Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

infekcia, zapal, ... ?

Príspevok v téme: infekcia, zapal, ... ?
looc

chcela by som sa spytat - mam s tym uz nejaku dobu problem a akosi som nemala cas k lekarovi (ale uz pojdem)
len som zvedava, ze co to asi moze byt - takmer zakazdym po menstruacii ma zacne 'tam dole' vsetko svrbiet. ale velmi velmi. cele to mam podrazdene, stale mam potrebu sa skriabat, sprchujem sa niekedy aj 3x denne, len aby som sa trosku upokojila, ale prilis nepomaha.
je to akoby opuchnute, cervene, a to svrbenie je niekedy priserne. akonahle nemusim, tak nemam ani nohavicky ale len nejaku volnu suknu alebo tak, ked som doma..

co to moze byt? zaujimave, ze takmer vzdy to pride po menstruacii.
vdaka

looc

pre male slniecko:

co sa tyka toho umyvania, umyvam to len cistou vodou, mam sice gel na intimnu hygienu, ale ked to mam vsetko take podrazdene, niekedy ma to az stipe. takze len oplachnem, snazim sa max.2x za den uz teraz len, kvoli tomu vytoku prave..

a zajtra idem do lekarne, dakujem za vsetky rady, takisto gynekolog je v plane v priebehu bud.tyzdna

vdaka za rady a support!
:)

RNG

pozrite do tem candida, vaginalne vytoky a pod.
Cele to zacina v prilis vela kvasnych a plesnovych mikroorganizmov v crevach, ktor potlacia probioticku floru. Probiotika vyrabaju v tele protilatky proti mykozam a candide.

male slniecko

a inak, čím viac to umývaš, tým horšie.. a ak mydlom, alebo gelom tak úplná katastrofa.. ničíš si tým mikroflóru a kyslé, prirodzené prostredie.. umývaj sa iba čistou vodou, alebo niečím na intímnu hygienu z lekárne.. kúp si canesten, rosalgin, femigel, alebo niečo podobné na mykózy.. ale ideálne by bolo skočiť ku gynekológovi, dá ti čípky, alebo niečo podobné.. neboj, je to úplne bežný problém. :)

looc

ahoj tiva,
no, antibiotika naposledny mozno pol - tristvrte roka dozadu,
posledne silnejsie lieky, co som brala, boli na krcnu chrbticu, kedze ma seklo, bolo ich viaz roznych, vtedy boli aj obstreky a infuzia.

chystam sa ku gynekologovi konecne, ale skusim ten canesten, mozno pomoze.
kazdopadne je to velmi neprijemne, prave teraz znova, ide ma z toho porazit.
inak mam aj vytok, co inokedy nemavam, je to skutocne neprijemne :((

tiva

ahoj, zrejme to bude mykoza...skus si kupit v lekarni masticku Canesten. Pomahaju aj jogurty Bifidus activ. Neuzivala si v poslednej dobe antibiotika? Lebo niektore su spustacmi tohto problemu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

infekcia, zapal, ... ? - Fórum - ZDRAVIE.sk