Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Operácia žlčníka

Príspevok v téme: Operácia žlčníka
matulo

Mám žlčníkové kamene,po operácii maternice a podávaní rôznych liečiv sa mi zvýšil bilirubín na 100,aj pečeňové testy, chirurg aj internista mi odporúčajú operáciu žlčníka,ale ja nemám žiadne problémy,má s tým niekto skúsenosti? Neviem,ako sa rozhodnúť,či ísť alebo nie na tú operáciu.Hodnoty už mám všetky v norme,upravilo sa to a nemala som ani predtým žiadne tráviace problémy a kamene mám už niekoľko rokov.

stano 11

Dobry deň.Som po operacií žlčníka asi dva mesiace.Stále mám sucho v ústach a taky zvlaštny pocit akoby na vracanie.Je to normálne a čo mam robiť teraz.Vody pijem celkom dosť nie ako sa odporúča dva litre skorej tak normalne a ten pocit sucha mam stale.Cukrovku nemám len trocha zvyšeny tlak.

Vilo999

Viete niekto poradiť, ako môžem zvyšovať záťaž po operácii žlčníka laparoskopicky ? Kedy môžem isť napr. na Rysy ? Strašne pomaly mi trávi. Myslím , že s naštartovaním trávenia by mi pomohla fyzická záťaž, ale bojím sa po operácii zaťažiť telo !

neonin

Ahoj,delphia, máš pravdu o ostrovcekoch, lenze žlcnik v tomto procese je velmi dolezity, zisti si to, ja sa hadat s tebou nechcem. Zlcnikove kamene sa vytvaraju aj tak, ale jedna z prícin su bakterie, ktoré sa nachádzaju v rybach.
Zomriet sa da vsetko mozne, ak vies ako nato nezomreies, jedine sa rozhodnes !

RNG

kamene sa zacinaju tvorit uz v peceni a do zlcnika sa dostavaju odtial. Dovod na tvorenie kamenov je prilis husta zlc.
Je viacero doplnlov ktore riedi zlc, napr uz tu viackrat spominany protokol dr Berksona, hlavne Sylimarin v nom(vytazok z bodliaka ostropestrec mariansky=sylibum marianum=milk thistle)
Stimulovanie toku zlce je aj roznymi intymi materialmi, ako vytazok z korenov pupavy(taxacum) a rozne caje.
Na precistenie pecenovych kanalikov a zlcnika je jedna dost drasticka metoda, ktora pouziva 3 dni fosforecnany na zmaknutie kamenov a potom velku davku olivoveho oleja s jablcnou stavou(pol pohara oleja a pol jablcnej stavy, co vyvola prudky tok zlci a zmyje vacsinu kamenov von z pecene a zlcnika. Kedze je to dost nebezpecna metoda, treba ju robit len pod dozorom kvalifikovaneho lekara(tj takeho, co tuto metodu dobre pozna)
Tu je napr jej variacia od dr Huldy Clark:
curezone.com

delphia

neonin nezavadzaj zamerne. inzulin produkuju Langerhansove ostrovceky pankreasu. zlcnik na jeho produkciu nema ziadny vplyv.prave naopak. ak ma zlcnik predispoziciu na produkciu kamenov, tak je enormne zatazovany a drazdeny aj pankreas a je riziko vzniku akutnej pankreatitidy, na ktoru zial aj v sucasnosti sa moze zomriet...

neonin

Zdravím vás všetkých, no žlčník je dosť dôležitý orgán, ja by som si ho nikdy nevyberal, tete vybrali žlčník a o 3 roky neskôr dostala cukrovku, lebo žlčník sa podiela na tvorbe inzulinu a takisto by bola pečeň oslabená, čo by viedlo ešte väčším problémom... Tie žlčníkové kamene, tam treba jeden druh čaju a nejaké produkty a bez operácie a zmizli a stav sa zlepšil. To moja skúsenosť, ozvite sa mi rád pomôžem. neonin@azet.sk

modrooky

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či niekto neviete, čo mi može byť albo či nemáte skúsenosti s týmto stavom.
Asi 2 týždne mám pocit ťažkého žalúdka a je mi zle. Vobec nie som hladná a mám problám niečo zjesť. Dosť som schudla. Bola som u doktorky a tá povedala, že možem mať žlčníkové kamene. Ale ja necítim žiadnu bolesť pod pravým rebrom. Predpísala mi Isochol na žlčník. Užívam ho asi 3 dni a po raňajkách ma akosi začal páliť žalúdok. Pritom nejem nič mastné a ,,žijem" len na ryži a rožkoch so šunkou a zeleninou. Mám 18 rokov a nič takéto som predtým nemala.
Za odpoveď ďakujem.

ope

Moja mama mala pred 2 rokmi vyoperovany zlcnik.Po operacii drzala zlcnikovu dietu a nadalej sa vyhyba mastnym jedlam.Od operacie mava velmi casto bolesti v okoli kde mala zlcnik a obcas az tak ze zvracia akoby zlcove stavy.Bola uz aj u lekarov a na roznych vysetreniach, ale lekari nic nenasli.Viete nam niekto poradit co by to mohlo byt, a ako dalej postupovat.Dakujem. Ivana

Textová Inzercia

HESTIA

Poskytujeme sociálne a zdravotné služby seniorom v Bratislave – Dúbravke na Bošániho ulici. Kontakt: riaditeľka Milada Dobrotková, 0902-144-492.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Operácia žlčníka - Fórum - ZDRAVIE.sk