FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Operácia žlčníka

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Operácia žlčníka" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    matulo12.04.08 17:11??.??.5.195

Mám žlčníkové kamene,po operácii maternice a podávaní rôznych liečiv sa mi zvýšil bilirubín na 100,aj pečeňové testy, chirurg aj internista mi odporúčajú operáciu žlčníka,ale ja nemám žiadne problémy,má s tým niekto skúsenosti? Neviem,ako sa rozhodnúť,či ísť alebo nie na tú operáciu.Hodnoty už mám všetky v norme,upravilo sa to a nemala som ani predtým žiadne tráviace problémy a kamene mám už niekoľko rokov.

• casiopea3329.12.13 08:22??.??.246.69

Odstránenie žlčových kameňov prirodzeným spôsobom:

www.youtube.com

• Vilo99904.07.13 07:06??.??.223.103

Viete niekto poradiť, ako môžem zvyšovať záťaž po operácii žlčníka laparoskopicky ? Kedy môžem isť napr. na Rysy ? Strašne pomaly mi trávi. Myslím , že s naštartovaním trávenia by mi pomohla fyzická záťaž, ale bojím sa po operácii zaťažiť telo !

• neonin29.10.09 23:39??.??.175.50

Ahoj,delphia, máš pravdu o ostrovcekoch, lenze žlcnik v tomto procese je velmi dolezity, zisti si to, ja sa hadat s tebou nechcem. Zlcnikove kamene sa vytvaraju aj tak, ale jedna z prícin su bakterie, ktoré sa nachádzaju v rybach.

Zomriet sa da vsetko mozne, ak vies ako nato nezomreies, jedine sa rozhodnes !

• RNG29.10.09 22:58??.??.166.136

kamene sa zacinaju tvorit uz v peceni a do zlcnika sa dostavaju odtial. Dovod na tvorenie kamenov je prilis husta zlc.

Je viacero doplnlov ktore riedi zlc, napr uz tu viackrat spominany protokol dr Berksona, hlavne Sylimarin v nom(vytazok z bodliaka ostropestrec mariansky=sylibum marianum=milk thistle)

Stimulovanie toku zlce je aj roznymi intymi materialmi, ako vytazok z korenov pupavy(taxacum) a rozne caje.

Na precistenie pecenovych kanalikov a zlcnika je jedna dost drasticka metoda, ktora pouziva 3 dni fosforecnany na zmaknutie kamenov a potom velku davku olivoveho oleja s jablcnou stavou(pol pohara oleja a pol jablcnej stavy, co vyvola prudky tok zlci a zmyje vacsinu kamenov von z pecene a zlcnika. Kedze je to dost nebezpecna metoda, treba ju robit len pod dozorom kvalifikovaneho lekara(tj takeho, co tuto metodu dobre pozna)

Tu je napr jej variacia od dr Huldy Clark:

curezone.com

• delphia29.10.09 22:17??.??.241.3

neonin nezavadzaj zamerne. inzulin produkuju Langerhansove ostrovceky pankreasu. zlcnik na jeho produkciu nema ziadny vplyv.prave naopak. ak ma zlcnik predispoziciu na produkciu kamenov, tak je enormne zatazovany a drazdeny aj pankreas a je riziko vzniku akutnej pankreatitidy, na ktoru zial aj v sucasnosti sa moze zomriet...

• neonin29.10.09 19:06??.??.175.50

Zdravím vás všetkých, no žlčník je dosť dôležitý orgán, ja by som si ho nikdy nevyberal, tete vybrali žlčník a o 3 roky neskôr dostala cukrovku, lebo žlčník sa podiela na tvorbe inzulinu a takisto by bola pečeň oslabená, čo by viedlo ešte väčším problémom... Tie žlčníkové kamene, tam treba jeden druh čaju a nejaké produkty a bez operácie a zmizli a stav sa zlepšil. To moja skúsenosť, ozvite sa mi rád pomôžem. neonin@azet.sk

• keltacka29.10.09 18:16??.??.35.145

chcela by som vediet ak mamzlcnikove kamene co mozem uzivat pripravky ktore podporuju tvorbu zlce dakujerm

• modrooky07.09.09 12:04??.??.114.8

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či niekto neviete, čo mi može byť albo či nemáte skúsenosti s týmto stavom.

Asi 2 týždne mám pocit ťažkého žalúdka a je mi zle. Vobec nie som hladná a mám problám niečo zjesť. Dosť som schudla. Bola som u doktorky a tá povedala, že možem mať žlčníkové kamene. Ale ja necítim žiadnu bolesť pod pravým rebrom. Predpísala mi Isochol na žlčník. Užívam ho asi 3 dni a po raňajkách ma akosi začal páliť žalúdok. Pritom nejem nič mastné a ,,žijem" len na ryži a rožkoch so šunkou a zeleninou. Mám 18 rokov a nič takéto som predtým nemala.

Za odpoveď ďakujem.

• ope10.01.09 18:11??.??.32.228

Moja mama mala pred 2 rokmi vyoperovany zlcnik.Po operacii drzala zlcnikovu dietu a nadalej sa vyhyba mastnym jedlam.Od operacie mava velmi casto bolesti v okoli kde mala zlcnik a obcas az tak ze zvracia akoby zlcove stavy.Bola uz aj u lekarov a na roznych vysetreniach, ale lekari nic nenasli.Viete nam niekto poradit co by to mohlo byt, a ako dalej postupovat.Dakujem. Ivana

• jedna28.11.08 20:08??.??.82.3

xynm, aspon netrep. vraj : rozrezany hrudnik... panenky...

• zvolen28.11.08 14:46??.??.136.222

Neváhajte ani deň! Pri problémoch s obličkou mi zistili kameň v žlčníku. Tri roky som to nechávala tak, lebo som nemala absolútne žiadne problémy. Až-jedného dňa ma pochytili bolesti a hoci mám panický strach z operácií, rozhodla som sa pre jednodňovú chirurgiu -neštátna nemocnica na Sliači. Dnes - som tretí deň po laparoskopickej operácii- vzdávam vďaku lekárovi, ktorý ma na to nahovoril. Prepustili ma domov po 20-tich hodinách, som úplne fit, nemám absolútne žiadne bolesti. Kameň bol 22 mm.

• xynm29.04.08 17:44??.??.37.61

Dajte si ich vybrat laparoskopicky. To takmer ani nie je operacia, za chvilu ste fit. Ja som mala pred rokmi tiez zistene kamene, nemala som problemy, az po troch rokoch ma chytili bolesti a pred vianocami. Vianoce som travila na sucharoch a cele noci v bolestiach, lebo som odmietla okamzitu hospitazaciu pri prvom velkom zachvate. Tak som sa pretackala do noveho roka na injekciach, tabletkach, hladna na smrt a cakala som na termin, dany pri dalsich navstevach prvej pomoci - 25.1. Az som nakoniec cez znamu isla na operaciu skor do ruzinova. Zobudila som sa v hroznych bolestiach, rozrezany hrudnik, ako po pitve. Hoci zacali laparoskopiou, museli prejst na rez pre velky zapal. Necakajte na prve sialene bolestive krce a vyberte si radsej bezproblemovu laparoskopiu v case ked este nemate silny zapal. Tou ma operovali nedavno pre nieco ine a to sa neda porovnat. Uplna rozpravka oproti rezu.

• zuzana bujdakova27.04.08 20:32??.??.51.70

v novembri mi zistili v zlcniku polyp mam dost velke bolesti co mi radite bojim sa operacii dakujem

• RNG21.04.08 23:56??.??.172.203

Na rozpustenie zlcovych kamenov je ucinny caj z byliny chanca piedra(lamac kamenov), 1 polievkova lyzica do 1/2 l vody. povarit par minut a odstat niekolko hodin, zliat, nefiltrovat, ochutit a pit. Kura je 6-10 tyzdnov.
    Zaroven cisti ladviny a urinarne kamene a usadeniny.

• lekarka21.04.08 22:45??.??.161.193

tu je tazka rada, lebo kazdy pripad je iny. zavisi tiez od toho, kolko je tych zlcnikovych kamenov. ak je tam jeden soliter, dost velky, tak je to menej nebezpecne. problemy vznikaju vtedy, ked sa zlcnik zapali, comu sa da predist upravou stravy. vplyv ma samozrejme aj psychika, to znamena prevladajuca nalada, radost zo zivota alebo hnev a pod. su pacienti, ktori kratko po operacii maju tie iste problemy ako pred nou a su aj taki, ktorym sa problemy stratili. vzdy je to individualne.

• melinda21.04.08 22:01??.??.2.226

tak ja sa vela nenachvalim v januari som mala problemy zo zlcnikom zistili mi iba piesok chceli ma operovat ale ja som nesuhlasila prisla som domov z nemocnice o 4dni davali mi injekcie a infuzie pomohlo to ale:12.04.som dostala silne krce odniesli ma na pohotovost a krce neustupovali boli silnejsie a silnejsie nedalo sa to uz vydrzat na druhy den uz som nemohla ani nohy vystriet vecer o 18:30ma aj operovali na zlcnik mala som prasknuty nikomu neprajem tu bolest bola to kruta bolest nikdy viac by som nechcela prezit ieco take v nemocnici som bola 7dni a uvidime co bude dalej 3tydne budem na diete a potom zacnem aj vyprazane ja vam radim dajte sa operovat nie je to nic da sa to vydrzat vela stastia

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

• Glukomanán

Glukomanán

Konjac (Amorphophallus konjac K. Koch), ľudovo nazývaný aj ako „diablov jazyk” je rastlina žijúca na... čítať viac

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch