Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PEČEŇ

Príspevok v téme: PEČEŇ
pampeliška

Moj otec (alkohol pije len na Silvestra - za poharik) si mysli, ze ma problemy s pecenou (bolieva ho brucho, byva mu tazko; neviem, ako prisel prave na tu pecen), ale k lekarovi ho nedonutim ist. Poradite prosim vhodnu stravu? Na googli som nasla viac info; v niektorych radia jest bezmasitu stravu bohatu na strukoviny, zeleninu a cesnak; inde presny opak - maso, mliecnu stravu ano; cesnak a strukoviny zakazane. Vie mi dat niekto presne info o jedle prospievajucom peceni a najlepsie aj podlozit to doveryhodnym linkom? Dakujem.

Valika64

jaa111, prečo si myslíš, že sme trápne? Prekonala si ty už niečo vážne, napr. ako ja? Kde chemická klasická liečba nepomohla a som tu chvalabohu živá a zdravá vďaka tomu, s čím mám osobnú skúsenosť, čo doporučujem aj ostatným? Je to každého osobné rozhodnutie či moju radu prijme alebo nie. Za trápny práve považujem tvoj komentár. Žiadateľke si ním ani nepomohla, ani neporadila.

agina

Moj manzel mal steatozu pecene, co znamena, ze mal stukovatelu pecen a popritom vobec nepije alkohol a postavu ma uplne normalnu. Doktor mu kazal jest vela netucneho tvarohu a krupov a pit caj z Pestreca marianskeho.Manzel nejedol moc tucne jedla, varila som vacsinou biele maso a ryby,ale mal aj bravcove a hlavne vela zeleniny.Po mesiaci sa mu to velmi upravilo.

pampeliška

Dakujem vsetkym.
Kamos, ja ti nekazem hladat mi doveryhodne stranky, ale oslovujem ludi, ktori to uz maju prelusknute.

RNG

pampeliska, to vyzera na zle travenie skor nez problemu z pecenou. Na zle travenie v zaludku(pocit tehly v zaludku) je dobre brat Betain Hcl s kazdym jedlom, 1 az 3 tablety, podla potreby.
Ak by to naozaj bola pecen, najdi si protokol dr Berksona v temach okolo pecene.
Ale moze to byt aj zlcnik(zapal, kamene) a vtedy pomoze caj z andskej byliny Chanca Piedra, ktory rozpusta kamene a je aj mierne antimikrobialny.

fatyma

dobry den potrebovala by som poradit so zaludkom ,v posledne dni ma v nom pichava ,resp,pod nim,,,aj na lacno aj po jedle..ine zdravotne problemy nemam stravu prijimam a vylucujem prirodzene dakujem

Ivka 1

Pečeň je najlepšie zregenerovateľný orgán.Valika64 vám poradí ako na to. Má s tým svoje osobné skúsenosti a aj mne poradila veľmi dobre.Tak skúste.Možno sa jej rady zapáčia aj Vám.

mira

Pečeň sa diagnostikuje v oblasti medzi obočím. Vrásky - ich dĺžka, hĺbka, počet,alebo chĺpky,alebo vriedky, šupinky,alebo červená farba, ak je oblasť prepadnutá alebo opuchnutá - to sú všetko nezrovnalosti a odlišnosti v stave orgánu. Alkohol nemusí byť príčinou. Ďalej šedá farba tváre je problém pečene,alebo žltá - znamená zablokované žlčové cesty alebo Vaterovu papilu.
Vznetlivosť, podráždenosť a i hnev sú tiež príznaky.
Teraz na jar je pečeň veľmi aktívna a prejavy sú výraznejšie.
Stravou sa dá liečiť, ale zmena má byť systematická, 1-2 opatrenia sú málo.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

PEČEŇ - Fórum - ZDRAVIE.sk