Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

neviem co to vlastne je :(((

Príspevok v téme: neviem co to vlastne je :(((
jaaa

ahooojte :))) neviem ci to poznate, ci je to blbost, alebo co to vlastne je, ci sa to tu oplati vypisovat, v kazdom pripade keby ma to netrapilo tak to tu nedam. Stalo sa vam niekedy, ze ste museli dat veci na to iste miesto?? jednoducho ak to tak nie je napravim to znovu a znovu, znovu a trva mi to aj hodinu kym idem napr. spat, lebo vsetko musim este napravit, trva to uz par rokov a ja neviem co s tym. prosim pomozte :) dakujem

julianka

A da sa to- fakt to co som tu popisala- moja kamaratka to tiez tak robila s tymi vecami ako ty pises- a teraz je spokojna a uz to nerobi- stacilo zmenit pohlad na vec- psychiku- a nemusela ist ani za psychologom.

julianka

Najprv si to skus vyriesit sama v hlavicke - povedz si rozumne, ze to nie je mozne, aby to co bude v dalsi alebo ktorykolvek iny den zaviselo od veci. Po dalsie - skus tie veci URCITE NIE PRIDAVAT ale vyradzovat - to znamena, ze ked je teraz tych veci napr. 15 uloz vecer pred spanim iba 14 a postupne menej a menej.
Po tretie - ak si veriaca, radsej sa pomodli, aby ti s tym panbozko pomohol a nech on zariadi, aby sa nic zle nestalo.
Po stvrte - snaz sa na to NEMYSLIET - ak na to zacnes mysliet, rychle to zahnaj v myslienkach niecim inym - nejakou pesnickou alebo spomienkami ci myslenim na priatela, skolu, pracu, rodinu a podobne.
NEZABUDAJ - veci nepridavaj, ale VYLUCUJ - pekne postupne a jedine co sa stane bude to, ze uvidis, ze sa nestane nic zle, ale NAOPAK - budes sa mat lepsie, spokojnejsia a hlavne sa budes citit OSLOBODENE.
Po posledne - si este v stave, kedy to mozes zvratit TY SAMA, ale musis zacat hned teraz DNES. Lebo inak sa moze neskor vyvinut obsedantno- kompulzivna choroba co je uz psychiatricka zalezitost. Tak mysli namiesto toho ci sa stane nieco zle na to aby si VAZNE NEOCHORELA (to ochorenie by sa s Tebou tahalo cely zivot).
Takze MYSLI NA SVOJE ZDRAVIE - STAAAALEEEE!!!! A tym aj zahnaj myslienky " na nieco zle co sa ma stat ak toto ci ono neurobis!. (napokon ked sa nad tym rozumne zamyslis musis uznat, ze je to blbost).
DRZIM PALCE A ZACNI UZ DNES, rob to kvoli sebe a tym ktorych mas rada!!
Teraz mozes este zabranit tomu, aby si VAZNE neochorela!

jaaa

nikus ved prave to som si myslela :((( a mohol by si mi trosku viac popisat tie poruchy, vies ked mne to trva uz mozno aj takych 5 rokov prave preto si myslim ci to netreba nejak zacat riesit, prekaza mi to :((

nikus

Noo, ono to moze byt normalne, necem plasit, ale moze to byt aj OCD,, obsedantno kompulzivne poruchy... :) stretla som sa s takymi ludmi a oni to riesili cez psychologa :) a to nie je hanba mat, ma to dost ludi :)

jaaa

janecka, to nic nevadi :))) ja len sa niekedy az bojim, ci to nie je uz chore, vies, takto to vsetko robit, ved keby som bola taky poriadkumilovny clovek, ale mne o to nejde, bojim sa radsej aby sa nieco zle nestalo, dakujem :)

tutut

Je to otázka pohľadu. Ten tvoj je asi dokonalejší. Neznáša odchýlky. Môže to byť aj na škodu, no má to aj viaceré svetlé stránky....

jancecka

Aha, tak to neviem, o niečom takom som ani nepočula. Ja to zase mám tak, že skôr si nelahnem, pokiaľ nebude uterák v kúpelke pekne narovnaný, topánky uložené, nič nesmie trčať, ešte si aj pekne rovno lahnem, a keď manželovi visí polovica paplónu tak mu to niekedy narovnám :D tiež si myslím že to nie je normálne a zdravé ale zatiaľ ma to nijako neobmedzuje, neviem kde by si sa mala spýtať, to naozaj netuším, prepáč

jaaa

vies, ale ja tym nemyslim upratat si, ja mozem vsade poriadok, a ked si poviem, ze tento maco musi byt tu, lebo (v duchu si poviem ze sa nieco zle stane ak tam nebude) a musim ho tam jednoducho dat, vies nejde mi o to aby bol poriadok :((

jancecka

Prečo vám to vadí? Ja mám veľmi rada poriadok, a milujem seriál MONK, ja sa pri upratovaní odreagujem, všetko musí mať svoje miesto :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

neviem co to vlastne je :((( - Fórum - ZDRAVIE.sk