Vyoperovaná maternica

Meggiii

Nemusis mat obavy ukoncenie menstruacii samo skonci ako by si miom ani nemala.Vinimkou su aj tak individualne fyzioligicke zlozenienie samotnej zeny. A to vieme hlavne ked vieme ze kazda zena ma aj slabsie menzesy aj silnejsie ato zrejme asi nezavisle of miomu kazda zena inak znasa priebeh menz. A takisto sa bude vztahovat aj to ukoncenie. Napr. Ja som danom obdobi mala dost narocnu fyzicku pracu som pomocna sila v kuchyni a zrovna velky naval prace v kuchyni nemal ma kto striedat v smenach. A aj tento problem krvacanie asi 3tyzdnove v kuse a silne akurat mi kuchari pomahali a doplnali brigadnikom ucnami. Ked som bola rozhodnuta ist lekarovi ze to trva tak to prave ustalo tak som nesla. Ale cyklov som este mala no nepametam kolko. No nepametam ani kedy uz skoncila cela menopauza a ako ci pokojne ticho ale nepostrehla som kedy posledne krvacanie!!!!!! No miom mam stale a podla sonogr. Odvtedy ani nezvecsuje ani nezmejsuje chodim na pravidelne preventivky.

norika1

dobry den ja by som chcela vediet ci ma niekto problemy po odstraneni matertnice. ja mam ist len sa neviem rozhodnut co je za a proti poraDTE

Milka123

Doktor mi odporučil vyoperovanie maternice. Dievčence, prosím Vás napíšte, či to fakt tak strašne dlho po operácii bolí, ako dlho ste boli v nemocnici a ako dlho celkovo na PN ? Dosť sa bojím. Nepoznáte nejakého dobrého doktora v N.Zámkoch, ktorý by mi to vyoperoval ? Ďakujem.

evca66

ja som šest tyždnov po operacii. maternicu mi vybrali ale vaječniky ostali.zatial sa citim ok.mala som myomi.najprv len jeden 3.2cm po pol roku už bol aj druhy 2.2 cm a ked prišli vysledky tak dokopy ich bolo 5.

kocurik67

Som 2 týždne po hysterektomií, ešte stále mam nejaký čudný výtok, slabo ružovej farby, neviem či je to ok? na kontrolu idem až o dva mesiace, cítim sa už ok, len ten výtok ma trápi a neviem kedy sa môžem vrátit do normálneho života aj s fyzickou zaťažou.

mariana2

ak vyberu maternicu bez vaječnikov,tak je to lepši pripad,nehrozi nič,okrem lekara nik nezisti ,že nemate maternicu,samozrejme že nemate menzes.Ak sa vyberu vaječniky tak nastupuje klimaktérium-prechod,

rebeka 12

???coze?mas taku malu sestricku?tak to je super,pre mna urcite.ja uz len na vnucata budem cakat a tie su v dalekom nedohladne,kedze starsia dcera sa javi ako sikovna \'karieristka\'a mladsia ma 12rokov.no a ta doktorka by si zasluzila!..moj muz by povedal\'nasrat do ruk a 3dni vodu nedat\'s prepacenim za vyraz.

lula55

rebeka: no to by si si urcite vychutnala.. ja mam sestru, ktora ma rok. takze este o pol roka mladsia od mojho syna. a mama si to vychutnava velmi. a to sme styria.len dufam ze uz nebudu pokracovat.. uz by som sa o nu dost bala pri tej mojej skusenosti s porodom.. vsak som isla na bezny porod bez komplikacii a lekari ma tahali za vlas z truhle. a povedali ze jedine stastie som mala ze som rodila na kramaroch. inde nemam sancu. ale zasa inde by nebola taka mlada doktorka, ktora nevie co ma robit a nespravila by mi to co urobila.. tak asi tak.a moj gynekolog sa chytal za hlavu ked som mu hovorila ako sa to stalo. bol porodnikom 20 rokov a nikdy sa nestalo ze by niekomu vyvratilo maternicu len tak, ze je to evidentne ze mi to sposobila ona..

rebeka 12

lula55 neostava ti ine,len zmierit sa s osudom,poznas urcite tu formulku,ze zivot ide dalej a treba ho zit s tym,co bude nie co bolo,hoci to,co sa ti stalo je smutne a neni to bezne.mne doktor zatlacil do podbrusia a placenta bola vonku pri oboch porodoch.fakt si mlada a tiez viem,co je pre citovo zalozenu a milujucu matku jedinacik.moj muz nim je .moj brat ma 2roc synceka,je este vacsie zlaticko,ako tie moje 2baby.pristihla som sa,ze este by som to chcela a v tomto mojom 'babkovskom'veku by som si to inak vychutnavala.