ako sa vidime?

zazie2112

A najhorsie je ked ste uz take tucne ze keby ste niekomu povedali ze mate ppp tak dostane zachvat smiechu, to je najvacsia potupa, ponizenie a depresia a to zazivam ja, vy ste v pozicii chudych holiek ktore uspesne bojujú a to je takmer ideal a co som ja?Vytlstnuta existencia ktora nema jarne veci, lebo do nicoho sa nezmesti a kazdy jej hovori ako sa zagulatila a nemozem povedat, ze by som sa citila dobre, prave naopak, prestava ma vsetko bavit nemam motivaciu, tak kto je na tom horsie???Uprimne vam zavidim, aspon nie ste na smiech ani sebe ani ostatnym ale ja si pripadam ako ta najsmiesnejsia karikatura!!!

evcca

nejde, alebo nechces kvoli niecomu prijat pomoc, ja som dlho odmietala pomoc, lebo som si myslela, ze ppp ma robi inou. neviem to slovami opisat, ale ppp mi bolo vsetko.

kyblik

evcca, ano maju dovod ale nemozu ani co len tusit ale kedze sestra (ktora odvracia problem na mna) ich upozornuje tak je to v keli...
doteraz stacilo skryvat teraz uz musim znova aj klamat a to tak neznasam:(
ja viem vlastne mi tym pomahaju ale teraz este neviem/nechcem prijat pomoc, fakt to este nejde:(

amylie

Mame na seba chory pohlad. Napriklad aj blazon. Zmyslí si ze je maliar a je nim. Tak aj mi - mame az taku narusenu psychiku ze sa nam zda a vidime sa tak, ze sme tucne......je to cele chore........pretoze v anorexii tucna nie si. Ked mas raz 42kg a 173cm, tak je jasne, ze anorexiu mas........a riadnu....

evcca

kyblik, obrana, to bude asi to uvedomenie si, ze sme chore. desila ma, ako nic nejedla, tvarila sa ako svatica, ale bolo vidiet, ze sa musi premahat, chybala jej iskra, oci mala prazdne.
suhlasim s tym, co pisala gabina, ze sa potrebujeme asi uistovat, ze sme chude.mne to dava pocit bezpecia.

gabina

ak môžem moju skúsenosť,
tak ja som sa teda v stave vychudnutosti videla chudá. Uvedomovala som si, že mi trčia rebrá, kľúčne kosti, že sa ľudia na mňa zhrozene dívajú a majú prečo. Práve preto tie veľké mikiny a tričká. Videla som sa v zrkadle chudá, na fotkách chudá, stále...
Myslím, že veľakrát je to naše rozprávanie o tučnote a veľkej váhe len akoby pokus o uistenie seba samej. Ja som premýšľala asi tak, že som sa pýtala, či nie som tučná. Chcela som počuť, že nie a keď som to počula, robilo mi to dobre. Keď ľudia povedali, že vyzerám výborne, dala som si medzi to slovo a slovo tlstá rovnátko. Potrebovala som uisťovať seba aj okolie, že nemám problém, že jem normálne, že nepotrebujem nič riešiť a preto som vysielala signály o tom, že som tučná. A miestami som tomu na chvíľu ozaj verila.
Nie, ja nie som presvedčená o dvojakom videní PPPčkariek. Myslím, že ak je už naozaj zle, dochádza nám, že sme schudli príliš...

libia

To sa fakt vidite take tucne alebo je to len obrazne myslene? Ja mam bulimiu a myslim ze mam v pohode postavu, akurat ze furt riesim kilo-dve-tri.