Operácia žlčníka

Príspevok v téme: Operácia žlčníka
matulo

Mám žlčníkové kamene,po operácii maternice a podávaní rôznych liečiv sa mi zvýšil bilirubín na 100,aj pečeňové testy, chirurg aj internista mi odporúčajú operáciu žlčníka,ale ja nemám žiadne problémy,má s tým niekto skúsenosti? Neviem,ako sa rozhodnúť,či ísť alebo nie na tú operáciu.Hodnoty už mám všetky v norme,upravilo sa to a nemala som ani predtým žiadne tráviace problémy a kamene mám už niekoľko rokov.

SuzaneZuz

Adiv presne to isté.
Som z toho unavená,slabá.pribrať sa mi nedarí,každú chvíľu mi je ťažko ..
Horšie veru ako pred operáciou .
Nič má nebaví!
Neviem ako ďalej . Snáď sa to upraví ;(

Adiv

Ja som tiež po operácii žlčníka3/2017.Odvtedy hrôza.Nemám chuť na jedlo,keď sa niečo prinútim zjesť,tak ma to tlačí pod rebrami.Celkovo je to nie to,čo som očakávala.Dokonca,ani pribrať sa mi nedarí a odpovedať ľuďom na otázku,čo mi je ma nebaví.Pretože na to nepoznám odpoveď.Taká je moja skúsenosť.Dosť blbá...

zlcnik

Ja mám inú skúsenosť. Pred rokom mi zobrali žlčník a odvtedy som pribrala 13 kg. Pritom jem maximálne polovicu z toho čo pred operáciou. Keď som sa na to pýtala lekárky povedala, že keď nemám žlčník tak sa mi zmenil metabolizmus tukov, preto tak priberám. Mávam bolesti v oblasti žlčníka ale pripisujem to skôr zrastom.
A všimla som si aj to, že sa celkom inak potím ako pred operáciou - pot je štipľavejší, sprchujem sa aj trikrát za deň a len čo vyjdem z vane už si smrdím. Toto som nikdy nemala. Určite to tiež súvisí s tou operáciou, pretože pred ňou som sa nepotila. Tiež ma viac nafukuje.
Žlčníkové záchvaty som nemala ani pred operáciou a takéto ťažkosti nemám ani teraz. Mala som ale veľké žlčníkové kamene a stenčenú žlčníkovú stenu, preto som musela ísť na operáciu.

SuzaneZuz

Má niekto takúto skúsenosť?
Som po operácii žlcnika od 3/2017 a mne byva veľmi často ťažko od zaludka,pocit na zvracanie.vtedy ani jesť poriadne nemôžem,nedarí sa mi pribrať.schudla som za trištvrte roka 8kg.
Myslela som že po operácii mi bude lepšie,ale je to horšie ;(
Mesiac po operácii som bola na kontrolné gastro lebo som mala stále kyslosť v ústach a tazobu.povedal mi že mi nedoviera pažerák,dal mi lieky Pantomyl, že do mesiaca by to malo byt ok.
Lieky som brala 3 týždne a urobilo sa mi množstvo modrín na nohách,tak mi kázali vysadiť.
Kyslosť už prešla,ale ťažkosť na žalúdku ostáva.. pár dni ok a potom zase ..
pijem čisté aloe,beriem probiotiká,davam si vcelku pozor na stravu.

Trápi má že sa nedarí pribrať,mala som však aj dosť stres od decembra do apríla,medzitým operácia zlcnika ešte .
Tak neviem či to chce čas, alebo ako to riešiť

SuzaneZuz

Má niekto takúto skúsenosť?
Som po operácii žlcnika od 3/2017 a mne byva veľmi často ťažko od zaludka,pocit na zvracanie.vtedy ani jesť poriadne nemôžem,nedarí sa mi pribrať.schudla som za trištvrte roka 8kg.
Myslela som že po operácii mi bude lepšie,ale je to horšie ;(
Mesiac po operácii som bola na kontrolné gastro lebo som mala stále kyslosť v ústach a tazobu.povedal mi že mi nedoviera pažerák,dal mi lieky Pantomyl, že do mesiaca by to malo byt ok.
Lieky som brala 3 týždne a urobilo sa mi množstvo modrín na nohách,tak mi kázali vysadiť.
Kyslosť už prešla,ale ťažkosť na žalúdku ostáva.. pár dni ok a potom zase ..
pijem čisté aloe,beriem probiotiká,davam si vcelku pozor na stravu.

Trápi má že sa nedarí pribrať,mala som však aj dosť stres od decembra do apríla,medzitým operácia zlcnika ešte .
Tak neviem či to chce čas, alebo ako to riešiť

stano 11

Dobry deň.Som po operacií žlčníka asi dva mesiace.Stále mám sucho v ústach a taky zvlaštny pocit akoby na vracanie.Je to normálne a čo mam robiť teraz.Vody pijem celkom dosť nie ako sa odporúča dva litre skorej tak normalne a ten pocit sucha mam stale.Cukrovku nemám len trocha zvyšeny tlak.

Vilo999

Viete niekto poradiť, ako môžem zvyšovať záťaž po operácii žlčníka laparoskopicky ? Kedy môžem isť napr. na Rysy ? Strašne pomaly mi trávi. Myslím , že s naštartovaním trávenia by mi pomohla fyzická záťaž, ale bojím sa po operácii zaťažiť telo !

neonin

Ahoj,delphia, máš pravdu o ostrovcekoch, lenze žlcnik v tomto procese je velmi dolezity, zisti si to, ja sa hadat s tebou nechcem. Zlcnikove kamene sa vytvaraju aj tak, ale jedna z prícin su bakterie, ktoré sa nachádzaju v rybach.
Zomriet sa da vsetko mozne, ak vies ako nato nezomreies, jedine sa rozhodnes !

RNG

kamene sa zacinaju tvorit uz v peceni a do zlcnika sa dostavaju odtial. Dovod na tvorenie kamenov je prilis husta zlc.
Je viacero doplnlov ktore riedi zlc, napr uz tu viackrat spominany protokol dr Berksona, hlavne Sylimarin v nom(vytazok z bodliaka ostropestrec mariansky=sylibum marianum=milk thistle)
Stimulovanie toku zlce je aj roznymi intymi materialmi, ako vytazok z korenov pupavy(taxacum) a rozne caje.
Na precistenie pecenovych kanalikov a zlcnika je jedna dost drasticka metoda, ktora pouziva 3 dni fosforecnany na zmaknutie kamenov a potom velku davku olivoveho oleja s jablcnou stavou(pol pohara oleja a pol jablcnej stavy, co vyvola prudky tok zlci a zmyje vacsinu kamenov von z pecene a zlcnika. Kedze je to dost nebezpecna metoda, treba ju robit len pod dozorom kvalifikovaneho lekara(tj takeho, co tuto metodu dobre pozna)
Tu je napr jej variacia od dr Huldy Clark:
curezone.com