Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pohovor na vysku na tlmocnitvo prekladatelstvo

prekladanie

ahojte, ja si takisto podavam prihlasku na tlmocnictvo a prekladatelstvo. francuzstina-taliancina. po francuzsky viem perfektne, tak dufam ze ma zoberu, lebo toto je to co chcem v zivote robit. som z BA, chcem is na UK na filozoficku. ma niekto skusenosti s prijmackami? co som citala na ich webstranke, tak prijmacky su pisomka, o nicom ustnom tam nehovorili... (aj ked mne by to problem nerobilo :) )

pre qixie

Ak sa môžem opýtať to na akej škole študuješ prekladateľstvo? Súkromná?
Čo viem sú len v 5r. dennej forme - pedagogická a filozofická fakulta. Ustny pohovor na prijimačkach tiež je + psycholog.testy. Viem to lebo segra tam študuje.

jessy

Gixie, moc dakujem za odpoved..
rada by som sa spytala viac ak by si mi mohla/mohol poradit bola by som Ti vdacna..v Ba sa da studovat len externe aj Ang.nie??a co skusky, boli moc narocne?? pls ak by sa dalo reagovat na moj email adresu..dx

qixie

ahoj jessy, ja sice studujem prezencne, ale o tlmocnictve v BB sa siria vselijake reci - napr. ze nie su tie odbory akreditovane a nas tu v BA profesori strasia, ze po tretom rocniku sa sem nahrnu aj z BB, ale nic blizsie ti o tom neviem povedat..no ale odporucala by som ti pre istotu tu BA

jessy

Ahojte,
chcela som sa spytat ze kde je lepsie studovat externe tlmočnictvo v BA, BB..alebo ktora uni je v tomto pripade lepsie postavena, co sa tyka lektorov a inych zaujímavosti??
PS: nilkaaa ako o inom to je v BA pls??
dx

ziram

Sposob skusky zavisi aj od toho na aky jazyk sa chces prihlasit. Ked napr. na cinstinu tak tam neocakavaju skoro nic, len tak trosku zaujem o tuto krajinu

qixie

nekaz si chut s tou protekciou. Aj mne to kazdy hovoril, a podarilo sa mi tam dostat cestne. Proste na sebe pracuj a ber to pozitivne :-) A v BA ustny pohovor nie je.

sunnie

perfektne ovladat cudzi jazyk a gramatiku,mat basnicke crevo ak ti daju na pohovore napisat aj esej,zvladnut psychotesty a ustny pohovor.
robila som pred par rokmi po skole prijimacky na tlmocnictvo AJ+NJ v BA, vtedy brali 10!!! ludi do rocnika a aj ked spravis prijimacky a mozes byt najlepsia z najlepsich, nemusia ta zobrat (vlastna skusenost). rataj s tym ze protekcnych bude viac ako mozu prijat :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

pohovor na vysku na tlmocnitvo prekladatelstvo - Fórum - ZDRAVIE.sk