Liecba alergie nekonzumaciou mlieka

Príspevok v téme: Liecba alergie nekonzumaciou mlieka
dorkaa

Uz niekolko rokov mam alergiu na vselico mozne,od potravin az po pel, perie a zvierata.Lieky odmietam, nerobili mi dobre, ale zivot s alergiou je niekedy priserny.Casto sa mi stava ze aj na obdobie pol roka stratim cuch a chut a to uplne. Stale smrkam, hlieny mi zatekaju do hrdla a to ma drazdi na kasel. Dostala som radu od jedneho alergologa prestat uplne jest mliecne vyrobky, mlieko, vajicka, maso...vsetko co ma zivocisne bielkoviny. Vraj po dvoch rokoch takejto diety sa clovek moze uplne vyliecit.Tak som sa teda na to dala...a zaujimalo by ma ci nemate niekto podobne zdravotne problemy, alebo skusenost s nekonzumovanim mliecnych vyrobkov...

evcca

v poslednej dobe sa casto stretavam s nazormi proti pitiu mlieka a konzumacii mliecnych vyrobkov. ja osobne ich jem minimalne, jedine, co mi nejde je, pit kavu bez mlieka. hoci mi to sposobuje neprijemne napuchnutie brucha, len taka cierna alebo sojovym mliekom to nie je ono.

dorkaa

waw tak to ti zavidim, ze ti to takto pomohlo. U mna je to uz druhy mesiac co som uplne vysadila mliecne vyrobky. Celkovo som sa aj pred tym stravovala zdravo, vela ovocia zelenikny. Po dvoch mesiacoch som zatial nezaznamenala ziadnu zmenu, nadalej vsak dietu dodrziavam. Stale vela kycham, soplim a hlieny mi nadalej zatekaju. Jedine sa mi zmiernil kasel a trochu lepsie sa mi v noci dycha. Lieky neberiem ziadne, hoci mam predpisany Fixit a Xizal. Velmi by som sa chcela zbavit alergie a zit v pohode, bez toho aby som sa stresovala co kde rozkvitne, alebo sa zaprasi. Po akom case sa u teba zacal stav zlepsovat? A ake prejavy zlepsenia nastali ako prve? Inak moj alergolog je velmi mily a snazi sa mi pomoct roznymi metodami, kedze zistil ze do mna lieky nedostane...A este sa chcem spytat na doplnanie vapnika...v akej forme a ako casto?

kukees

Ach och, to ma zaujalo. dorkaa, to ti fakticky odporučil nejaký lekár? Ten teda nepodporuje štátnu ekonomiku... Ja si to neviem predstaviť. Som človek s miliónom alergií, tiež astmatik s permanentne zníženou hladinou bielych krviniek a moja milá pani alergologička sa počas 15 rokov zmohla iba na to, že mi stále predpisovala nové a nové tabletky, kapsulky a inhalátory, podľa toho, čo nové prišlo z výroby. A nič. Nič sa nezmenilo. Môj stav bol údesný, astmatické záchvaty ma navštevovali každú chvíľu, zápaly akýchkoľvek dýchacích ciest, či už horných alebo dolných ani nehovoriac, asi tak 10x za rok. Ale nikto, skutočne nikto mi ani len slovom nenaznačil, že by sa môj zdravotný (chorobný) stav dal zlepšiť nejakou zmenou v diéte. Brr, je mi nanič z tých zakomplexovaných postsovietskych lekárov, ktorý liečia novými liekmi, ale podľa príručky z rokov 1955. No a tým sa dostávam k jadru veci (konečne). Podarilo sa mi vzbúriť proti prakticky všetkým a mám šťastie, že moji rodičia ma podržali. Už žiadna alergologička ani tabletky xkrát denne spolu s inhalátormi pohlcujúcimi rodinný rozpočet. Stačilo jednoducho vzsadiť mlieko a mliečne výrobky a potraviny vyrábané z rafinovaných surovín. Ok, tak aj obilniny. Ale funguje to. Odvtedy (6 rokov) sa neobjavil žiadny astmatický záchvat, pričom s chuťou konzumujem všetky zakázané alergizujúce potraviny, v mojom prípade jahody, maliny, citrusové plody, oriešky a čokoľvek čo chcem. To je všetko. Ale funguje to.

kosa

radca tunak dobre naznacuje,
ze aj ta alergija je prejavom problemu.

niekto potrebuje dva roky, niekomu staci dva mesiace.
ale uz po dvoch tyznoch je evidentny pokrok.

ixarrr

suhlasim s ixar i tvojim alergologom. okrem toho, vysadenim mlieka a vajec, urcite o nic neprides. Len treba davat pozor, aby si potom mala zastupene v strave vitaminy a stopove prvky. Vela veganov ma problemy s napr. vypadavanim vlasov, lamanim nechtov, ale to je nedostatkom vapnika, ktory v nedostatocnej miere nahradzaju rastlinnou stravou.

dorkaa

A z coho moze takato infekcia vzniknut?A da da nejako vyliecit?Mne doktor diagnostikoval sennu alergicku nadchu a chronicky zapal dutin,moze to s tym suvisiet?

dorkaa

Ja som inak uplne zdravy clovek, zdravo sa stravujem a sportuje. Najhorsim prejavom mojej alergie je zahlienenie organizmu a to sa vraj da odstranit jedine vysadenim mliecnych vyrobkov. Inak aj ja si myslim ze lekari sa vyzivaju v zakazoch. No ja sa s alergiou trapim uz roky, takze som sa rozhodla zbavit sa jej...a ak by to malo pomoct...tak som ochotna to vydrzat, hoci mliecko mam velmi rada.A "cat" mas pocit ze odkedy nejes tak vela zivocisnych bielkovin citis sa lepsie?