ne starat prikladne ako doteras....navstivila si uz dentalnu hygienicku???urcite ti da velmi dobre rady ako sa spravne o zubky starat...

lenca

nuz rodicia maju pravdu, ale urcite v tvojom pripade cas zasiahne neskor ako u ludi, ktori az tolko casu zubom nevenuju. ja pouzivam okrem elmex pasty aj floridovy gel od elmexu, ale uz asi nebudem, lebo som sa dozvedela, ze fluor sice vytvrdi sklovinu, ale zaroven ju zkrehci, takze zub sa zlomi...takze neverme vsetkemu, co nam zubari, alebo dentalne hygienicky radia, okrem toho fluor je jedovaty pre organizmus