Po vysadení antidepresív

Príspevok v téme: Po vysadení antidepresív
leila

Ahojte, vysadila som po dvoch rokoch cipralex, oficiálne mám úzkostno-depresívnu poruchu, osobne si myslím, že aj tetániu. Asi dva týždne po úplnom vysadení sa mi začínajú vracať príznaky - fyzické ale len, napr. točí sa mi hrozne hlava, mám také navaly do nej, žemám pocit, že padnem na zem a hotovo, niečo podobné, len v trochu inej verzii som mávala aj predtým... ale nechcem už brať AD, povedala som si, že to vydržím a skúsim hocičo iné, len mi prosím poraďte, že čo mám robiť...

henrieta teta

Ahoj Sanusa, ako sa cítiš teraz s odstupom času? Už si sa k liekom nevrátila? Bola by som vďačná, ak by si dala vedieť ako sa máš, mám presne ten istý problém ako ty, lekár mi práve predpísal paretin ale veľmi sa toho bojím.

dorotka 777

Dobry den..styri mesiace som uzivala mirzaten a pred piatimi tyzdnami som ho zo dna na den vysadila. Teraz mam uz mesiac bolesti zaludka, nevolnost a nechut do jedla. Mozu to byt abstinencne priznaky...? Som z toho uz zufala a uz sa nechcem znovu vratit k tym liekom. Prosim vas ma niekto podobny problem...

Anonym 1717

Adzyka jasom velmy davno ras visadyla antydepresiva a znova som sa ktomu vratyla a teras saz visadzam ale teras uz opatrne prvi krat cosom visadila som mala nehorazne stavy zavraty pocyt zmetenosty zavraty nevedela som sa udrzat na nohach trvalo to peknich 6mesiacou hroza. Podla mna taketo lieky je nebezpecne visadyt z jedneho dna na den.

Anonym 1717

Ahojte aj ja mam teras momentalne podobnu skusenost visadzujem postupne mirzaten aj tak pocitujem nevolnosty zavraty snažim sa nemysliet nato ale občas sato fakt neda. A chcela bysom sa opitat čy sa možem konbinovat ktomu sedatif pc alebo persen.

Sanusa

Ahojte. Rada by som sa podelila aj ja o svoje skúsenosti s vysádzaním AD. Brala som paretín cca 1 rok. Bola mi diagnostikovaná panická porucha. Po pár týždňoch od užívania sa môj stav začal zlepšovať. Myslím si, že som pochopila, že sa s tým dá bojovať. Tak mi lekár odporučil aby som vysadila AD. Dnes je 5 deň od kedy som ich prestala užívať a pravdupovediac sa necítim veľmi dobre. Mám závraty, pocity smútku, nevoľnosť a všetky ostatné nepríjemné abstinenčné príznaky. Na druhej strane však musím povedať, že vnímam svet úplne inak. Neuvedomovala som si ako veľmi ma antidepresíva ovplyvňujú až doteraz. Zrazu vidím všetky tie maličkosti čo robia svet krajším a aj keby som sa niektorých chvíľach najradšej vrátila k liekom tak to neurobím. (Teda aspoň dúfam). Chcem týmto príspevkom podporiť všetkých, ktorý sa snažia nájsť odpovede na internete tak ako ja. Vysadiť antidepresíva nie je ľahké ale dá sa to. A stojí to za to. Držím palce :)

adzyka

Ahojte pozeram ze je to tu uz stare ale ajtak budem velmi vdacna ak si to niekto precita aby my poradil vysadila som zo dna na den lyxit ad a okrem tych zavratov,nervozite atd.mna netrapy to ako oci mam ich take cudne az zahmlene zuzene zrenice a az take leskle priesvitne akokeby som tam mala povlak daky mali ste taketo nieco aj vy?po vysadeni ad?kedy sa tie oci daju do normalu som bez zatial len 3 tyzdne dakujem

XXX254

Ahojte, pridam aj ja momentalnu skusenosť. Vysadila som ad po cca roku a pol najprv som si neuvedomila že to bude mať nejake nasledky no samozrejme že ma. Vysadila som ich asi pred tyždnom, prve 2 dni boli v pohode no teraz... čista hrôza. Permanentne sa citim ako opita, toči sa mi v hlave cely den, mam navaly tepla potom zas zimy, vidim čudne zahmlene akoby som sa nepozerala cez svoje vlastne oči, radšej sa neodvažim šoferovať a večer nemožem zaspať lebo mi strašne huči v ušiach. A čo sa tyka psychickej stranky depresia sa mi nevratila prave naopak uplne všetko mi je jedno a nič neriešim...Všetci sa zo mna smeju že vyzeram ako na drogach ale ja sa tak aj citim a nieje to nič prijemne no som odhodlana vydržať verim že to nebude trvať dlho a že potom bude všetko už len lepšie :)

a9

tie príznaky s ocami mam aj ja.nic iine po vysadeni escitilu mi nie je. śom dva tyzdne bez liekov a nic okrem obcasnych zavratov a toho blbeho pocitu ked sa hybem mi neni neviem ten pocit opisat, ale ked pohnem ocami, mam pocit, akoby som sa prave zobudila alebo co..a vecer ked zaspava tak ako keby mi obcas zahucalo v usiach. dufam, ze to je len abstak (aj ked nechapem, vsak vsade pisu, ze ad nie su navykova:-)) a prejde. tak sa pokusim vydrzat. ako dlho trvaju abstinencne príznaky?

guli

ahojte!vysadila som ad-paretin pred troma mesiacmi a povedala som si,že napíšem pár riadkov.vysádzala som postupne a ani tak som sa nevyhla abst.príznakom.Možno niekto povie,že preháňam vždy som bola citlivka ale to čo prišlo som nečakala.päť dní po vysadení som nič necítila.Potom prišlo peklo.V hlave som mala pocity také,že som ani očami nemohla hýbať.Keď som chcela vstať mala som taký závrat,že som rovno utekala vracať.Každý deň som čakala,že bude lepšie a každý deň naopak bol horší a horší.Skoro nič som nejedla lebo sa nedalo.Boli chvíle,keď som to skoro vzdala.Preplakala som celé prvé dva dni.Plných desať dní som bola ako v zajatí diabla ale jedenásty deň prišiel zlom a ja som sa začala cítiť dobre.Ešte dlho som mala divné pocity v hlave ale už to bolo neporovnateľné.Nevrátila by som sa k týmto liekom už len kôli predstave,že by som toto musela absolvovať ešte raz.Počas užívania liekov som sa cítila ako v hmle.Cítila som,že chcem plakať a nedalo sa mi.Teraz sa cítim voľnejšia .Beriem pravidelne magnézium a nič viac....Nehovorím,že nie sú lieky ok,Teraz sa viac strachujem,mám väčšiu predstavivosť ako keď som brala ad ale toto som ja dostala som takúto výbavu do vienka a vedomie ,že asi to takto má byť ma posúva ďalej.všetkým prajem veľa sily.nebojte slniečko vychádza pr nás všetkých.

lucialusy

Dobrý deň chcela by som sa Vás opýtať uzivam antidepresiva Anafranil 25 mg a pred 3 mesiacmi som vysadila Fevarin.Mam problém ze mi stále nepravidelne bije srdiečko bola som aj za doktorkou a ta mi povedala že je to z liekov myslite ze je to preto lebo vysadzam lieky?Mavam aj nízky tlak a vysoký pulz....poradte mi prosím dakujem